V tom dome straší

• Česko V tom domě straší! (viac)

Některé domy jsou strašidelné. V některých nejen straší, ale jsou také pořádně hladové. Jeden takový má přímo přes ulici chlapec Walter. Když se tam vydá pro míč, tak se majitel domu Nebbercracker rozčílí a pak se zhroutí, takže ho sanitka odveze do nemocnice a dům zůstane prázdný. To je jedinečná příležitost vydat se na průzkum. Je jim jasné, že to nebude legrace, když vidí, jak dům pohltí rockera Kostru. I je nakonec děsivý živý dům spolkne a Walter s Buřtem a Jenny se rozhodnou s ním bojovat. Počkají, až usne, a najdou tu nejen fotky sousedovy obří manželky Constance, o níž se povídá, že ji muž zabil a snědl, ale také sklep plný rozbitých hraček a kostru pohřbenou v betonu. Nedlouho poté se vrátí pan Nebbercracker a svěří se dětem se svým děsivým tajemstvím. Pak se rozhodne s jejich pomocí vyhodit dům do vzduchu. Ten se však nehodlá vzdát bez boje, a tak se v ulici brzy rozpoutá ta nejpodivnější bitva, jakou kdy svět zažil. (Nova Cinema)

DwayneJohnson

Vůbec si nedokážu vybavit, kdy jsem naposledy viděl nějaký animák. Už to bude pěkných pár let. Na tenhle jsem se vlastně ani nechtěl dívat, ale pak jsem vydržel až do úplného konce. Pro mě osobně moc příjemný překvápko, který pobaví, potěší a moc dobře se na něj kouká. Až budu mít vnoučátka, tohle bude jeden z prvních filmů, co jim pustím. ()

korbitch22

Naprosto bezvýznamný animák, který se absolutně nehodí pro děti.Vtipy co mají být asi vtipné, tak nejsou vtipné ani pro dospělýho a když se se sedmiletou dcerou koukáte na film, ve kterym padají hlášky jako čípek, debil atd., jste občas spíš i znechucení.Nápad pěknej, místy se něco zajímavýho našlo, jinak hrozná sračka, která se nehodí pro děti a dospělého otráví.30%.67% je mentální IQ uživatelů? ()

Fiftis

Po tonách príbehov, kde sa tvorcovia snažia renderované filmy oživiť výlučne humorom respektíve paródiou a pôsobia ako animované komédie, prichádza po rokoch milá zmena. V roku 2004 sa ukázala Rodinka úžasných, kde bolo viac akcie. V prípade V tom dome straší máme dočinenia s hororom. Niežeby vo filme chýbal humor, to nie - ja sám som sa veľmi dobre pobavil a humoru sa dočkajú viaceré skupiny deti pri samotných detských postavách a dospelí pri znalostí obdobia a filmov 80. rokov. Ale ten pocit napätia alebo strachu nezažívame v animovaných filmoch tak často a o to je vzácnejší. Zameranie na detského diváka je očividné, ale našťastie nie je film až taký infantilný. Je vyladený tak, že mu prídu na chuť aj deti, ale aj dospelí, pokiaľ pristúpia na jeho hru so žánrami retra a čiastočne aj hororu. Režisér Gil Kenan toho síce veľa nevymyslel, rovnako ako scenáristi filmu, ale v konečnom dôsledku obstál so cťou. ()

Trellíno

Hodně příjemná záležitost, evokující to nejlepší, co vzniklo v osmdesátých letech v dobrodružném žánru pro mladší diváky (např. Goonies). 70% za fajn atmosféru, pěknou animaci a slušný příběh s inteligentní pointou. Navíc se tu nezpívá, nikdo se tu debilně nepitvoří a vůbec je to konečně zase jednou dospělejší animák, dolující z odrostlejších diváků vzpomínky na strašidelné zážitky z dětství. Být malý kluk, tak je doma se mnou k nevydržení, protože bych na tohle donutil rodiče jít se mnou asi víckrát. ()

misterz

Taký priemerný animáčik, ktorý nič nepokazí, ale ani ničím neohúri. Animácia je naozaj perfektná, ale príbeh ma naočaril. Tiež som trocha v pomykove, či sa to vlastne hodí pre deti, pretože niektoré pasáže rozhodne neboli pre ne, hlavne pre tie menšie. Naviac od finále som čakal trocha viac, ako len dynamit v komíne. 55/100 ()

• Po Polárním Expresu (r. Robert Zemeckis, 2004) je V tom domě straší jen druhým snímkem natočeným se živými herci, jejichž projev byl v počítačích převeden do digitální podoby. Zemeckis produkoval oba filmy. (imro)
  • Závěrečnými titulkami snímek nekončí, jejich součástí je ještě několik scén. (LEGACY)
  • Aby mohl být film přístupný také nižším věkovým skupinám, všechny postavy, které dům sní, se objeví živé v závěrečných titulcích. (imro)

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky

26.02.2007

Rozdáno. Až na pár výjimek (jako například kategorii Nejlepší zahraniční film) se moc překvapení v letošních Oscarech neudálo. Nejvíce Oscarů, konkrétně v těch nejsilnějších filmařských kategoriích -… (viac)

Oscary již po devětasedmdesáté

Oscary již po devětasedmdesáté

24.01.2007

Rok se s rokem sešel a opět se budou vyhlašovat prestižní každoroční akademická ocenění - Oscary. Nejvíce nominací mají: Babel (7), Dreamgirls (8), El Laberinto del Fauno (6), Královna (6), Krvavý… (viac)