Severný ľadový oceán je miestom, kde sa studená vojna medzi západom a Ruskom nikdy neskončila. Mimo dosahu ľudských očí tú prebiehajú nebezpečné hry, provokácie a dokazovanie sily. Najmodernejšie nukleárne ponorky na oboch stranách majú nepriateľa odstrašiť od útoku, ktoré by mal za následok rovnako strašnú odvetu. Hry sa však skončili! Ruská ponorka pod hladinou pošle bez varovania svojho soka na dno. Nad hladinou potom zmizne ruský prezident a velenia nad armádou aj nukleárnym arzenálom sa ujíma nebezpečný admirál s túžbou svoju mocnú armádu konečne použiť. Vojna už nie je len hrozba, vojna sa pomaly začína. Kým na súši uprostred nepriateľského územia má americké komando za úlohu nájsť a zachrániť ruského prezidenta, pod vodou je povolaná do akcie špeciálna útočná ponorka na čele s kapitánom Joeom Glassom (Gerard Butler). Ten musí využiť svoje dlhoročné skúsenosti z podmorských hier na mačku a myš a dostať sa až do tyla nepriateľských vôd. A v prípade nutnosti zaútočiť. Pri svojej misii v hlbinách nájde nečakaných protivníkov aj spojencov. (TV Markíza)

HAL

Ve svém béčkovém žánru překvapivě výborný kus - kvalitní military porno, ve kterém dojde nejen na očekávatelné ponorkové souboje, ale i na close combat speciálních jednotek, manévry hladinových flotil, a i ty Tomahawky se dostanou ke slovu. Samozřejmě všechno co se tu děje je těžce přitažené za vlasy, ale nikdy ne cringe způsobem. Za to patří chvála hlavně jako vždy sympaticky chlapáckému Butlerovi, Michael Nyqvistovi v roli ruského kapitána, pro kterého to byl poslední film, a tak akorát přehrávajícímu Oldmanovi. Škoda že podobným flákům kvetla pšenka spíš v osmdesátých a devadesátých letech, a teď už táhnou velkou návštěvnost jen superhrdinské blbiny. 8/10 ()

Pepinec

To věřím, že by se Amíkům líbilo, kdyby se Rusáci pobíjeli navzájem. Jestli se tenhle film dostane do Putinovy říše, přiletí jim zpátky hodnocení na jaderný hlavici. Kolotoč je proti scénáři k tomuhle filmu nejnápaditější vynález na světě. Jinak ale zpracování se povedlo parádně, stručně řečeno je to taková luxusně natočená sračka. (Vancouver, Kanada) ()

Xmilden

Z hlavy vysypu určitě 5 lepších filmů s ponorkama, ale jakmile se natočí nějaký další, stejně na něj potom koukám. Tady kromě ponorkového temátu máme navíc také únos zajatého ruského prezidenta neohroženou skupinou 4 elitních vojáků. No jako, není to opravdu nijak extra úžasné. A Butler už by se na ty hrdinné postavy měl asi vykašlat. Rusové zde vypadají jako banda absolutních neumětelů a amatérů. Ovšem pár slušných akčních scén se zde přecejen najde. Celou dobu jsem žasnul nad tím proč v tomhle proboha hraje Oldman. 50% ()

Cheeter

Dost to připomínalo film ze studené války, akorát zbraně byly o třicet let novější. A zároveň docela propaganda americké armády. To byla víc než zjevné. Stačí se podívat na to, jak jsou koncipované záběry na americké a ruské námořnictvo. Celkově ale jako akční podívané dost dobré, asi jedna z nejlepších, co jsem v poslední době mohl vidět. A taky jsem byl rád, že opět viděl Michaela Nyqvista a přijde mi líto, že on už moc filmů nepřidá. ()

Fr

,,TO JSME ZAČALI VÁLKU?“ … „ NE, ALE MOŽNÁ JSME DO NÍ VPLULI“… /// Béčkovej příběh, ale vytahujou fakt zajímavý věci, jako je třeba akce s torpédy. Fajnově natočený a trikově zmáklý. Na efekt jsou dělaný i další věci – třeba seskok speciálního komanda v bouřce. Laciný, ale… proč ne. Občas haprujou myšlenkový pochody – hlavně politiků (a to tam není Kalousek!), ale beru to jako akční a navíc ponorkovej film. Příběh se nevodehrává jen ve vodě, ale vojáci „makaj“ i na souši, takže akce je fakt celkem dost. Důležitý je se na hodně věcí povznýst! Scénárista prostě chtěl akci s ponorkou, torpédoborcem, Tomahawkama … a tomu podřídil všechno vostatní. Jestli to neumíš… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Firing Point“, kterou v roce 2012 napsali Don Keith a George Wallace, neznám. 2.) Miluju pohádky. Nejvíc tu, jak Rusáci s Amíkama zabránili Rusákům rozpoutat válku. 3.) Thx za titule „blacklanner“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

• V Rusku byl film zakázán. (Duoscop)
  • Úvodní scéna ukazuje ledové kry, které mají většinu svého objemu nad vodou. Ve skutečnosti jsou kry ze sedmi osmin pod vodou. (Hal_Moore)