Veterinár (Harry Connick ml.) zachráni zraneného delfína Wintera a prinesie ho do svojej námornej nemocnice. Nikto Winterovi nedáva šancu na záchranu, okrem malého chlapca, ktorý každého okolo seba presviedča, že Winter musí žiť. Doktor (Morgan Freeman) bude mať ťažkú úlohu – vytvoriť Winterovi umelý chvost... Film je nakrútený podľa skutočného príbehu. (TV Markíza)

necisty

Co to je? Vždyt to byla strašná sračka! Spoil: Naivní příběh s dítětem, vyvrhelem bez přátel, přijde delfín a najednou má na konci dokonce proslov před třeba 500 lidmi. K totálnímu odpadu mi chybělo snad jen to, že by se dala jeho matka s jejím otcem dohromady. A tomu ani nepřidával naprosto katastrofální dabing těch dětí. Snad se pustím do pátrání jak zní v originálu. Místní hodnocení mě opravdu překvapilo... SA ()

kajas

Tak pohádkové, až se člověku nechce věřit, že by všechny události zobrazené ve filmu byly opravdu podle skutečné události. A ta veterinářova dcerka mi byla strašně nesympatická. Bohatě stačí jedno zhlédnutí. P. S. Původně jsem se na snímek vůbec nechtěla podívat, protože raněná zvířata mě většinou dovádějí k pláči. V tomto případě jsem k slzám tak nějak neměla důvod, uf. ()

Kamca_

Nemohla jsem se zbavit pocitu, že tam je až moc klišé a pár scén přitažených za vlasy. Pořád jsem váhala, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy. Příběh je to sice pěkný, ale dalo se to podle mě natočit líp a víc vážně. A stopáž je taky krapet dlouhá. Chvílema mě to bavilo a chvílema moc ne. Tenhle film mě bohužel moc neoslovil. ()

mil@n.fanatik

Opravdu moc pěkný rodino-dobrdružný film o delfínovi a přátelské rodince s tátou, mladší holčičkou, s kterou se posléze spřátelí v podobném věku klučina. Delfín, který přijde o ploutev, nicméně i tak dokáže plavat, ale verdikt lékařů je neúprostný - při pohybu ve vodě bez ploutve se devalvuje jeho páteř a hrozí mu následná smrt. Morgan Freeman jako "zachránce" vynalezne umělou ploutev, kteeou delfínek hned nevezme, resp. nedokáže se s ní sžít. Až málému klučinovi kamarád delfín pošušká, že potřebuje na zmíněnou ploutev ještě ponožku, aby se cítíl lépe a mohl s ní být. Dojemný příběh končí happy endem, který mě dojal. Který už není dál proč vyprávět.. Když se navíc jedná o film podle skutečné události, tak není co řešit a zaslouží si krásné 4*.. ()

freddy

Delfín, jeden malý kluk a jeden dostatečné svérazný člověk, který se nebojí výzev a je dostatečně šílený na to, aby se pokusil vyrobit umělí delfíní ocas. To jsou hlavní (avšak nikoliv jediné!) ingredience tohoto rodinného příběhu podle skutečných událostí, který snad musí dojmout každého, kdo má jen trochu rád přírodu a zvířátka. Já se přiznám, že nejednou jsem byl během filmu naměkko, protože sledovat něco tak nevinného a krásně hravého, jako je postižená delfíní samička, navíc s dobrým a optimistickým koncem, to prostě nemohly mé slzné žlázy přežít bez toho, aniž by o sobě daly vědět. Film sám o sobě je velmi vydařený, příběh dokázal zaujmout v celé své šíři, a například scény s pelikánem, kterému nesmělo nic utéct, a který se účastnil všeho důležitého, co se v záchranné stanici pro vodní zvířata událo, byly vtipné a příjemně roztomilé. Herecké výkony potom byly vydařené a velice potěšila účast Morgana Freemana, který si svou roli evidentně užíval. Ve výsledku jsem velmi nadšeným divákem, který film hodnotí jako výrazně nadprůměrný, film ode mne tedy získává čtyři hvězdy. ()

• Původně bylo s filmem spojováno také jméno Hilary Surf, nakonec byla však spolupráce popřena. (..Lucas..)
  • Snímek je natočen na motivy skutečné události, kdy byl delfín jménem Winter zachráněn u floridského pobřeží a umístěn do akvária Clearwater Marine. (maluti)