Nová holka

• USA New Girl (viac)
USA, (2011–2018), 53 h 23 min (Minutáž: 20–24 min)

Zooey Deschanel, Jake Johnson, Max Greenfield, Hannah Simone, Lamorne Morris, Damon Wayans Jr., Gillian Vigman, Justin Long, Lake Bell, Rachael Harris (viac)

Nová holka se vyznačuje mladým hereckým obsazením, které přináší nový pohled na přátelství. Jess Day (Zooey Deschanel) potřebuje po těžkém rozchodu nové bydlení. Hledání na internetu ji zavede do skvělého podkrovního bytu… a ke třem nezadaným klukům, které nikdy předtím nepotkala. Nick (Jake Johnson), absolvent právnické fakulty, který se stal barmanem, je nejvíc při zemi… a zároveň nejzarputilejší. Schmidt (Max Greenfield) je hýřivý mladý profesionál, který je pěkně pyšný na své břišní svaly. Winston (Lamorne Morris), je silně soutěživý bývalý sportovec, který neví, co dál. Skupinu doplňuje Jessova nejlepší kamarádka z dětství Cece (Hannah Simone), modelka se zabijáckým mrtvým výrazem. Pětice si uvědomí, že se navzájem potřebují víc, než si mysleli, a nakonec vytvoří půvabně dysfunkční – nebo podivně funkční – rodinu. (Disney+)

DaViD´82

Zooey Deschanel, bohužel nehrající a nesázející na svůj odzbrojující šarm a smysl po humor (a ona ho v sobě má, ne že ne), se pitvoří v podnájmu u tria tří polen bez špetky komediálního talentu. Ne, že by to bylo úplně marné, ale již v prvních dvou epizodách se ten rozjuchaný styl relativně rychle přejí. Jedním z hlavních kamenů úrazů je, že Zooey k sobě nemá rovnocenného; ehm, vlastně vůbec žádného; komediálního sparing partnera. Nejde o to, že by jí nikdo nestačil sekundovat; on to ani nikdo nemá v "popisu práce". Je to jako byste vzali Přátele, vyškrtli dobře napsané epizody, chemii mezi herci i s jejich postavami a ponechali jen střelenou Phoebe. Chvíli by to asi utáhla, ale ne na dost dlouho a jen těžko po celý seriál. Ovšem pro ten Zooeyin kukuč jsem zatím ochoten to ještě chvíli snášet a žít v bláhové naději, že by tvůrci mohli jít přeci jen do sebe. Nahrazení dřeva Wayanse je rozhodně dobrý směr; škoda jen, že by nahrazen dřevem². ()

neoBlast

[Po čtyřech sériích] Tak moc by Holka chtěla přebrat žezlo po vyšeptalém a odcházejícím HIMYM. Ale Zooey není novátorská ani v úvodních epizodách - nebudeme si nic nalhávat, sitcom je z 95 % o její postavě. Jenom odškrtáváte sitcomová klišé - to očividné, za jak dlouho se protagonisté ústřední party začnou párovat, vám neprozradím (ale čtěte mezi řádky). Na jakoukoliv narativní originalitu se rezignuje od počátku ale to hlavní - chemie přátel je těžko uvěřitelná, stereotypní, nevtipná a velmi slabá. Alespoň, že pár známých obličejů Zooey dotáhla z vyšší ligy či okolních seriálů, ale na druhou stranu o to více právě tato osvěžující camea vyčnívají nad nevýraznou partou. Nedokáži si vybavit jedinou epizodu, která by se z těch 94 jakkoliv zaryla do paměti. Jako příloha k všednodenní večeři možná seriál sedne a není problém ho dokoukat, ale neměli bychom mít trochu vyšší ambice? 50 % ()

kingik

Učitelky nebývají tak hezké a milé jakou je Zooey Deschanel. Z těch, které učily mě, mám při letmé vzpomínce na ně osypky. A jen vyjímečně se stane, že se nastěhují ke třem svobodným mužům. Spolu s Jess se k nim "nakvartýruje" i její kamarádka z dětství a vznikne tak pětiúhelník ve kterém není nouze o propírání sexuálních témat, řešení problematických (milostných) vztahů a také trapasy. Tahákem je již zmíněná Zooey Deschanel, která to táhne, což se o ostatních až tak s jistotou tvrdit nedá. Její herecký projev výrazně rozbourává náběh do hrozícího kolovrátkového stereotypu. Námět mohl být originálnější, protože o vztahy přátelících se mladých lidí není v seriálech zrovna nouze, ale s jeho zpracováním si tvůrci dali práci, aby to nepodlehlo ohraným schématům. Na jednotivých epizodách se podíleli zkušení režiséři a přinejmenším Jake Kasdan a Peyton Reed patří k těm renomovanějším. Z mého pohledu se tenhle seriál nedá sledovat epizodu po epizodě, ale k mému překvapení to není ani nijak uřvaně afektovaný seriál jakým američané dokážou u televizních obrazovek otrávit. Zkusit pár dílů by seriáloví závisláci určitě měli. Mé hodnocení: 60% ()

danecek24

Zlatý glóbus - nominace (4) - 69. ročník (za rok) 2011 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Zooey Deschanel, 70. ročník 2012 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Zooey Deschanel, Nejlepší herečka ve vedlejší roli v seriálu, minisérii nebo TV filmu - Max Greenfield ()

metal.storm

Neskutočne úbohý seriál. Ako vždy je dobré dávať podobným kravinám nádej, lebo majú schopnosť sa postupne rozbiehať. Ale tuná je to každou časťou viac a viac úbohé a trápne. Postavy sa samé zabíjajú, dokonca aj ten suchý humor utiekol niekam do iného podobne trápneho seriálu. Príbeh je debilný a zaujímavý bol tak len v prvej sérií. Zbytočne som sa nechala zvábiť štatistikami čsfd. ()

Galéria (2 470)

• Úvodní píseň „Hey Girl“ nazpívala představitelka hlavní role Zooey Deschanel (Jess). (Olík)
  • Díky vysoké sledovanosti se rozhodla produkce natočit sérii o čtyřiadvaceti epizodách, což je o jedenáct více, než původně zamýšleli. (sluppka)
  • Postava Coache (Damon Wayans Jr.) se vrátila ve třetí sezoně seriálu poté, co byl zrušen seriál Happy Endings (od r. 2011), ve kterém Wayans Jr. účinkoval. Herec poté podepsal ke ztvárnění hlavní role novou smlouvu. (Shadowspark)