Ve znamení raka

• USA The Big C
USA, (2010–2013), 20 h 16 min (Minutáž: 25–57 min)

Tvorcovia:

Darlene Hunt

Laura Linney, Oliver Platt, Gabriel Basso, John Benjamin Hickey, Gabourey Sidibe, Phyllis Somerville, Cynthia Nixon, Reid Scott, Hugh Dancy, Susan Sarandon (viac)

Ústřední postavou tohoto seriálu je učitelka Cathy. Její život vypadá naprosto stejně jako příběh jakékoliv jiné ženy z amerického předměstí - nudně a stále stejně. Vše se ale otočí vzhůru nohama v momentě, kdy se Cathy dozví, že má rakovinu a že ji pravděpodobně nezbývá mnoho času. Rozhodne se tedy zahodit konvence a tradice a konečně se pro jednou chovat jak chce ona a ne, jak chtějí druzí. Způsob, jakým se s údělem vyrovnává ve společnosti jejího lehce nevyspělého manžela, pubertálního syna či bratra, radikálně bojujícího za záchranu celé planety, překvapí a rozesměje asi každého. (xxx-ivush)

murakamigirl

Ironickejší a sarkastickejší seriál zachovávajúci si autenticitu života nepoznám (už ani nehľadám), pritom každá časť dokáže prekvapiť. Seriál pojednávajúci o jednej z najmenej humorných tém, smrti, najviac humorne. Otvárajúca časť 3.série ma dojala takým spôsobom, že na mňa sebavedome vyvrhla aj tie emócie, o ktorých som netušila, že ich vôbec vlastním - konieckoncov ako to v The Big C funguje vždycky. Kde inde zažijete v jednom momente zlúčenie komédie, drámy, tragédie a občas i riadneho hororu, a neviete prečo sa vám chce naraz plakať, smiať i triasť??? A k tomu herecké výkony na nezaplatenie. Pri tomto seriáli sa neocitnete na tenkom ľade. Som vďačná za každú polhodinu strávenú v spoločnosti pani J. ()

maseer2

seriál, který diváka rozpláče, aby ho pár sekund nato hned zase donutil se smát.. na první pohled křehká Cathy se statečně pere se smrtelnou nemocí a ačkoli by se mohlo zdát, že tedy půjde o víceméně depresivní seriál, opak je pravdou - vážná stránka věci se tu totiž nenásilně mísí s jakousi lehkostí, černým humorem a v neposlední řadě s nadějí.. je to seriál o životě, o smrti, o strachu z ní a o snaze se s tím strachem vyrovnat.. a moc pěkně se na něj dívá.. ()

sedlo03

1 série: Poslední díl mě teda dostal. Těším se na druhou sérii. Snad Showtime nezklame. 2 série: Nemám slov. Naprosto perfektní seriál, který ukazuje některé věci velmi skutečně, zároven nikdy nezklame s humorem. Pokud si chcete pokračovat, stačí vydržet do season finale a kapesníčky vám stačit nebudou. Neuvěřitelně silný konec stejně jak u série 1. Nemohu se dočkat 3. série! ()

U_S_O

Po prvej časti to nevyzerá zle, nenudil som sa :) Ale nie je to ani nejaký super seriál, ktorý vás strhne hneď od začiatku. Uvidíme neskôr, čo z toho bude ale zatiaľ je to taký obyčajný priemerný seriál. Najlepšia časť bola asi odveta matky synovi za kanadské žartíky :) (65%) [--] Po piatich videných dieloch zvyšujem hodnotenie o jednu hviezdičku. Celkom slušne sa to rozbieha a niektoré situácie sú skutočne funny - spomeniem napríklad depiláciu "tam dole" v piatom diele :) Vlastne celý tento diel skvelý, zatiaľ asi najlepší. (75%) ()

ChArLeNe

Keď som tento seriál pozerala pred pár rokmi, vôbec som sa nevedela do neho dostať. Až teraz, keď som si ho znovu pozrela od začiatku, sa mi začal páčiť. Na to, že je to seriál o rakovine, je to dosť úsmevná komédia, so sem-tam emotívnymi vsuvkami, a na poslednú sériu. Vadia mi ale 2 propagandy - liečba rakoviny chemoterapiou, a karnizmus. Síce zmieňovali aj nejaké alternatívne liečby rakoviny, ale skôr si z nich robili srandu, a vždy sa nakoniec vrátilo ku drastickej modernej liečbe ako jediná možnosť. SPOILERY! V jednej epizóde môžeme vidieť, ako nikto nechcem zabiť živého moriaka, že ho chceli mať už zabitého a vypitvaného (prečo asi? prečo neznesieme zabiť živé zviera? prečo sa musíme emočne omráčiť, aby sme boli schopný zviera zabiť? a prečo toto nemusíme robiť pri trhaní rastlín?), a keď sa schyľovalo k jeho zabití, tak vypustili kraviny ako "thank you for giving your life to us, so that we can nourish our bodies with yours and gather strength to be KIND, GOOD". Ehm, ten moriak NEdaroval svoj život, ale jeho život mu bol násilne odobratý BEZ jeho povolenia, inak by nebolo treba ho naháňať, chytiť a držať. Oni nechcú zomrieť, rovnako ako ľuďia. Irónia, že zabitie moriaka nám má dávať silu byť dobrými ľuďmi. Tiež mi vadilo, ako bolo zmienené, že jeden musel prestať byť vegetariánom, pretože mal anémiu, čo je úplná propagandistická sprostosť, pretože anémiu môžu mať aj tí, ktorí mäso jedia, a tí, ktorí ho nejedia a dostanú anémiu, existujú rastlinné potraviny s vysokým obsahom železa, alebo potom doplnky stravy. A keď jedli niečo zdravé, tak furt to ofrflali, a že život je krátky na to, aby jedli zdravo a nedopriali si nezdravé jedlá. Preto sa neobmedzovali ani v pití alkoholu či fajčení. Ale potom prosíkajú "ešte chcem trošku času". Mám totiž strašný hnev na ľudí, ktorí sú chorí ale radšej budú do seba džgať "lieky" s xyz vedľajšími účinkami, než aby zmenili svoj životný štýl. Pre zaujímavosť, chuťové poháriky sa menia každých 14 dní. Nie že by zdravý životný štýl bol zárukou NIKDY neochorieť, ale šance k prepuknutí ZÁVAŽNÉHO ochorenia sa tým znižujú, a O TO ide, urobiť všetko preto PREDÍSŤ ochoreniu. Prevencia a liečenie príčiny NAD liečením symptómov. Som zvedavá, kedy uvidíme seriál, kde spoločnosť bude otvorená k alternatívnym liečbam rakoviny a k vegetariánstvu/vegánstvu, tak ako je otvorená černochom či homosexuálom. Je ale príjemné pozerať sa na seriál spätne, pretože som spoznala 1 herečku z The Walking Dead a 2 z Masters of Sex. ()

• Seriál se měl nejprve jmenovat "The C word". Poté byl přejmenován, aby se nepletl se seriálem The L word (Láska je láska). (Pethushka)