Kto zachráni malé ospalé mestečko, keď ho prepadnú zombíci? Neohrozený hrdina sa volá Norman. Má jedenásť rokov, miluje horory a rád sa rozpráva s mŕtvou babičkou. Norman má totiž jednu zvláštnu schopnosť, povedzme šiesty zmysel. Vidí duchov a vie sa s nimi na všeličom dohodnúť. To sa v aktuálnej, veľmi neistej situácii môže náramne hodiť. Než sa ale Norman postaví do čela miestneho odboja proti živým mŕtvym, bude musieť všeličo „prekusnúť“, čo sa stáva väčšine detí s nálepkou čudáka a mimoriadnymi schopnosťami. Rodičia ho nechápu, staršia sestra ním pohŕda, spolužiaci ho šikanujú alebo ignorujú (v lepšom prípade) a jediný, s kým vychádza, je tlsťoch Neil, s ktorým sa tiež nikto iný nekamaráti. Ešte si rozumie s duchmi väčšiny nebožtíkov z okolia, ale tí sa nedajú počítať. Normanov život naberie úplne netušený smer, keď mu čudácky strýko prezradí, že mestečko čo nevidieť postihne pradávna kliatba a že práve on ju môže vďaka svojim záhrobným komunikačným schopnostiam zastaviť. (TV Markíza)

AlistairMir

Nejlepší hororovej animák co jsem zatím viděl u tohodle filmu jsem se fakt krásně zasmál hlavně nabouchanej bratříček tlustého Normanova kámoše neměl nejmenší chybku. Duchové a zombíci jsou rovněž bez chyby a nenudil jsem se ani vteřinu. Když jsem viděl nabušence jak kašle na holku a oplakává své autíčko jako bych zíral sám na sebe (slečny prominou ale narozdíl od vás auto nebolí hlava když chcete zběsilou jízdu třeba i třikrát denně) . Norman to nemá jednoduché jelikož ho za magora mají kromě mrtvých skoro všichni a nejvíc ho prudí Alvin i když tentokrát bez chipmunků. Norman se ale drží statečně a ten jeho budík a bačkory a kartáček jsem mu fakt záviděl asi začnu nakupovat věci do domácnosti. Super horor pro pětileté a úžasná zábava pro všechny. ()

cukorek

Zaujímave skĺbenie rozprávkovej tematiky a paranormálnych skutočností. Miestami k slovu až príliš pustené morbídne gestá, ktoré sú paradoxom milých detských postáv. Duchovia a zombíci v dosť nesympatickom zobrazení mi veľmi nevyhovovali, ale priateľstvo podivína a malého objemného chlapca bolo presne tým čo zotavuje podobné osudy nepochopených detí. Dobre bolo však čerpanie a dávanie vlastnosti jednotlivých postáv zo skutočnej reality, ktorý svojím správaním dokázali pobaviť. Aj keď to dostalo pekne 3D prevedenie, nesplnilo a neprinieslo to ten správny zážitok, takže priemerne hodnotenie 50%. ()

Bloody13

Příjemná oddechovka, kterou ocení spíš hororoví fandové, než děcka odkojená Pixarem. ParaNorman není nabytý třeskutým, natož infantilním humorem. I přes ty zástupy duchů a zombies dokonce není ani tak morbidní jako Koralína. Prostě se na něj hezky kouká, a to hlavně díky vymazlené animaci. Mě osobně nejvíc potěšily vtípky a odkazy na hororovou klasiku (Halloween, Pátek třináctého), ale cizí mu není ani sexuální harašení mezi dvěma postavami, z nichž jedna je buzerant... docela odvážný krok. Škoda jen, že těch creepy momentů je tak požehnaně málo. Nejdůležitějším faktorem pro hodnocení se ale ukázalo momentální rozpoložení: vidět to kdykoliv jindy, čtyři hvězdy bych možná nedal. ()

ajuska

Fajn stylizace - kreslený zombie horor, který by ve strašidelnosti klidně mohl konkurovat i některým seriózněji zamýšlným pokusům. Příběh je příjemně svižný, sem tam s dobrým vtipem. Na konci sice dle očekávání nechybí nějaké to morální poučení, ale není to nijak přehnané a otravné. Jen se bojím, aby to nezkazil dabing, viděla jsem v originále.. ()

SOLOM.

Jde o slušný animovaný film určený nejen pro děti, ale i dospělé. Dá se tu narazit na slušnou atmosféru, nechci říkat děsivou, ale určitě je poutavá a děj díky tomu rychle odsýpá. Kromě spousty hororových pod-odkazů, dvousmyslných narážek a humorných situací (nejen těch s černým nádechem), mají i jednotlivé postavy docela zajímavou charakteristiku. Nechci tady tvrdit, že se z Normana posadíte na prdel, ale podobně jako „Coraline“ určitě stojí za zhlédnutí. Navíc český dabing nebyl tentokrát zas až tak hrozný.70% ()

• Film byl vytvořen za použití první stop-motion animace využívající 3D tiskárny ke tvorbě tisícovek unikátních výrazů tváří. (Brousitch)
  • 7 prokletých zombie nese jména Judge Hopkins, Eben Hardwick, Thaddeus Blackton, Lemuel Spalding, Amelia Wilcot, Goodie Temper a Wile London. (Dr Lizal)
  • Tvůrci filmu v čele se scenáristou Chrisem Butlerem vydali podle filmu i stejnojmennou knihu. (Terva)

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

26.12.2014

Studio LAIKA, jež se soustředí na mizící umění stop-motion animace, nám zatím nadělilo tři celovečeráky. Koralína, Norman a duchové i Škatuláci měli úspěch u diváků i u kritiků, není tedy divu, že v… (viac)

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (viac)

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Nikoho asi nepřekvapí, že se žádné překvapení nekoná. Letošní nominace na Oscary jsou opět nudně konzervativní a předvídatelné. Emoce opět budí spíš nenominování některých filmů – fanoušci Temný… (viac)