Veterinár (Harry Connick ml.) zachráni zraneného delfína Wintera a prinesie ho do svojej námornej nemocnice. Nikto Winterovi nedáva šancu na záchranu, okrem malého chlapca, ktorý každého okolo seba presviedča, že Winter musí žiť. Doktor (Morgan Freeman) bude mať ťažkú úlohu – vytvoriť Winterovi umelý chvost... Film je nakrútený podľa skutočného príbehu. (TV Markíza)

T2

Rozpočet $37miliónovTržby USA $72,286,779Tržby Celosvetovo $96,068,724Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,794,629 //počet predaných kusov 433,297Tržby za predaj DVD v USA $31,430,192 //počet predaných kusov 2,165,062║ Milá roztomilá oddychovka natočená v znesiteľných medziach, bez zbytočne presladčeného vyumelkovaného balastu. Z rangu Zachráňte Willyho. /80%/ ()

Myrreczech

Podle skutečných událostí, s roztomilým zvířetem a krásným happyendem, dalo by se to považovat za ideální recept na úspěch, ale nějak šla celá ta záležitost s delfínem mimo mě. Příběh by se podle mě vměstnal do půl hodiny, hlavní hrdina i jeho kamarádka nijak nezazáří a asi to vážně vytahuje jen samotný delfín a samozřejmě pan Freeman, díky kterému to bylo mnohem snesitelnější pokoukání. ()

gicous

Dneska jsem se cítil nějak naměko, a tak jsem se rozhodl, že se dorazím nějakým citově vyděračským dryjákem. Po delší době jsem taky potřeboval pročistit slzné kanálky, a proto jsem šáhnul po Dolphin Tale, který jsem si na podobné chvíle schovával už pěkně dlouho. Konečný efekt se dostavil. Slzy mi kanuly jako po dávce pepřového spreje a hora papírových kapesníků se předemnou úctyhodně vršila. Příběh tichého chlapce a postiženého delfina, kteří pomohou jeden druhému mě opravdu dojmul. Je natočený moc pěkně, dojemně a citlivě s dobrými herci v čele se sympatickým adolescentem, který nakonec uspěje tam, kde dospělí selhávají. Jo, proč ne, sem tam takový rodinný film není naškodu. Ale pro někoho kdo považuje za vrchol světové kinematografie Cameronovy Vetřelce a při Avangers se v kině baví jako malý capart, by se hodnocení ve všední dny, kdy jsem při smyslech, pohybovalo někde kolem tří hvězdiček. ()

tahit

Příjemný film, který pohodově charakterizuje vztah vnímavého savce k člověku. Do jisté míry by se dalo říct, že se od delfínů máme stále co učit, co se týče fair play. Ale teď vážně, není bez zajímavostí, že se s nimi stále snaží člověk navázat kontakt. Jaksi automaticky předpokládám, že je delfín moudrý, a určitě na sebe všechno hned přeci lidem nevytroubí:-) ()

malypivo

Byla jednou jedna kosatka, říkejme jí třeba Willy, která byla chycena v nádrži a díky lásce a péči jednoho malého kluka se dostala zpět na otevřené moře. Na otevřeném moři potkala delfína a ukousla mu ocas. Tento delfín, říkejme mu třeba Zima, se bez ocasu dostal také do nádrže, kde díky lásce a péči jednoho malého kluka dostal protézu, díky které mohl dál žít svým životem. THE HAPPY END. Další příjemná rodinná podívaná ve stylu Zachraňte Willyho. ()

• Snímek je natočen na motivy skutečné události, kdy byl delfín jménem Winter zachráněn u floridského pobřeží a umístěn do akvária Clearwater Marine. (maluti)
  • Původně bylo s filmem spojováno také jméno Hilary Surf, nakonec byla však spolupráce popřena. (..Lucas..)