Čtyřicátníci Niels, Andreas a Thomas mají pocit, že na třídním srazu se nebudou mít čím chlubit. Niels si připadá starý a ošklivý, Andrease opustila žena s mladým psychoterapeutem a Thomas místo fotek domu, ženy a dětí může ukazovat jen fotku psa. Naplánují si tedy před třídním srazem pánskou jízdu, na které se chtějí trochu pobavit s mladými krásnými ženami a užít si zase jako za mlada, aby si před třídním srazem dodali trochu sebevědomí. Kdo nezaboduje, musí stáhnout kalhoty před domovem důchodců! Tak schválně, kdo z nich to bude? (Severská filmová zima)

Franc1s

To se tak po 25letech koná třídní sraz. A trojka čtyřicátníků si žije své obyčejné život. Jeden má hemeroidy a připadá si starý, druhý koukal moc na porno, tak mu utekla žena s mladým psychologem a třetí má jen přítelkyni a psa. Tak se rozhodnou že zajdou ještě na pánskou jízdu před srazem, zvednou sebevědomí a dostanou se nějaké do kalhotek, jako za mlada.. Naprosto upřímnej a přirozenej snímek, který je radost sledovat a smát se. 8/10 Doporučuji a jde se na dvojku! ()

Arsenal83

Prvých 15 minút som si myslel, že bude plná paľba, vtip za vtipom, od začiatku to vybalili naplno a nevadilo, že to bolo na hrane, hlavne, že to nikdy nešlo za hranu, pretože nejaké chlpy na vajciach, gule uviaznuté v drevenej diere a hemeroidy to nemusí byť humorná téma pre každého. Škoda, že to tempo nevydržalo, film je potom slušnou zmesou bláznivej komédie s podtextovou a nenápadnou drámou o kríze stredného veku. Na Dánsko sa ale podarilo nadávkovať slušný počet veľmi pohľadných dám, a to určite medzi ne nepočítam speváčku z kapely Aqua, tá je ale od nórskych Vikingov, kde je to asi ešte horšie než u Hamleta. ()

Malarkey

Taková naprosto upřímná zpověď chlapa se vším všudy. Hemeroidy, voholený koule, nahý prdele ze všech úhlů, spermabanka, životní problémy, pády...a spíš už jenom pády a k tomu všemu pár životních mouder. Do toho naprosto skvělí herci, kterým nejde nefandit. Dánové tak natočili snad nejupřímnější komedii, co jsem od nich vůbec kdy viděl. A je znát, že si to vysloveně užívali, protože během sledování jsem si to užíval s nimi. ()

Sarkastic

„Poslyš, Nielsi. Tvůj návrh je bezchybný jako vždy. Líbí se mi. Ale víš, chybí tomu trochu šmrnc.“ - „Co tím myslíš?“ - „Trocha šťávy!“ A tu Niels opravdu postrádá…Téma 3 stárnoucích pardálů, kteří míří na třídní sraz po 25 letech, je vděčné. Provedení už tak slavné není, ale pořád se jedná o nenáročnou, povětšinou pohodovou komedii, která se ani nesnaží předstírat, že je něčím sofistikovanějším. Tomu odpovídá i humor, který je jednoduchý (na druhou stranu, asi ne každý se chytne při narážce na Kissáky či Gorbačova), ovšem pokud k filmu dokážete přistoupit s nadhledem, může pro vás docela pěkně fungovat. Hlavní hrdinové se totiž chovají jako puberťáci, ale pár scén skutečně pobaví. Škoda jen, že filmu postupně začne docházet šťáva a závěrečný sentimentální návrat do normálu už to nevyzdvihne. Za mě lepší průměr. „Mohl bych…mohl bych dostat nějaká antidepresiva?“ - „A brát je každý den po zbytek života?“ - „A co mám teda dělat?!“ - „Aplikujte dvakrát denně větší množství té masti proti hemeroidům…pokud možno co nejhlouběji.“ ()

Dave Lister

Niels, Andreas a Thomas jsou kamarádi už od dětství. Teď jim je něco přes čtyřicet a za každou cenu se snaží dokázat, že ještě mohou zapůsobit na ženy, které však nejsou v jejich věkové skupině. Niels má krásnou rodinu, ale také kupu problémů. Jedním z nich je, že pochybuje o své mužnosti a tím přicházejí další frustrace. Thomas je pravý opak, je sebevědomí a pokoří každou sukni, která se kolem mihne. Andreas je loser, protože ho žena opustila a odešla za mladším mužem. Andreas se cítí ponížen a rád by to udělal všem ženám v okolí. Všichni se setkávají za účelem třídního srazu, kde má Niels být hlavním řečníkem. Přátelé se však rozhodnou, že se sejdou ještě před srazem a pořádně zapaří. Velmi dlouho se mi nestalo, že bych měl od začátku až do konece filmu, slzy v očích od smíchu. Klassefesten je opravdu zběsilá, extrémně vtipná a trochu zvrhlá jízda. Humor je často za čarou, ale i ty sebezvrácenější skeče vám nepřijdou ubohé a trapné. To se děje hlavně díky skvělému výběru hlavních hrdinů. Při závěrečných titulcích jsem chtěl vrátit čas, abych si mohl tuto velkou jízdu s Nielsem, Andreasem a Thomasem zopakovat. ()

• Od kinopremiéry 13. októbra 2011 do 15. januára 2012 sa na film predalo 500 000 lístkov do kina len v Dánsku. Film tak prekonal oveľa lepšie recenzovanú drámu Dirch, ktorá zaujala ako najpredávanejší dánsky film roku 2011 s vyše 480 000 predanými lístkami. (Arsenal83)