Vyznamenaný vojenský veterán  Frank Vega (Danny Trejo) sa vracia domov z Vietnamu. Spoločnosť, pre ktorú spolu s ostatnými mužmi bojoval a krvácal, sa mu obráti chrbtom. Zavrhnú ho aj jeho najbližší a Frank zostáva sám, bez práce aj bez lásky. O niekoľko rokov neskôr sa v autobuse zastane starého černocha a ochráni ho pred šikanou partičky miestnych skinheadov. Vďaka tomuto incidentu sa Frank znova stane hrdinom. Ľudia si ho znovu začnú vážiť, no aj o toto šťastie čoskoro príde, pretože onedlho zavraždia jeho najlepšieho priateľa Klondikea (Harrison Page). Keďže polícia o prípad nejaví najmenšiu pozornosť, Frank sa rozhodne vziať spravodlivosť do vlastných rúk a vydá sa sám po stopách zabijaka. (TV JOJ)

Lacike

Napriek sialenym trailerom a infantilnej premise sa film berie prekvapivo vazne. V dialogovych scenach posobi seriozne a to co predvadza Trejo sa da bez nadsadenia nazvat solidny herecky vykon. Lenze akonahle je pribeh preruseny akciou tak prepne do absurdneho ciernohumorneho brutalneho módu, ktory nepasuje k serioznemu pojatiu postav. Pouzitie zaberov autobusovej nahanacky z Red Heat pokladam za uplne zbytocne. Takze nakoniec som sa po cely cas nevedel naladit ani na jeden pouzity styl. Napriklad v Machete, kde tiez hra Trejo, to dokazali vybalancovat ovela lepsie. 4/10. ()

Terva

Nádherná úvodní píseň a krátký, leč výstižný výlet po městě. CITÁT - Můj příběh začíná v autobuse. Linka 144.......... Nenechte se však zmást úvodním klipen trvajícím tři minuty, protože film vlastně mimo některých songů nemá skoro žádný ruchový doprovod. Někdy i dlouhé, předlouhé dialogy trpí věčným tichem. Příběh sám o sobě je velmi smutný a je o smrti. Ani nevím, zda je Danny Trejo tak krásně namaskovaný nebo se ani nemuseli moc snažit. Rozhodně nás jeho "klidná" povaha provede celým příběhem. CITÁT - To je pěkná píčovina........ Frank Vega putuje autobusem po celém městě a hledá vraha svého válečného kolegy Klondikeho. Na cestě za spravedlností zmlátí kde koho a krev bude stříkat všude. Nazval bych ten film citymovie místo roadmovie. CITÁT - Nasral si spoustu špatnejch lidí........ Úžasná a velmi výstižná scéna je okolo 55 minuty. V akci je drtič odpadků v dřezu, drcena je část lidského těla a Danny povídá - CITUJI - To je škoda, že si nevzpomeneš, takhle bude celá kuchyň zasraná od krve............. Ale, zatím, co mrzutý důchodce jezdí autobusem po městě a všude zanechává krvavou stopu, vkrade se do příběhu politika a teď to teprve bude maso. Ty krávo, tohle bylo vážně hloupí až tak moc, že jsem se nemístně bavil. CITÁT - Jo flashdisk? Tak ten jsem ti narval do prdele!!!................ Závěrečná akční scéna s autobusama je nutná ale velmi špatně provedená. To mě tedy dostalo, řehtal jsem se jak malej idiot. CITÁT - A do prdele!!!! Jak chceš chcípnout, sráči!!!!!............ Konec je totálně zmatlanej. Hvězda za Dennyho a jedna hvězda za odvahu to natočit. CITÁT - Co chcete, kurva!!!!................... ()

Genero

Pan Trejo je jednoznačně nejzářivější hvězdou Mezinárodní herecké asociace hispánských muklů, přesto zůstal skromný a zachoval si svou bodrou, věčně rozesmátou a přívětivou tvář mexického bezdomovce, kterou tolik miluji. A přestože si ji nechal zcela netypicky zarůst plnovousem, nad kterým by i Leoš Suchařípa závistí zapomněl prskat a ráčkovat, dokáže na svém těžce zkoušeném potapetovaném hřbetě unést i takový biják s potenciálem na zapomenutelně prostoduchou kokotinu a povznést ji na milý a zábavný pomsta – film. Je naprosto k neuvěření a téměř až v prdeli, že vidět to těsně před pubertou, rozhodně bych už nechtěl být Sandokan, Curro Jimenez ani Sagvan Tofi, ale jen a pouze Frank Vega. ()

kulyk

Vážení a milí přátelové, co k tomuto snímku dodat.... pokus o nasazení Treja do poloh, v nichž ukáže i jiné křeče obličejových svalů, než ,,jsem znechucený, jsem nasraný, jsem strašně rozzuřen a vysouvám řezáky", docela vyšel. Zrezlý Deny přidal výraz vyklidněného - a jako bonus vyndal na světlo boží i xycht, mající znázornit pocit absolutního štěstí. Vycení při něm všech šestašedesát zástupců chrupu, očiska téměř opustí své důlky a již tak krabatá tvář se zbrázdí až do nečekatelných kreací, připomínajících zmenšenou plastickou mapu Himalájského pohoří. Děsivější škleb nenajdete ani v horrorech z nejhorrorovatějších. Super. No, a děj je debilní, zápletka debilní, pointa debilní, ve filmu je dosti debilních postav, které jednají tak debilně, až si připadáte jako debil, že se Vám na to vlastně docela dobře vejrá..... debilita s Denym. Za tři. ()

Figu

Danny Trejo je velkým lákadlem filmu. Jemu bych obrovskou životní roli (mimo reklam na Mountfield - to životní dílo je) opravdu přál. Bohužel si nasadil hodně težké břemeno. Veterán z Vietnamu je Danny přeci jen jeden!... Ostatně kdyby Rambo nebyl samotář, tak by s Frankem Vegou tvořili určitě super duo! Věkem jsou si blízcí, vzrůstem taky, snad jen rozdíl je, že Sly má na rukách namísto Dennyho omalovánek křečáky jak horolezecký lana... Za Treja tři hvězdy, jinak si ale myslím, že snímek vidět už nepotřebuju, ale určitě mi podruhé vadit nebude. 50% ()

• Frank (Danny Trejo) jde po ulici a v náručí nese nákup ve velkém papírovém pytli. Vedle něj zastaví policajt a Fank nasedá. V autě se s poldou pohádá, vystupuje, ovšem po nákupu ani stopy. (pjotri)
  • Autobusová honička mezi Frankem (Danny Trejo) a obtloustlým Pantherem (Charles S. Dutton) je digitalizovanou alternativní verzí identické honičky z filmu Rudé horko (1988). (Conspi)
  • Herci Danny Trejo (Frank Vega), Ron Perlman (Williams) a Winter Ave Zoli (Tatiana) se setkali už při natáčení seriálu Zákon Gangu (od r. 2008). (Chibs)