Jednoduchou, no zároveň poriadne desivou odpoveďou americkej vlády na večne aktuálnu otázku ako vyriešiť alarmujúco stúpajúcu krivku kriminality je už na prvé počutie znepokojivo znejúca legalizácia všetkých zločinov. V praxi to, žiaľ, znamená presne to, čo to sľubuje - na jednu jedinú noc v roku sa Amerika nie príliš vzdialenej budúcnosti zmení na najnebezpečnejšie a najkrvavejšie miesto na Zemi! Pretože, ak sa vás niekto... Hocikto... Rozhodne v túto neslávnu noc zmrzačiť, znásilniť či zabiť, nikto vám nepríde na pomoc. Polícia, záchranka, hasiči – všetci majú počas „Očisty“ štátom nariadený nútený pohov. Znie to šialene, no funguje to. A vďaka tomu je život v tejto už nie tak žiarivej niekdajšej kolíske demokracie vo všetky ostatné dni v roku ako splnený sen. Len sa ho musíte nejakým zázrakom dožiť.... Sandinovci, ktorí zrejme i vďaka tomu, že hlava rodiny James (Ethan Hawke) predáva bezpečnostné systémy, patria k horným desaťtisíc, sa cítia byť tento rok v podstate v bezpečí. No len do chvíle, keď sa pred ich dverami nečakane objaví neznámy votrelec a oni pochopia, že táto noc... Bude pekelne dlhá! (TV Markíza)

Gilmour93

Subžánr „home invasion“ už zahrnuje tucty kousků a The Purge se od nich snaží odlišit jakousi sociální alegorií, leč s tak chatrnou vnitřní logikou je to jen bouře ve sklenici utopie. Bouře násilí, jenž si hraje na něco, co není, stejně jako si ten blonďatý blbeček přede dveřmi myslel, že je gothamský Joker.. Osobně si myslím, že by si společnost zasloužila Očistu 364 dní v roce, protože péct sušenky každý den je otrava a všechno to pokrytecké chování hrozně únavné.. ()

*CARNIFEX*

Amerika, rok 2022. Kriminalita minimálna. Nezamestnanosť 1%. Prichádza však deň "D". Deň, kedy každý môže zhrešiť. Okrádať, zničiť, rozbiť, znásilni - dokonca i zabiť. James so svojou rodinou je na tento večer pripravený. Okolo domu má nainštalovaný najpredávanejší bezpečnostný systém, ktorý osobne ponúka na trhu. Ale čo ak systém niekto naruší? Tvárme sa chvíľočku tak, že berieme tento film realisticky a režisér nám ponúka zápletku, ktorá by sa naozaj mohla stať. To ozaj sú tí Američania tak opitý sebaklamom, že sa ešte aj v tomto žánri snažia vzbudiť čistú lásku a súcit mladého neskazeného človeka, ktorý chce stoj čo stoj pomôcť "žobrákovi" aj za cenu obetovania svoje rodiny?? Retardované chovanie postáv ani v tomto snímku nemá konca kraja. Záver hodný poučenia, ktoré môže zosnovať len krajina, ktorej Boh žehná. Kto, kedy toto konečne zastaví! Kŕmenie týchto sračiek podávané na zlatom podnose prehltne len "fajnšmeker". Vzhliadnuť tento film v kine, podrežem v deň očisty hrdlo prvému predajcovi pukancov - 40%. ()

Indiana

Nápad to byl zajímavej, jen jsem doufal, že třeba z toho baráku zdrhnou ven a budou se někde muset potulovat městem, kde to bude pěkně o hubu...místo toho všichni křepčej v baráku, blouděj chodbama a když na sebe narazej, tak kladnej zápornýho zastřelí. Jinak jako nenudil jsem se, ale myslim, že se z toho dalo vytěžit o dost víc. ()

konous

Jako napínavá vyvražďovačka to funguje, ale obecně mám s těmito nemorálními filmy trochu problém, že je to na mě až moc zlé a proto neuvěřitelné. Po pár prvních minutách, kdy jsem se odpoutal od přemýšlení nad ujetými/umělými? dialogy při "přípravě na noc", mě alespoň strhla atmosféra. Ale facepalmů jsem v průběhu fakt nešetřil. ()

Kaka

Tématicky je to velmi zajímavé a originální, ale spousta věcí nedotažených. Zaprvé je to ukrutně předvídatelné. Tedy už dopředu tušíte, jak to celé dopadne, protože už od začátku děje nám dávají tvůrci naprosto jasné a okaté indicie. Dopředu odhadujete kdo kdy koho zabije a jak a samozřejmě nechybí paleta scén, kdy už je téměř rozhodnuto, chybí jen osudový úder a samozřejme se někde za rohem objeví zachránce a zmaří záporákům veškeré plány. Tyhle trapné berličky mi vydily nejvíc. Technicky je to relativně ok, herecky vesměs taky. Snad jen postavy se chovají občas nelogicky - chyba scénáře. Tématika očištění celkem zajímavě uchopená, se správným "politicko-sociálním" přesahem a narážka na sociální segregaci lídí (bohatí vs chudí/dobří vs špatní lidé) taky dobře uchopena. Kupodivu jsem to čekal spíše opačně, tedy technicky a dramaturgicky řížný thriller bez pointy a myšlenek. Dopadlo to takhle a není to úplně průser, jen asi jednou a dost. Jeden z mnoha přírůstků do žánru. ()

• Lídr očišťovací party mladých studentů (Rhys Wakefield) si před vstupem do domu nabije svoji brokovnici, ale poté si ji nabije znovu, když se chystá zastřelit člena rodiny, přestože z brokovnice ani jednou nevystřelil. (dandislav1991)
  • Na začiatku filmu je James Sandin (Ethan Hawke) dohladka oholený, v polovici má jemnú briadku a na konci je znova oholený. (kubqo)
  • Pracovným označením filmu bol názov Vigilandia. (MikaelSVK)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (viac)