Film Když utichly trumpety nás přivádí přímo na bitevní pole, hluboko do bahna a válečného šílenství. Americké jednotky mají za úkol chránit most ostřelovaný nepřátelskými tanky. Muži, kteří jsou již tak ohroženi nebezpečím minových polí, musí čelit smrti číhající na každém kroku, včetně nepřátelských leteckých útoků. Stovky životů jsou ztraceny, a zbylí vojáci jsou zranění a psychicky vyčerpaní. Teď však vše závisí na čtyřech mužích: vystrašeném vojínovi povýšeném na kapitána, statečném a odhodlaném lékaři, zlostném mladém seržantovi a nezkušeném novém rekrutovi. Jedinou věcí, která je jim všem společná, je zoufalá vůle přežít. (Warner Home Video CZ)

flanker.27

Za relativně skromný peníz byl natočen film, který má se skutečnou válkou společného mnohem víc, než většina slavných velkoprodukcí včetně takového Ryana. Dokonalé prostředí, uvěřitelné charaktery, bahno, mnoho perfektních scén a žádný kecy o vlastenectví, sebeobětování a hrdinství. "My pudeme do útoku?" - "Teplý jídlo, cigára, chlast, já myslim, že je to jasný." ()

Lischai

Rozhodně to není špatný film. Nízký rozpočet moc není vidět, vojáci jsou zahraní civilně a bez patosu, všude je bláto, mlha a beznaděj. Ale scenáristicky a režijně to nějak nejede. Příběh nikam negraduje, postavy moc nepoznáme, je to celé takové odtažité. Raději si pusťte pátý a šestý díl Band of Brothers - je tam to stejné, jen lépe (tedy strašlivěji, krutěji, věrohodněji). ()

Vyhy

Rozhodně oceňuji kvalitní vizuální stránku, jelikož se jedná o televizní tvorbu. Není se zač stydět. Kde jsem měl trochu problém, tak byl samotný příběh. Nějak mě nedokázal vtáhnout a samotné postavy mi byly až nesympatické. A jakmile nemáte příběh, co vás vtáhne, a postavy, které nechcete přehlížet, film vás jednoduše moc bavit nebude. ()

slovan1

Film na mě působil divně... Mapuje boje nováčku v Ardénach, které velení posíla na sebevražedné mise. Jsou zde prospěcháří, posránci, šílenci, ale příběhově to je nuda. Efekty na nijak věhlasný film celkem povedené. Zvuky ručních zbrani jak od petard nebo bouchacích kapsli z poutě. Hudba děsná. Celkově to na mě působilo "béčkovým" dojmem. ()

Raven0

Snaha přežít za každou cenu válečné šílenství a hrdinství... To nejde moc dobře dohromady. Ale občas se stane, že se jedno neobejde bez druhého... Tak trochu jiný válečný film, ve kterém nejsou jen hrdinové, či zbabělci, ale obojí se střetává v jedno. Hlavní hrdina je kontroverzní postava, ale člověk ho prostě musí chápat. Škoda, že film místy působí lacině a závěrečná akce je dost zkratkovitá a hraná na efekt... ()

• Ve filmu jsou použity následující zbraně: poloautomatická puška M1 Garand, samopal Thomson, lehký kulomet BAR a pistole Colt M1911 na americké straně, Wermacht používá samopal MP40, pušky Kar 98 a pistole Luger. (liebgott)
  • Bitva v Hurtgenwaldu, která je ve filmu znázorněna (ačkoli v českém dabingu je uváděna bitva v Ardénach), je nejdelší bitva na západní frontě druhé světové války. Probíhala od 19. září 1944 do 10. února 1945. (liebgott)
  • Hlavní postavy filmu jsou z 28. pěší divize, která při bitvě měla největší ztráty. Do konce nasazení v boji byla divize zredukována na třetinu stavu, nejtěžší boje proběhly okolo městs Schimt a Vossenack, kde si divize vysloužila přezdívku „Krvavé vědro“. (liebgott)