Božie dieťa

(festivalový názov)
  • Česko Boží stvoření (viac)

Child of God je příběhem násilníka a vyvrhele společnosti Lestera Ballarda, jež se odehrává na úpatí Apalačských hor v Tennessee na začátku šedesátých let dvacátého století. Ballard se rozhodl pro zničující život mimo civilizaci a společenské konvence. Přišel o rodiče, bydlení i sebeúctu. Žije v jeskyni a díky krutým zločinům a vlastní degradaci klesl na samotné dno společnosti. (Cinemax)

Eoin

Francovi sa podarilo z celkom jednoduchého románu spraviť ešte jednoduchší film. Skvelo vyňal nepodstatné a ponechal iba hlavnú dejovú líniu a to bez toho aby odstránil prvky typické pre McCartyho tvorbu. Sto minút ubehlo ako hodina a ja som film strávil lepšie ako som očakával aj keď ide o zvrátené dielo, ktoré pôsobí sympatickejšie v knižnej podobe. Divákom, ktorí odchádzali s kinosály, odporúčam o filme si niečo prečítať pred tým ako sa pevne rozhodnem, že naň pôjdem. Ostatným, ktorým sa film aspoň trochu páčil navrhujem prečítať knihu. ()

HonzysKISS

Docela zklamání. Čekal jsem od toho mnohem víc. Není to tak zvrácené, jak jsem myslel. Dá se na to úplně v pohodě koukat. Maximálně tam tak ošuká mrtvolu (která stejně bohužel vypadá jako živá), nebo si vytře prdel klackem, což je tak vše. Spíš bych to bral jako dobrý psycho, to má velký plus. Je to dobrej magor. Má to výborný nápad, dokonce hlavu i patu, ale špatné provedení. Je to prostě nuda… Docela se mi ale líbil záběr, to má menší plusko. Podle ostatních komentářů si říkám, že jsem se snad díval úplně na jiný film… ()

Chrustyn

Jeden z režijních pokusů Jamese Franca, tentokrát o pohledu do duše narušeného psychopata. Špinavá předloha McCarthyho je z filmu cítit, hlavně v jeho pomalém tempu, ale bohužel se jedná o slabé zpracování, jelikož tempo je vyloženě utahané a psychopatický Haze je pro roli silně nevýrazný a nepřesvědčivý. ()

JASON_X

Víte, kdo je to Dítě Boží? To je prosím jeden retard, který mluví jako neandrtálec, chová se jako neandrtálec a má IQ jako neandrtálec. Prostě zdegenerovaný buran a typický příslušník společenské vrstvy, které se v Americe říká white trash. Názorný příklad jeho blbosti - když si do své lesní boudy přinese na rameni mrtvou holku na šukačku, tak místo toho, aby vevnitř nechal zimu, aby mu ta jeho fajnová pusina vydržela co nejdýl čerstvá, on naopak hned zatopí... Fakt, nekecám, od Lune Froide jsem ve filmu neviděl tak věrohodně zobrazenou láskyplnou nekrofilii. Ale to je teprve magorův rozjezd... Co je ovšem nejnezapomenutelnější scéna filmu? KDYŽ SE TEN MENTÁL A HUMUSÁK V PÁTÝ MINUTĚ VYSRAL V LESE NA SNÍH A PAK SI NAPROSTO NATURALISTICKY A BEZ CENZURY ROZETŘEL HOVNO KLACKEM MEZI PŮLKAMA! Kurva bych blil, tenhle dechberoucí moment jako kdyby vyhřezl z nějakýho německýho fekálního porna... Scott Haze je ďábel, v tomhle kousku supertěžce zaválel a jeho (téměř) one man show je fantastická. A pro McCarthyho předlohu hned příští týden pálím do knihovny. ()

Morholt

Příběh o podivném a úchylném retardovi se zvířecími sklony, který bydlí v divočině, kde si dělá co ho napadne. Spíš než o pokus o psycho- thriller z toho měl Franco udělat obyčejný lesní hororovou naháněčku, ve které mentál obtěžuje milenecké páry a vesničany. Bylo by to určitě zábavnější. Takhle stojí za zmínku jen výkon neznámého Scotta Hazeho. 30% ()

• James Franco chtěl původně natočit adaptaci McCarthyho románu „Krvavý poledník“. Z důvodu nedostatku času musel od projektu odstoupit. (Pria)
  • Film je adaptací stejnojmenného románu Cormaca McCarthyho, který prozradil, že postava Lestera Ballarda (Scott Haze) je inspirována skutečnou osobou. (Pria)
  • Příběh se odehrává v Tennessee, natáčení však probíhalo v Západní Virginii. (Pria)

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy