Možno sa vám nepáči, čo robí, ale môžete mu odobrať právo robiť to, čo robí?... Životopisný film o majiteľovi striptízového klubu Larry Flyntovi, ktorý sa preslávil ako vydavateľ pornomagazínu Hustler, ignorujúc spoločenské normy a tabuizované témy. Celý život ho sprevádzali škandály, obvinenia z užívania drog, voľné manželstvo, dlhé roky strávené na vozíčku a preslávený súdny proces v mene ľudu. (RTVS)

Morien

Film jsem už viděla několikrát, ale ještě jsem se ho nepokusila hodnotit. A možná bych ani neměla, protože právě když jsem napsala tuto větu, tak ze zdi vedle mě spadl veliký obraz v těžkém rámu, který by mě mohl i zabít. Každopádně jsem chtěla říct, že navzdory všemu a zejména mé lásce k Formanovi, Woodymu a rebelům mi tento film přijde nezajímavý a nudný. Kdybych ho nikdy neviděla, mému vědomí by to nechybělo. A nejspíš ani světu, kdyby nikdy nebyl natočen. ()

Disk

Jeden z nejdůležitějších a zároveň jeden z nejvtipnějších filmů Miloše Formana. O pornografii tu v žádném případě nejde. Hlavním bodem je tu svoboda tisku a právo vyjádřit veřejně svůj názor bez ohledu na pohoršlivost pokrytecké společnosti. Herecké obsazení brilantní (kromě Woodyho Harrelsona a Edwarda Nortona tu zazáří také Jan Tříska). Nadčasová záležitost, kterou by měli vidět především ti, kteří si ani neuvědomují, že druhým omezují nezpochybnitelné právo vyjádřit svůj názor, ať je jakýkoli. ()

Slarque

Film o svérázném bojovníkovi za svobodu slova výborně zapadá do Formanovy filmografie. Režisér dal velkou příležitost Woodymu Harrelsonovi a ten se ji skvěle chopil. Courtney Love je další Formanem výborně obsazená neherečka, která je tu víceméně sama za sebe. Při opakovaných sledováních mě čím dál víc ruší Jan Tříska. Nějak mi připadá jako parodie na profesionálního zabijáka. A tohle asi mělo být myšleno vážně. ()

nascendi

Miloš Forman figuruje na druhom mieste rebríčku mojich najobľúbenejších filmových režisérov. To samozrejme neznamená, že všetky jeho filmy majú vyrovnanú a mimoriadnu úroveň. Bohužiaľ aj tento jeho film radím iba medzi jeho priemerné diela. Oceňujem odvahu, s ktorou sa Forman pustil do kontroverznej témy, ktorá poskytuje materiál na nekonečné hodnotenia, spory, úvahy a pritom neexistuje šanca dopracovať sa pravdy, maximálne tak rozsudku súdu. Tento životopisný film považujem za film o slobode. O slobode existuje prefláknutá pravda, že sloboda jedného končí tam, kde začína sloboda druhého. To sa dá zariadiť u dvojice, ale nie u spoločnosti, pretože by to skončilo anarchiou. A tak po skončení tohto filmu zistíme, že nám pribudli skôr ďalšie otázky na premýšľanie, než odpovede na predtým položené otázky. ()

Arsenal83

Vynikajúci výkon Harrelsona nič nemení na tom, že film je o jednom veľkom prasákovi a vyšinutom človeku. Ale film je zaujímavý z určenia hranice, kde začína a končí ľudské právo a kde sú hranice morálky. Dnes, zdá sa, už morálka v systéme práva nemá miesto, čo dokazuje aj tento prípad zobrazený trochu s nadsázkou, ale má svoj dôležitý presah ()

• Ve filmu byl použit i skutečný soukromý tryskáč Larryho Flynta (Woody Harrelson) typ Gulfstream II. Flynt si však tento letoun ve skutečnosti pořídil až v roce 1994, tedy dávno po atentátu na svou osobu a smrti manželky Althey (Courtney Love), nikoliv dříve, jak je tomu ve filmu. (Foxhound#1)
  • Při natáčení vězeňské scény byla Courtney Love (Althea) spoutána jednou z dozorkyň, která si ji spletla s trestankyní. (Dr Lizal)

Miloš Forman 1932 - 2018

Miloš Forman 1932 - 2018

14.04.2018

Evropské filmové ceny

Evropské filmové ceny

10.05.2017

Od roku 1988 uděluje evropská filmová akademie filmové ceny pro evropskou kinematografii. Původně se ocenění jmenovalo Cena Felix a od roku 1997 bylo přejmenováno na Evropské filmové ceny. Udílení… (viac)

Další King na plátně

Další King na plátně

10.03.2006

Jen nedávno se svěřil Eli Roth se snahou zfilmovat novelu Stephena Kinga a už tu máme další pokus přenést knižní hororovou atmosferu a chladné emoce z tvůrčí dílny spisovatele na stříbrné plátno.… (viac)