Poslední dny na Marsu

• Veľká Británia The Last Days on Mars (viac)

Na Červenú planétu sa dostáva prvá ľudská posádka s cieľom nájsť na nej známky života. Zbierajú vzorky hornín, na ktorých nachádzajú mikroskopické stopy slúžiace ako dôkazy existencie života na Marse. Pred odchodom z planéty si ešte dvaja astronauti zájdu po ďalšie cenné horniny do jaskyne. Jeden z nich pri tom nešťastne spadne z veľkej výšky a krátko nato umiera. Po chvíli sa síce vracia k životu, no už nie ako človek. Členky a členovia výskumného tímu jeden po druhom podliehajú záhadnej a desivej sile, ktorá pôsobí v hlbinách planéty. (kubqo)

maseer2

z velkého potenciálu, který je z filmu cítit v prvních desítkách minut (během těch chvil si nejde nevzpomenout na nedávnou sci-fi pecku Europa Report), se nakonec vyklube dost debilní bakteriální vyvražďovačka, kterou nezachrání ani (za ty peníze) velmi slušný vizuál.. ty nejslabší 3* ()

T2

Rozpočet £7miliónovTržby USA $24,084Tržby Celosvetovo $186,000▐ nízkorozpočtvoka ktorá je technicky celkom zvládnutá či už triky alebo čo sa to týka prostredia kozmonautov, pracovných buniek, laboratórii, či prevozných transporterov - roverov, príbeh ale dopadne dosť béčkovo jednoduchá likvidačná záplatka, ktorá mohla aspoň viac bazírovať na atmosfére či napätí, taktiež postavy moc nenadchnú svojou povrchnosťou, len čistý priemer /50%/ ()

Radek99

Velmi slušné vesmírné sci-fi křížící se s hororem typu Vetřelce. Čistý žánrový film a jelikož mám tenhle žánr rád, byl jsem celkem spokojen. Jediná škoda, že jsem se nebyl schopen identifikovat s jediným z hrdinů, trochu mi tu chyběl nějaký charismatický tahoun. Ovšem silný je vjem zkoumání cizích planet na pozadí studeného nelítostného vesmíru. Walking Dead on Mars... ()

S.Quentin QUALE

Mám seriózní obavu, že v letošní sci-fi náloži se tento kousek spolehlivě ztratí, což mě ale vůbec netankuje, protože podobně na tom bude i třeba taková Europa Report, kterou mi to hodně připomnělo a která byť je podle mě trošku namakanější na vizuál, tak výsledná kvalita je s tímto celkem srovnatelná. On tohle je totiž míň filozofický film, který kloubí slušně zpracovaný minikoloniálně-výzkumnický život na Marsu s jednoduchou hororovou alien sajrat zápletkou. Jo, celkem klišé, ale co, já to mám rád, moc podobného se netočí, bavilo mě to, takže s lehoučkým nadhledem dávám bez výčitek slabší čtverec. 75% ()

Adrian

Zacalo to slubne ako blizky pribuzny tohtorocneho, vynikajuceho Europa report. A potom sa to zvrtlo "iba" do b-ckoveho podania stretu cloveka s mimozemskou formou zivota, co si bralo inspiraciu zo vsetkeho mozneho za poslednych x-rokov, od Ghost of Mars cez Sphere, Even Horizont a pod. To rozhodne nie je samo o sebe zlym faktom, len skoda, ze vysledny produkt iba kombinuje, nic vlastneho extra navyse nepridava. Je to skoda, pretoze vyprava a production values aj vzhladom na rozpocet ja viac ako prijemna. ()

• Scenárista Clive Dawson se snažil zůstat věrný původní povídce "The Animators" Sydneyho J. Boundse. V původní předloze však figurovala posádka o 6 mužích, zatímco ve filmu se objevily navíc dvě ženy. (Dr Lizal)
  • Natáčení snímku probíhalo převážně v oblastech Jordánska, státu v oblasti Blízkého východu. (Conspi)

Festival sci-fi filmů

Festival sci-fi filmů

07.03.2014

Lákají vás neprobádané hlubiny vesmíru? Rádi přemýšlíte o tom, jak by mohla vypadat budoucnost lidstva? Pak by vám neměl uniknout první ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate. V pražském kině Bio… (viac)