Kyle (Nicolas Cage) a Sarah Millerovi (Nicole Kidman) mají vše: přepychový dům u vody, exkluzivní auta i to, čemu se říká romantický vztah. Kyle, který je diamantovým makléřem, se právě vrátil z obchodní cesty a hned ho čeká terapie šokem: do jeho domu vtrhnou čtyři maskovaní lupiči s jedniným odhodláním – dostat se po dobrém či po zlém do trezoru plného diamantů. Je zde vůbec místo pro hrdinství? (oficiálny text distribútora)

ricci.s

Obyčajný priemerný (až podpriemerný) thriller, fakt ničím zaujímavý. Porovnať by sa to dalo napríklad s Firewall s H. Fordom, ten sa mi však zdal neporovnateľne kvalitnejší, keby som to videl tak pred 5 rokmi, min. 3 hviezdy by som dal, ale podobných rukojemníckych thrillerov som už videl mnoho, takže ma to nechytilo. Aspoň že sa to na rozdiel od migrénového Secuestrados nevydáva za horor :) ()

Malarkey

Zase Nicolas Cage, ale tak co. Nicméně tentokrát ve filmu, který je remakem ani ne rok starého originálu, což jsem se dozvěděl tady až po filmu a dost mě to naštvalo. Nápad by to špatný nebyl, ale všichni se tam chovají jak debilové. Tři to nakonec ale získá, protože tu hodinu a půl mě to drželo v docela solidním napětí. A to se počítá. ()

WoWoW

Já snad ani nedokážu říct, teda napsat, co je na tom filmu to nejhorší. Celý film pořád někdo řve, ale to bych v situaci v jaké se ti (předem se omlouvám za tenhle výraz) debilní hovada ocitnou ještě dokázal přejít. To, že zločinci jsou parta opravdu strašidelně hloupých lidí už je větší problém. Ale ze všeho největší problém jsou všechna ta debilní rozhodnutí, kopance a kraviny, co ty postavy vytváří. Vlastně jediné, co mi přišlo celkem inteligentní, byla scéna v devětsetjedenácce. Schumacher by se měl jít zahrabat, než svou další tvorbou zničí vzpomínky, že uměl dělat filmy. Což už Nicolas Cage asi bohužel nestihne. Poslední hřebíček do rakve je pro mě to, že je to remake. WHAT THE FUCK!!! ()

Padme_Anakin

Sedím sehnutě. Scénárista selhal, sepsal scvrklou slátaninu a sdružení soudruzi spolupracovníci sloučili slepotu se stenózou. Sledování srdnatého strážce, sténající samičky a slaboduchých spratků stálo spoustu sil, sebezapření a stisklou sanici. Servilně slabikuji sezvané sépie. Sláva, setmělo se, stopka. Suma sumárum - souvislé selhání. ()

Campbell

Asi jsem jedinej kdo dává tak vysoké hodnocení ale kašlu na to. Film se mi dost líbil. Takhle si představuju odpočinkovej film, přišel jsem z práce sednul si a čuměl jsem. A jelikož jsem v práci makal jak šroub tak jsem neskonale rád že jsem narazil na takovouhle oddychovku. Film prakticky nemá příběh a jen se soustředí na akci a teror. Postavy ve filmu my byly sympatické dokonce i zločinci kteří se snažily za každou cenu získat peníze. Herci sice nebyly nikterak dobří ale ani mi nepřišly špatní. Věděl jsem že od Schumachera nemám čekat nijak moc a taky jsem nečekal a proto jsem byl tak překvapený, jen ten hlavní hajzl nemusel být takovej idiot. Bavil jsem se. ()

• Nicole Kidman (Sarah Miller) má ve filmu zrzavou paruku, přestože ve skutečnosti zrzkou je. (Dixieboy)
  • V jednom okamžiku se Nicolas Cage rozhodl od projektu odstoupit, důvodem byla jeho nespokojenost s rolí Kylea Millera. Jeho přáním bylo ztvárnit roli únosce. Daná role byla obratem nabídnuta herci Lievu Schreiberovi. Nicméně se herec před kameru nedostal, neboť se následujícího dne produkčnímu štábu z úst Nicolase Cageho dostalo ujištění, že roli manžela Nicole Kidmanové ve filmu ztvární. (Conspi)
  • Nicolas Cage byl nominován na Zlatou malinu v kategorii nejhorší herec. (Ded@M@tes)