Uvnitř mé hlavy

• Česko Kouzla a čáry (viac)

Alicia (Juno Temple) se společně se svou sestřenicí Sarah (Emily Browning) a jejími kamarády vydává na prázdniny daleko od domova do Jižní Ameriky. Když musí Sarah náhle odjet, Alicia se ocitá na odlehlém ostrově jen ve společnosti Barbary (Catalina Sandino Moreno) a Brinka (Michael Cera), amerického studenta se sadistickými sklony. Zmatená a vystrašená Alicia nedokáže usnout a realita se jí stává noční můrou, ze které není probuzení. Dávné domorodé rituály, znepokojivé chování zvířat a podmanivé hypnotické stavy nechávají Alicii nahlédnout do nejtemnějších koutů její duše. Když ale hra zajde příliš daleko, důsledky mohou být šokující a smrtící. (oficiálny text distribútora)

hous.enka

Tak tohle byl hodně ujetej trip. Začátek byl sympatický: milá Emily Browning si pozve milou Juno Temple do Chile a spolu s Emilyninýma kamarádama jedou do hor. Jenže pak se celý výlet zvrtne a zvrhne a jde to celé do háje. Závěrečná pětiminutovka už je nad moje síly a pochopení. Mám pocit, že všechny postavy jednaly pod vlivem nějaké psychotropní látky (nebo hypnózy, z mého pohledu je to fuk) a nechápu, co ty dvě holky přimělo účastnit se tohohle sjetýho výletu. ()

ApsidalTill

Po tom čo som videl trailer, som sa na debut pre Michaela v non-komédii neskutočne tešil. Je to presne ten tip herca ktorý má prejav na tento žáner (depresie, horor, psycho) ale čo som vo výsledku dostal?! Absolútne nelogický scenár o jednej trafenej húske, ktorá bez pointy zabudla požrať predpísané antidepresiva, nechala sa odviesť neznámymi ľudmi na ostrov a tam sa kompletne zbláznila - finito konec, kopačka na čelo pre scenáristu ktorý si tento "umrnčaný skvost" zároveň aj zrežíroval. Jedna hviezda za Michaela a bobra na jeho ksichte. ()

uiu

Od filmu jsem čekala něco trochu jiného a zas takové psýško, jak tu někteří píší mi to nepřišlo. Spíše než s "hrdinkou" jsem sympatizovala s jejími "trýzniteli" a ty uvozovky se zde opravdu hodí. Chápu, že Alicia byla hozena do skupinky lidí, které vůbec neznala, ale jejich chování mi přišlo normální. Prostě banda kámošů dělá kraviny a navzájem se spolu baví a nadávají si, jak to kamarádi mezi sebou dělají a zhýčkaná Američanka, která asi moc kamarádů doma nemá jejich snahu o spřátelení moc nepobrala. SPOILER - že je Alicia asi trochu vyšinutá a spoustu věcí si domýšlí nebo má halucinace film před divákem ani neskrývá. Když sedí s Barbarou a obě si čtou a z dálky vidíme, že na ni Barbara civí, ale když se na ni podívá, tak si normálně nerušeně čte, tak mi bylo hned jasné, že jediný psycho je tady Alicia. Stejně tak jak celou noc slyší vřískat ptáky, ačkoliv já jsem teda ještě v noci ptáky neslyšela. Ale i tak netvrdím, že je to špatný film, jen není nikterak záhadný, jak tu někteří píší. Herecké výkony jsou úžasné - Michael Cera - wow! Hudební podkres skvělý a konec, nad kterým zůstane jednomu rozum stát. ()

sedm.1 odpad!

Jako bez pardonu, a tohle bylo jako co, vole? Jsou tři možnosti, co se stalo. Buď jsem hned v první minutě usnul a probudil se až v té poslední, což se asi, bohužel pro mě, dost určitě nestalo. Nebo jsem úplně blbej, že jsem absolutně, ale fakt absolutně vůbec nepochopil, co tím tvůrci chtěli vlastně říct, což možné sice je, ale já si to nepřipustím , takže to také asi nebude ono, anebo mám pravdu a sledoval jsem snad úplně ten nejzbytečnější film všech dob. Já skutečně ani trochu nepochopil význam celého tohoto projektu. Prostě jsem jen necelých 100 minut sledoval ledabyle se pohybující postavičky, které furt něco řešili, ale bez jakéhokoliv významu, což jinými slovy znamená, že jsem tu neznamenal byť jen minimální náznak jakékoliv zápletky, s čímž se pak svezla samozřejmě i závěrečná pointa, nebo co to mělo znamenat, která už jen pak definitivně zatloukla poslední hřebíček do mé, v tu chvíli naprosto pomatené, hlavičky. On ten snímek ale nemá krom zápletky ani nic jiného. Žádná atmosféra, žádné napětí, žádný nápad, prostě vůbec nic. Naprost prázdnota a zbytečnost. Nicméně zmínit se musím ještě o obsazení, neboť nic nešťastnějšího jsem snad neviděl. Temple, Browning a hlavně Cera, takovou bandu nesympatických, otravných a trapných antiherců snad předtím ještě nikdo nikdy nedal dohromady. Uvnitř mé hlavy se pro mě tak stal zkrátka vážně jedním z nejhorších filmových zážitků a já můžu prostě a jednoduše jen konstatovat, že díky sračkám jako je Uvnitř hlavy mám někdy chuť pověsit sledování filmů na hřebík a najít si hobby třeba v pozorování kozatých holek,… počkat, to vlastně dělám, tak třeba v sledování života klíšťat a jsem rád, že není nejnižší možné hodnocení jen jednou hvězdičkou, ale je tu ta úžasná možnost dát ODPAD!, který v tomto případě dávám s hodně velkým gustem! ()

MichelSmith

Išiel som do toho že to bude o jednej ženskej obeti na chate,ale ked volala Alicia celá hotová na pokraji smrti svojej kamarátke že má hrozný strach zo spolubívajúcich len preto že omylom zabili papagája a pozerali sa na ňu dlhšie ako 4 sekundy čo uznávam može byt trochu desivé,došlo my že jediná divná osoba bude práve ona! Po pravde som sa ale celkom bavil,pekné prostredie,ohník v krbe ,parta mladých ludí... Ked to zhrnem dobrý béčkový film takže 4 hviezdy... ()