Jeepers Creepers 2

• Česko Jeepers Creepers 2 (viac)

Tínedžerskí basketbalisti a ich tréneri si to v školskom autobuse hasia po odľahlej ceste, keď ich začne masakrovať krvilačná bytosť s mäsožravým potenciálom. Našťastie sú poruke vyzbrojený farmár a jeho syn, ktorí jej s radosťou "dajú na frak". Majú s ňou totiž nevyrovnané účty... (POMO)

Lacike

V dvojke Salva zmenil typ hororu. Už to nie je o neznámom zle, ktoré v aute terorizuje dve obete, ale tentoraz monštrum oblieha stojaci autobus plný mladých pekných hošanov. Hádže po nich úchylné pohľady, oblizuje sklo a proste ich regulérne obťažuje predtým jak ich oňuchá a nakŕmi sa nimi. A aj pritom ich okrem odhryznutej hlavy stihne aj vyzliecť. Ten Salva bude mať voľajaké divné chúťky. Hlavným problémom je, že dvojka má podstatne horší námet ako jednotka. Síce je pekné, že sa Salva snažil prísť s niečim novým, ale boj skupinky stredoškolských športovcov je príliš nevyrovnaný, keďže príšera je doslova nezničiteľná a kľudne si sama odtrhne hlavu a vyrastie jej nová. No a priestor stojaceho autobusu je príliš malý na to, aby sa Salvovi podarilo neustále prichádzať so zaujímavými mordami. Na postavách mi tiež nezáležalo a niektoré sú tak otravné, že som si ich smrť vychutnal. Za niečo stojí len Ray Wise ako otec, ktorý chce zničiť príšeru za to, že mu zabila syna. Ale kým dorazí na miesto, tak mu to dosť trvá. Tak prečo dávam až tri hviezdičky? Lebo je to dobre natočené. Zo začiatku ešte funguje atmosféra (stále ma baví jak sa niečo dôležité deje v rozostrenom pozadí záberu) a následne sa dočkáme celkom akceptovateného počtu skôr vtipných úmrtí na to, aby to nenudilo. Technickú stránku má Salva zmáknutú dobre. Takže to síce nie je taká cool pecka ako jednotka, ale raz sa to dá v pohode pozrieť. Aspoň sa dozvieme niečo nové o mytológii ústrednej príšery. 5/10. ()

filmmovier

Můj nejlepší kamarád je věcí jménem Jeepers Creepers naprosto nadšený a je to pro něj nejlepší hororová postava. Pro mě ne. To ale nic nemění na tom, že je to borec. A taky to nic nemění na tom, že jednička byla příjemná, napínavá a zábavná podívaná i když jen průměrná. U jedničky jsem měl strach (je to už dlouho, co jsem to viděl) ale dvojka byla ještě o stupeň horší. Dokonce byla tak pitomá, že mě ani Creeper nebavil. Herci byly dementní, příběh taky a atmosféra a napětí si daly dovolenou v háji. Ta hodina a tři čtvrtě pro mě byla utrpením. Jen ten konec byl luxusní... Ta dvojka byla tak blbá, že se nemůžu dočkat trojky. Ať se Creeper vrátí za 23 let, nebo radši ať zaspí. 45%. ()

Frajer42

Musím se přiznat, že v případě Jeepers Creepers jsem viděl nejdříve druhý díl a až poté první. A tenhle se mi líbil více. Už si ani nepamatuji, kdy jsem tento film viděl. Vím však, že to nebylo před rokem 2003, protože tehdy neexistoval. Tehdy se mi to líbilo, dnes už bych to asi nerisknul. Jeden plný školní autobus a jeden klasický americký ozbrojený neohrožený farmář proti monstru, které se v krátkém časovém intervalu snaží pozřít co možná nejvíce lidiček. To je přibližná charakteristika celého filmu. Jak říkám. Tehdy se na to koukat dalo. 3* ()

MáŠa

I když je to nereálný náměr, furt si myslím, že je to dobrý námět. Spracování vypadá dobře, asi byly i nějaké penízky, ale co se týče scénáře - no, je to pěkně pohnojený. Držel bych se se jen toho, že existuje bytost, která když s ní od někoho něco, tak se to stane jeho součástí, ale to ostatní - br. Něco jako vždycky za 23 roků se to probudí... Prostě kraviny, které táhnou snímek k zemi. Ale dívat se na to dá. Jen tomu vůbec nevěříte a říkáte si, že jste mohli vidět milion lepších věcí, než je zrovna tahle. ()

Gilmour93

Ray Wise s muškou japonského velrybáře obklopen mladistvými "herci", které snad doopravdy pomocí jednoduchého dětského rozpočítadla vybrali při univerzitním zápase v basketbalu a proti nim starý známý Creeper - strašák do zelí, pardon, kukuřice a fosilní Batman s raketovým startem v jednom. V duchu nevalné druhé poloviny jedničky pokračuje Salva nerušeně dál. Před třetím dílem si dejte, pane režisére, klidně pauzu 23 let. Plus mínus nějaký ten den. Budu tam na vás s harpunou čekat.. ()

• Hlavní protagonista z předchozího dílu hororové série Justin Long se ve filmu objevil, jeho filmová partnerka Gina Philips ale v pokračování účinkovat odmítla. (Dlee)
  • Původní originální název filmu byl Like Hell: Jeepers Creepers II. (Dlee)