Čerstvý absolvent vysokej školy Will (Miles Teller) si musí nájsť prácu a začať byť zodpovedný sám za seba. Doteraz sa vo všetkom spoliehal na rodičov, teraz skúsi spolu so svojimi kamarátmi vybudovať úspešnú budúcnosť. Podarí sa im zistiť, v čom naozaj vynikajú? (TV JOJ)

Lucjen

To som sa zas raz tešila na niečo výborné a ono prd. Namiesto očakávaného feel-good filmu je Get a Job iba dôkazom, že americký humor môže byť ešte vždy strašne trápny, až tak, že sa zaň hanbí aj samotný divák. Jediné čo mi po tomto zostane v hlave je otázka, čo tu robilo tak príjemné herecké obsadenie. ()

Brokarek

V zásadě optimistická a nevinná teenage (nebo spíše post-teenage) komedie se špičkovým, nicméně mírně šedě hrajícím obsazením. Tradičně příjemný a uvěřitelný Miles Teller, roztomilá Kendrick, šedivějící bůh Bryan Cranston nebo totálně vyhulený stalker Mintz-Plasse. Povinná dávka sentimentálního a motivačního balastu included. Na komediální úrovni ale snímek útočí na bránice úspěšně (viz scéna s močí). ()

Sinecod

Není to zrovna oskarovy film, ale jsem zrovna bez práce, takze jsem se polovinu filmu cítila really shitty a druhou polovinu fajn. A když ze me film dokaze dostat alespon nějaké emoce a ne jen odevzdanost, kterou díky nezamestnanosti citim, beru to jako znamku toho, ze za prvy nejsem uvnitř jeste tak mrtva a za druhy, ze ten film nebyla az takova blbost.. ()

sedm.1

Těžko takovýto film hodnotit. Parta absolventů škol si chce najít práci, ovšem s představou, že tam budou hovno dělat, jen se jí bavit a hlavně chtějí zůstat stále svý a samozřejmě od zaměstnavatele za to očekávají uznání a nemalý příjem, jenže když pak narazí na realitu, odmítají jí přijmout, a tak radši nedělají nic a jen pindají, co si to po nich společnost dovoluje vlastně chtít. Za to, jak se zde tvůrcům podařilo vystihnout naprosto věrně tuto mrazivou realitu, by si každopádně zasloužili uznání, jenže na druhou stranu je problém v tom, že toho jednak pak nedokázali využít v nějakém smysluplnějším příběhu, a jednak ono vystihnutí naivních myšlenkových pochodů současné mladé generace v závěru pohřbí stejně tak naivní pointou, že právě tito lidé své pracovního štěstí najdou tak jako tak, čímž možná cílové mladé publikum potěšili, ale od reality se tím nemohli snad vzdálit už více. Říkám si, co měl pak celý tento film ale za smysl? Každopádně, ve mně to vyvolal jen vztek, jak moc je to všechno s touhle generací v prdeli, strašně mě iritovali veškeré zde přítomné postavy oněch absolventů, kteří se chovali jak idioti, nehledě na to, že jejich závěrečné prozření bylo nevídaně nepřesvědčivé, žánrově jinak moc nechápu, proč je to označeno jako komedie, spíš se jedná o naprosto nefunkční odlehčené drama, a co se dalších prvků týče, jako emoce, či dramatické momenty, nic z toho tu nestojí ani za zmínku, prostě musím zopakovat, ve mě tento snímek vyvolal jen pocity smutku z budoucnosti, filmařsky je to ale vážně prakticky o ničem. ()

hroubek

Get a Job rozhodně není film, který by si zasloužil padesáti procentní hodnocení, má navíc. Na to tam má až moc hodně dobrých herců, kteří se přišli pobavit a hrají na půl plynu. Což, je největší chyba filmu. Kdyby tam byla větší snaha, tak by film byl o dost lepší a ne tak snadno zapomenutelný. Režisér a scénáristé si natočili film pro radost, který pobaví, občas si budete říkat, že propojení a návaznost scén mohlo dávat větší smysl a to morální poselství se mohlo lépe prodat. I tak jde o fajn odpočinkovou podívanou se sexy Annou Kendrick, je více sexy a s nestoudnými řeči Alison Brie, smutného a pak veselého Heisenberga, McLovina, pana Sulu, kámoše Percy Jacksona, Huga z Lostu a nového Mr. Fantastica. Několik scén je fakt dobrých a zábavných, zbytek je průměr, který neurazí, ale nijak zvláště nenadchne. Slušná podívaná. ()

• Anna Kendrick hrá vo filme 22-ročné dievča, avšak počas natáčania filmu v roku 2012 mala 27 rokov a keď bol film v roku 2016 uvedený do kín mala 31 rokov. (ShortyIC)
  • Film byl natočen již v roce 2012, ale kvůli produkčním potížím se jeho premiéra o čtyři roky opozdila. (hansel97)