Vše, co řekneš, tě bude pronásledovat. Bude tě děsit všechno, co uvidíš. Vše, co uslyšíš, tě přivede na samý okraj. Jsou letní prázdniny a novopečený student Lewis Thomas se rozhodl s dívkou svých snů Vennou vydat napříč kontinentem. Ale jeho romantické naděje pokazí objížďka, když zastaví svému staršímu bratrovi Fullerovi a ten ho přemluví, aby si udělali krutý žert z osamělého řidiče nákladního auta. Nebezpečný Rusty Nail, kterého nikdy osobně neviděli a znají ho jen z vysílačky, se ale chce smát naposled... a hodlá se mstít. (oficiálny text distribútora)

castor

Veskrze průměrný, i když místy nápaditý thriller o jedné klukovské srandě, která se otočí o 180 stupňů a zadělá dvojici mladíků na pořádně krušné chvilky. Pomocí rádia si totiž vystřelí z náhodného řidiče trucku, aniž by tušili, že onen řidič je nebezpečný psychopat. Mladíci (kteří přibrali na půli cesty sličnou Leelee Sobieski – kdo už jí konečně svěří pořádnou roli?) jsou tak v následujících hodinách odsouzeni potýkat se s různými podobami psychopatovi šílenosti. Snímek žánrově všestranného Johna Dahla (válečný 6.Batalion, karetní drama Hráči) těží zejména ze slušné atmosféry, nápad podobný tomu Spielbergovu z dramatu Duel (náklaďák ztvárňující záporného hrdinu) tak umožňuje nadupat tempo a vystavět dynamicky minimalistickou podívanou; stejně jako u Spielberga je i zde uchován motiv nikdy nespatřeného řidiče. Jednotlivé scény nejsou nějak geniálně natočené, ale přesto si na Joy Ride (na filmu spolupracoval i samotný J. J. Abrams) při další cestě autem snad i vzpomenete!! ()

Tosim

Taky jsem se smál, ale nevím, jestli to nebyl záměr. I když - napětí se nekonalo. Myslím, že to slovo teenagerský je velmi důležité, protože mě spíš než thriller zajímaly potencionální nuance v tom trojúhelníku. Na DVD má film víc možných konců, ale ubezpečuju vás, že tenhle je z nich nejlepší. Málem bych zapomněl - pěkná hudba Marca Beltramiho. ()

Chrustyn

Taková mladistvá a méně propracovaná verze na Spielbergův "Duel". Dva mladíci si udělají srandu z nadrženého řidiče kamionu a jelikož nejspíš nemá smysl pro humor jde jim po krku. V první polovině má film celkem slušnou atmosféru a režisér postavu řidiče neukazuje a film chvíli funguje jako Spielbergova prvotina avšak jen v první půli. Poté se film na chvíli zastaví, nechá hrdiny vydechnout a vše začne nanovo. Teď už se však z napínavého atmosferického thrilleru stavá naprostá tuctovka, kdy tajemný řidič ví o hrdinech úplně vše je všude kde jsou oni a ještě k tomu začne unášet jejich známé. Atmosféra jde do háje, příběh nabere akčnější podtón a už to prostě není ono. Je to celkem škoda, protože ze začátku film atmosfericky fungoval velice dobře a k tomu mu ještě pomáhaly slušné výkony hlavních představitelů. Když se to ale vezme kolem a kolem jedná se o slušnou thrillerovou jednohubku, která sice nepřekvapí ale dokáže zabavit. A navíc si režisér připravil na konec takový malý vtípek. ()

Fox Mulder

Vskutku docela povedený thriller o vtipu, který se změnil v děsivou noční můru. Celý film má opravdu dobré a svižné thrillerové tempo. Do hlavní role filmaři obsadily teenegerovskou hvězdu“ Paula Walker, kterého opravdu já nemám rád! Je pravda, že se tady docela Walker snažil, ale taky to nebyl žádný zázrak. A když už jsem u těch herecký výkonů, tak i Leela Sobiesky se taky moc nepředvedla. Asi nejlepší zručně natočená část filmu byla, když šofér kamionu (ze kterého si vystřelily dva mladíci) šel na schůzku ze ženou a zjistil, že to je muž a že je objetí vtipu. Samozřejmě šoféra kamionu chytilo psycho a dotyčného zabil. Proč je výborná zrovna tato pasáž? Protože celou tu dobu oba dva mladící poslouchají u stěny co se právě děje ve vedlejším pokoji. A tato pasáž je vyjímečná hlavně díky tomu, že ani na vteřinu kamera neukáže co se ve vedlejším pokuji děje a pouze sleduje ty dva mladíky jak jsou zužovány strachem. Myslím si, že tato pasáž byla opravdu mistrovsky natočena. ()

Gorehound

Napínavý, štýlový thriller v štýle takého Stopára, postavený najmä na vysokooktánovom napätí, dobrom, civilnom hereckom prejave v skvelom "kamiónovom" cestnom americkom prostredí, funkčnej, pevnej réžii a tajomnej postave Rustyho Naila a jeho hlase, celý film tvárou neukázanej, a správne nedopovedanej. Teším sa na druhý diel. ()

• Pro noční scény byly vyměněny světla kamionů a aut za přistávací světla letadel kvůli vysokému jasu. To pomohlo k absolutnímu ztmavení oblohy i při svítání. (Cheeker)
  • K filmu byly natočeny tři různé konce. (Holina)