Je rok 1955 a my sa zoznamujeme s „Flatbushskou štvorkou“, ako sa sama nazýva štvorica dvanásťročných chalanov z Brooklynu. Stačíme sa o nich dozvedieť akurát to, že sú zohratí, výreční, správne drzí a keď príde na to, vedia aj udrieť, a že dvaja z nich zdieľajú nežné city ku spoločnej kamarátke Sophie – a už sa aj presúvame v čase o štedrých 58 rokov ďalej, teda do súčasnosti, v ktorej ich osud rozvial do rôznych končín USA. Sam (Kevin Kline) žije s manželkou na Floride, kde si kráti dôchodcovské dni vodným aerobikom a ide sa pritom unudiť k smrti. Archie (Morgan Freeman) je po miernej mŕtvici, no trpí skôr následkom prílišnej starostlivosti a nekompromisného dohľadu svojho dospelého syna. Paddy (Robert De Niro) zostal ako jediný žiť v Brooklyne. Pred rokom mu zomrela manželka (zmienená detská láska Sophie), a zo stále smútiaceho vdovca sa stal nespoločenský frfloš, ktorý odpláca susedkine láskavosti ostrými rečami. Z Billyho (Michael Douglas) je úspešný kalifornský obchodník, ktorý sa po desaťročiach staromládeneckého života práve chystá oženiť s tridsaťročnou ženou. A práve táto chystaná udalosť je zámienkou k plánovanej rozlúčke so slobodou práve v Las Vegas – len to ešte chce presvedčiť Paddyho, ktorého kamarátstvo s Billym značne utrpelo Billyho neúčasťou na Sophienom pohrebe, aby vyšiel zo svojho mauzólea a pridal sa k nim... (TV Markíza)

eraserhead666

Stominutová reklama na Las Vegas stojící na dobrém obsazení. Byť u De Nira budete přesně vědět, co bude hrát, Freeman tam je trochu do počtu a u Douglase jsem pořád přemýšlel, zda to, že vypadá opravdu hrozně, je v souladu s jeho rolí nebo ne a fakt jsem si nebyl až do konce jistý. Jen ten Kline mě docela překvapil, vůbec bych ho nepoznal a jeho role mi přišla nejzábavnější. Hodně mě bavila výborná Mary Steenburgen, která si svou roli poměrně užívala. Celé je to takové na jistotu, hezky v lajně, celkem předvídatelné a čitelné, ale přesto to funguje, protože to je nejednou docela zábavné (mafiáni na dovolené). Příjemná oddechovka. ()

TeeAge

|| Scenár: Dan Fogelman, Adam Brooks | Hudba: Mark Mothersbaugh | Distribúcia: CBS Films | Štúdio: Good Universe | Rozpočet: 28 miliónov $ | Tržby: 134,059,282 $ || Tentoraz a naposledy. Jak príbeh, tak i celý film zafunguje na jedno videnie, i to hlavne kôli hviezdej garde predstaviteľov. Douglas herecky vedie, De Niro neprekvapí. Príjemná oddychovka, nič viac, nič menej. 65% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

maddy

Vo štvorici po opici pre dôchodcov! Vo svojej podstate príjemná komédia, ktorá síce ani raz netrhá od smiechu bránice, ale blažený úsmev na tvári zaručí (takmer) po celý čas. Môžeme byť radi, že to Turteltaub ukočíroval takto solídne, nakoľko v jeho podaní som sa bál oveľa väčšie prúseru. Síce neviem akým zázrakom sa producentom podarilo na takto banálny scenár presvedčiť štyry zostarnuté herecké legendy: De Niro, Douglas, Freeman, Kline, ale natáčanie si evidentne užívali a tak sa táto celková uvoľnená atmosféra odráža aj na filme. Vo výsledku milá oddychovka, ktorá síce omieľa len zaužívané klišé a variuje sto krát videné, ale na druhej strane absolútne neurazí. Ako taká neškodná jednohubka určite splní svoj účel. Len tú sentimentálnu romantickú líniu s Mary Steenburgen by chcelo vynechať, je zbytočná, brzí tempo, po chvíľi vyslovene otravuje a v závere ešte aj pôsobí trápne (dvaja starci hádajúc sa o afektovanú ženskú). CELKOVO: 3* ()

dobytek

Vzhledem k hereckýmu obsazení jsem měl velký očekávání, ale tahle Pařba ve Vegas ve verzi pro doochodce mě moc nebavila. Pár vtipů hlavně ze začátku se celkem povedlo a zdálo se, že tahle čtveřice doochodců předvede nějakou zábavu, ale postupně z toho vyleze úplně obyčejná romantická komedie plná klišé. No možná nejsem pro tenhle film správná věková kategorie. 50% ()

rikitiki

Zas tu máme melokomedickou záležitost o rozjuchaných stařících, kteří světu ukážou, že do starého železa ještě nepatří. Stane se přesně to, co čekáte, že se stane. Ve Vegas tak senioři ožijí, vyhrají, najdou lásku, odpustí si a smíří se s rodinou. A není v tom ani špetka uvěřitelnosti. Naopak, snímek otravuje předívdatelností a klišovitostí. SHRNUTÍ: Reklamní video vegaských kasín, které tentokrát cílí na potenciální návštěvníky v seniorském věku. ()

• Věk čtyř hlavních postav je dohromady úctyhodných 281 let. (Stanley619)
  • Ve filmu lze v několika krátkých záběrech zpozorovat hotel „Caesar Palace“, který se objevil ve velmi oblíbené komedii Pařba ve Vegas (2009). (Worry77)
  • „V komédii býva ťažké určiť, kto je protivník, a často tam ani žiaden nie je. V tomto prípade je protivník samotné Las Vegas. Našim hrdinom dáva poriadne zabrať a z toho pramení kopa zábavy," povedal režisér Turteltaub. (kacer4)