Jeepers Creepers

• Česko Jeepers Creepers (viac)

Trish a její bratr Darry se vrací z univerzity domů. Jejich trasa vede přes jeden zapadákov za druhým. Už jsou na cestě pěkně dlouho, když si Darry všimne podezřelého pohybu v okolí starého opuštěného kostela. Jakoby se někdo něčeho ve spěchu zbavoval. O kus dál stojí stará šedá dodávka. Darry a Trish si nechtějí nic domýšlet a raději sešlápnou plyn. O chvíli později se ta zvláštní rachotina řítí za nimi. Po několika nárazech jsou vytlačeni ze silnice a se srdcem bijícím hrůzou jen sledují oblak prachu, který stoupá za mizející dodávkou. Možná to byla jen náhoda. Skutečně? Darry se rozhodne vrátit zpět na ono místo. Ze země trčí široké potrubí a Darry se přes Trishino varování spustí dolů. Jeho objev odstartuje hysterický boj o holý život, do kterého jsou nakonec zapojeni všichni obyvatelé městečka. Jen starý gramofon si vesele prozpěvuje hodně starou písničku. "Jeepers, Creepers..." (oficiálny text distribútora)

Redlum

Vsechno zacalo tak idylicky - hutna atmosfera, dobra rezie, sympaticka ustredni dvojice...ale po chvili se to cele zvrtlo v cistou vyhlazovacku. Cim vice casu na platne "Creepers" stravi, tim vice film sklouzava do nudne polohy (coz je trochu paradoxni). I kdyz je monstrum z dalky vcelku desive (miluji kombinaci rozervany kabat, sedive vlasy a kloubouk), pri blizsim pohledu vyvola spise pousmani. Priznam se, ze jsem cekal vic... ()

Lacike

Prvá polovica filmu v ktorej je monštrum tajomné, keďže ho poriadne nevidíme, je parádna. Salva čerpá z klasík typu Duel alebo The Hitcher, v ktorých nejaký magor neustále prenasleduje svoje obete. A nielenže sa im vyrovná, ale občas ich aj prekonáva. Strašne ma bavila kamera a rôzne pomalé nájazdy, ktoré dokonale budovali napätie. Ústredná súrodenecká dvojica je tiež sympatická. Ona nebojácna a on je tu vlastne za typickú vystrašenú hororovú blondínku, ktorá neustále prichádza s jedným hlúpym nápadom za druhým. Ale aj keď miestami gúľa očami až príliš otravne, tak vďaka mladému sympatickému Justinovi Longovi som aj jemu držal palce. V polovici sa ale monštrum naplno odhalí a ani zďaleka sa nevyrovná ikonickým monštrám akým je napríklad Predátor. Pritom schopnosti má celkom pôsobivé a neviem si predstaviť, čo by ho mohlo zabiť. Lenže tá jeho maska nie je dvakrát vydarená. V druhej polovici absenciu napätia nahrádzajú akčné scény, ktoré našťastie tiež stoja za to. Takže kvality filmu neklesnú natoľko, aby mi to pokazilo dojem zo skvelej prvej polovice a celkovo sa stále jedná o dosť vysoký nadpriemer. Takéto jednoduché ale dobre natočené horory mi dnes chýbajú. 7/10. ()

Slartibarkfast

Nejsem fanouškem horrorů a tak jsem koukal na tenhle kousek s menším zaujetím. Nebylo to ale zas tak špatné. Jen se nebylo čeho bát. Hlavní potvor byl sice děsivý a scénáristé ho pěkně schovávali skoro celý film. Vesměs je to ale lekací záležitost a těm já moc neholduju. Je to takový ten horror, při kterém vám partnerka rozbije hubu loktem, když zrovna usínáte, díky nějaké komické scéně plné krve. 55% ()

kaylin

„Jeepers Creepers“ je slasher, který je pro svou dobu tradiční, a to i se všemi svými nešvary. Gore je zde spíše slabší, hnusné, ale méně krvavé. Monstrum se ale vyloženě povedlo a je to jedno z těch, které rozhodně stojí za pozornost. Není se pak čemu moc divit, že došlo na pokračování a dokonce se chystá i třetí díl. Nejedná se však o sérii, která by měla ohromit. Prostě jen pobaví, pokud odhlédnete od těch prázdných míst. ()

Kusko.t2

Jeeeeepers Creeeeepers – pozor táto pesnička je smrtiaca, keď ju náhodou budete počuť, tak verte že ste v riadnych sračkách, dych sa vám zrýchly, oči vypleštia a začnete v beznádeji očakávať začiatok vášho konca :D. Aj takúto srandu použili kompetentní v tomto filme. Hlavný hrdina Creeper sa na obraze moc neukazuje, ale to vôbec nevadí, pretože sa vo väčšine filmu stavilo na atmosféru ako takú. Tento ťah im vyšiel, atmosféra je hustá, hlavne prvá polovica. Na rok 2001 dobrý, miestami zábavnejší (záverom) horor. ()

• Původní název filmu byl "Here comes the Boogeyman". (Chatterer)
  • Jediná replika, kterou „Creeper“ ve filmu měl, byla později vystřižena. (Mr. Filuta)