Martha Marcy May Marlene

• Česko Martha Marcy May Marlene (viac)

Martha (Elizabeth Olsenová) po dvoch rokoch utečie zo sektárskej komunity a snaží sa vrátiť späť do normálneho života s pomocou sestry a jej manžela. Pobyt v sekte ju však príliš poznamenal, začína trpieť paranoidnými stavmi a prestáva rozoznávať sny od reality. Má ešte nejakú nádej, alebo už je príliš neskoro? (TV JOJ)

Lamiczka

Pardon, ale někdy by neměly být ty alternativní filmy až tak "jiné". Ono se v tom pak občas člověk ztratí tak, že už ho nebaví se vracet a navazovat nit podruhé potřetí, až konečně chytne ten správný konec, klepne se do čela a řekne si, jo taaakhle to bylo myšleno! Nápad s útěkem z dost úchylné sekty dobrej, začátek vypadal napínavě, ale bohužel z toho nebylo vytěženo maximum. Nuda přátelé. ()

roorybacky

Nejspíš by si ten film objekivně zasloužil "jen" lepší 4*, nicméně díky dvěma dechberoucím skladbám Jacksona C. Franka (Marcy's Song a Marlene), faktu, že se jedná o debut, a v neposlední řadě díky zcela zničujícímu závěru, své hodnocení s potěšením zaokrouhlím nahoru. Od Seana Durkina v budoucnu očekávám velké věci. ()

campix

[MFFKV - 2013] Sekce věnovaná společnosti Bordelines se letos mimořádně vydařilo a nabídla mnoho kvalitních a zajímavých snímků americké nezávislé tvorby. Martha Marcy May Marlene je drama o dívce, která svádí marný boj s normálním životem poté, co se ji povede uprchnout z komunity srocené kolem charizmatického vůdce (John Hawkes). Zkrátka labilní mladé děvče uchváceno životní filozofií naprosto se neslučující s tím co je v civilizovaném lídském světě normální. S lehkým tajemným nádechem. Opravdu skvěle natočené rychle ubíhající drama. ()

farmnf

U filmu jsem vydržel do konce!!! Zázrak. Debut Durkina je prostě debut. Chlapci newyorskému to moc nejde. Ale jsou horší packalové a ani třeba nejde o debut. Film má téměř totožný děj jako Manson, což je skutečnost. Tatarská omáčka jako příloha je pokračování života neživota hlavní postavy v domě její sestry. Symbolický konec je moc symbolický a málo srozumitelný. Lynchovi bych to odpustil, Durkinovi ne. Dívatelné to je ale kvalitní nikoliv. ()

JASON_X

Slušně natočený minimalistický softpsychothriller, skvělá kamera, slušné herecké výkony... ale podruhé už bych si to nepustil. Nevadilo mi že to bylo pomalé, naopak mám pomalé filmy (někdy) rád, vlastně se mi to celkem líbilo, jako debut to bylo myslím velmi povedené, s povedenou atmosférou... Ale na čtyři hvězdy mi to zkrátka nepasuje, bylo tam jaksi příliš málo děje, když to řeknu povrchně. ()

• Sean Durkin chcel film natočiť ako niečo zážitkové a nie politické, preto bagatelizoval ideológiu a ciele kultu. (Arsenal83)
  • Vo filme sa nachádza niekoľko odkazov na tvorbu speváka a skladateľa Jacksona C. Franka. John Hawkes hrá pieseň "Marcy's Song", zatiaľ čo pieseň "Marlene" zaznieva počas záverečných titulkov. Dá sa predpokladať, že Patrick (John Hawkes), vytvoril mená Marcy May a Marlene na základe týchto piesní. (Pat.Ko)