Bright Falls

všetky plagáty
Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, 2010, 6x5-10 min

Hraný šesťdielný seriál divákov vtiahne do situácií, ktoré sa odohrali pred dlhoočakávanou hrou Alan Wake a odpovie na otázky, na ktoré už v hre miesto nebude.
Seriál bol natáčaný v severoamerickom štáte Oregon pod vedením uznávaného režiséra krátkometrážnych filmov Philipa Vana. Objaví sa v ňom herec Cooper Huckabee známy z obľúbeného televízneho seriálu True Blood: Pravá krv z produkcie HBO. (Furmi)

kitano

Šesdielna miniséria, ktoré je určená ako teaser pre potenciálnych kupcov hry Alan Wake. Miniséria skutočne silno pripomína Lynchov Twin Peaks, či atmosfericky veľmi podobnú hernú sériu Silent Hill. Divákom je podsúvaná jedna otázka za druhou no odpoveť ani jedna. Serál končí vetou "Buy Now". Možte zhliadnuť tu. (7/10) ()

Cappuccino

Nemôžem sa zbaviť pocitu, že sa za tých 31 minút v podstate nič nestalo a každým novým dielom tvorcovia len kládli divákom otázky bez odpovedí. Na lepšie hodnotnie by to podľa môjho názoru chcelo dlhšie spracovanie. Ale na druhú stranu ako promo k psycholigcko-thriller akčnej hre dávam palec hore, plus úvodná znelka je fantastická. ()

okkac

Jsem zmaten. Pěkná lynchovská twinpeakovština s povedenou atmosférou. Hru Alan Wake, která na to navazuje si nezahraju díky tomu, že nemám herní konzoli, ale na YT je v 720p kompletní gameplay, kde jsem zatím u druhé episody, ale odpovědi ne a ne přijít. Uvidíme kam se příběh vyvrbí.. Jinak samotná hra má taky skvělou atmosféru a zpracované prostředí, které mám velmi v oblibě (temné sekvojové lesy v mlze na americkém severozápadě). ()

DaViD´82

Stejné jako titul, který to propaguje. Ohromný potenciál, ale "skutek nějak utek". Ovšem i tak je to ve výsledku o něco lepší samotné hry. Ta má ten problém, že v Remedy vůbec nepochopili, že kvality těhle „kingovin“ tkví především v postavách. Dokud vám budou ukradené, těžko se o ně můžete bát. A ukradené vám budou, protože pro samé střílení a sbírání kde čeho nemají postavy (včetně Alana samotného) takřka žádný prostor. PS: A odpovědí ani ve hře moc nenajdete, naopak se to ještě více zašmodrchává. Možná tedy až v případném druhém díle. ()

Chipsonator

Hra Alan Wake se do mé historie hraní zapsala nepochybně zlatým písmem. Miluji temné příběhy a miluji příběhy o spisovatelech. No a jelikož tyhle mé dvě slabosti Alan Wake skloubil do sebe opravdu náramně, tak jsem si tu hru prostě zamiloval (a už se fakt těším na pokračování). No ale teď dost o Alanu Wejkovy a pojďme zhodnotit jeho preqeul Bright Falls. Co se tomuhle preqeulu mus nechat je to, že to má dobrou atmosféru, navíc je fajn vidět postavy a lokace ze hry. Taky herecké výkony jsou velmi obstojné, na to že se jedná jen o minisérii ke hře. Ale i přesto že se mi celá tahle minisérie vážně líbila, mám neustále pocit že to mohlo být lepší, atmosféra mohla být ještě temnější a děsivější. Je opravu škoda že nejspíš nedočkáme plnohodnotného seriálu, jelikož jak jsem psal, z toho dle tématu by se dalo vytřískat mnohem, mnohem a ještě jednou mnohem víc. 65% PS: A teď mě omluvte, musím si jít pustit skladbu ze hry-The Poet And The Muse opravdové mistrovské dílo! ()

• V závěru filmu se coby Alan Wake objevuje Ilkka Villi, který ztvárnil stejnou postavu i v hrané části související počítačové hry "Alan Wake", k níž je seriál prequelem. (Beckett51)