7500

• USA Flight 7500

Dvojice na svatební cestě, dívka cestující do Tokia, mladý pár chystající se na dobrodružní cestu po Asii, dvojice těsně před rozchodem, přehnaně sebevědomá letuška zamilovaná do pilota – ti všichni nastoupí do letadla do Japonska. Během letu se však na palubě letadla začnou dít podivné věci. Přistane nakonec let 7500 v Japonsku? (oficiálny text distribútora)

Wacoslav1 odpad!

Tak tohle vážně nechápu. Fakt mi hlava nebere jak se může někdo sebrat a jít natočit kopírku tak sračkovního filmu jako je Airborne?! A to jako nekecám ten film je fakt obšlehnutej od začátku až do konce. No Airborne mělo aspoň Marka Hamilla. Jako netvrdím, že tam byl nějak super, ale rozhodně o třídu přehrál všechny ostatní. Tady máme jenom bandu totálně nesympatických a dementních postav kterým jsem fakt nepřál nic jinýho než aby všichni do jednoho chcípli a rozpadli se s tím letadlem na milión kousků. Atmosféra naprosto nulová, děj o ničem no a pokud jste viděli Airborne, tak i ten konec pro vás bude totálně předvídatelnej. Jako já jsem nevěřil, že budou schopní to i úplně stejně zakončit a ono jo. To mě fakt dorazilo. Inu takhle to dopadne když se někdo rozhodne natočit kopii totálně zbytečnýho filmu. No a pokud jsem Airborne dal odpad, tak ani v tomto případě prostě nemůžu udělit jiný hodnocení. Dokonce bych šel i do mínusu kdyby to šlo. Jinak tohle mělo fakt 80 minut? Přišlo mi to spíš jako by to mělo tak minimálně 3 hodiny jak se to neskutečně vleklo. Jo a navrch to točil režisér takovýho nářezu jako je Nenávist??? To jako fakt?! Tak velebnosti a duvenblejt.0% ()

zelvopyr

Silnější 3; hlavní moje výhrada ale není ani k hercům ani příběhu, ale jen obtížně ukrytelnému natahování. Ona ta historka s jednoduchou zápletkou a jediným odvedením pozornosti prostě víc než 20 minut nedá, tedy dvojnásob dlouhá expozice s napůl zbytečným představováním postav je zkrátka přestřelená... ()

S.Quentin QUALE

Dlouze očekávaná záležitost neočkávaně nenadtchla. Jedná se po většinu času o takový klasický thriller z letadla s klišoidními trampotami všeho druhu, no v závěru se začne krapec hororovatět, jenže opět ne nijak originálně. Minimalistickou filmařinu paluby letadla nelze taky nijak vychválit, takže hodně upocený 3* dávám jakš takš obstojným béčkovým hercům a za fakt, že jsem ani v pozdní nekřesťanské hodině nevytuhl nudou. Víc nic než moc. 50% ()

Matros

Když vás na hororovém filmu více baví ta první část, kde se seznamujete s postavama, tak je něco špatně. Pořád jsem čekal, kdy se začne dít něco zajímavého, ale nezačalo. Pointu už jsem jenom prozíval. Šimizu, jdi raději natočit remake remaku filmu Grudge, vždyť tam jsi aspoň trochu hororovej. Slabá dvojhvězda za první polovinu filmu, která slibovala slušný atmosférický zážitek. Bohužel to dopadlo jinak, ale alespoň to má jen necelých 80 minut. ()

kingik

Takaši, Takaši, tenhle horor je na kaši, i když letadlo zůstalo celé. Na palubu letu 7500 nastoupil nežádoucí cestující navíc a sice paní NUDA. A režisér krčící se v rohu kabiny letadla pilotoval nedůsledně, málo poutavě a nevyděsil ani omylem, a i když kormidloval přehledně a technicky přijatelně, vyvstal pocit, že si na technické stránce snímku zakládal víc, když prakticky nic víc z diváckého hlediska nepředvedl. Nutno dodat, že občas na diváka jukla mysteriozní atmosféra. Během letu 7500 mířícího do Tokia zemře za podivných okolností jeden z pasažérů. A následně jeho mrtvola zmizí. Tím se spustí řetězec ještě podivnějších událostí, na které nikdo nemá vysvětlení. Světe div se, ale je to právě stokrát provařené i prověřené prostředí dopravního letadla, ve kterém se mysteriozní děj z 99% odehrává, a které tenhle film dělá alespon trochu zajímavý a určitým způsobem funkční. Ne vždy a za všech okolností, ale příběhu slouží dobře. To, co naopak pozbývá funkčnost, je jakási režisérova umanutá snaha o strašidelnou až jakousi psychologickou hru s divákem. Především na to nemá prostředky v podobě odpovídajícím způsobem vystavěného scénáře a režie, která nemá téměř, co nabídnout, si jako nouzový východ stanovila závěrečnou pointu, kterou větříte o to víc, jak filmu postupně dochází palivo. Nad vším převládají hrozivě nudné a absolutně nezáživné dialogy bez štávy, což jen umocnuje celkovou rozvleklost s minimální snahou o rozpohybování ospalého filmu. Z relativně sympatické herecké sestavy, která čítá povědomé tváře, vlastně nikdo nezaujme. Letuška Leslie Bibb a spol. do té nudy svými mírně nevýraznými výkony úměrně zapadají. Takaši Šimizu není žádný začátečník a jeho snímek, když už nic jiného, má slušnou technickou kvalitu, která by se v kině neztratila. Jeho vynalézavé kamerové nájezdy občas vykouzlí hutnou atmosféru, ale v konečném součtu je to málo, protože scénář Craiga Rosenberga je nudný a je v něm znát inspirace slavnějšími filmy. Šimizu se až příliš spoléhal na atmosférické vyznění, které je sice v několika scénách fajn, ale to je asi tak všechno. Zapomnělo se na tempo, zajímavé postavy, akčnost i logiku a tím vším prostoupila nuda, jejíž přítomnost se ve filmu rozlévá v téměř neúnosné míře i zásluhou utahané režie. Nemám nejmenší doporučení, abyste do tohoto letadla nastoupili. V horším případě neustále rostoucí nudou usnete, a v tom lepším případě snímek dokoukáte, avšak nijakým způsobem ve vás nebude rezonovat. Tenhle let za mnoho nestál. Mé hodnocení: 40% ()

• Číslo 7500 je tzv. "squawk kód", který vysílá transponder (odpovídač) v letecké dopravě. Kód 7500 označuje "hi-jacking" čili přepadení nebo únos letadla. (Cheeker)
  • Pôvodne mal film niesť názov Flight 75 a vyjsť 31. augusta 2012. (misterz)