Zmiznutie Alice Creedovej

• Česko Zmizení Alice Creedové (viac)
Veľká Británia, 2009, 96 min

Britský nezávislý thriller se točí kolem únosu plného nečekaných zvratů. Příběh nejprve sleduje bývalé trestance Vica (Eddie Marsan) a Dannyho (Martin Compston) při úpravách malého bytu na důkladnou a zvukotěsnou celu. Chorobně podezíravý Vic je dominantní drsňák, slaboch Danny udělá téměř cokoli, co mu Vic nařídí. Plán zločinců je záhy jasný: zmocní se mladé dívky z bohaté rodiny, zavlečou ji do připravené kobky a tam ji připoutají k posteli. Výměnou za dívčin bezpečný návrat pak pošlou snímky své oběti- Alice Creed (Gemma Arterton)- jejímu otci s požadavkem na zaplacení dvou miliónů liber. Vic si je jistý, že jejich zločin nemá chybu. Jenže brzy se ukáže, že ne všechno jde podle plánu. Alice je totiž chytřejší a vynalézavější než předpokládal a navíc Dannyho loajalita není tak neotřesitelná, jak doufal. Zmizení Alice Creed je prvním hraným snímkem režiséra J. Blakesona. (oficiálny text distribútora)

Džejkop

Svižný začátek, zajímavý průběh, očekávaný konec. První minuty jsou takřka beze slov, v tomto případě takový začátek perfektně funguje a přinutí vás zpozornět. Když se nám postavy rozmluví, tak nějak předem očekáváme, že dojde k nějakému překvapení. A taky že ano, jenže co nečekáme, že zanedlouho dojde k dalšímu, a pak ještě k dalšímu, tímto způsobem to pokračuje v pravidelných intervalech po celý film. Těch překvapení je tolik, že se opravdu dlouho nedá odhadnout jak to celé dopadne. Nakonec to ale není nic překvapivého, přeci jen překvapení už bylo víc než dost. Napínavý film, ale něco (nejspíš větší rozpočet) mu chybí. Proto, pokud máte rádi tématiku únosu, šáhněte především po 96 hodinách a Alici si dejte spíš jako předkrm. ()

Arsenal83

Málo známy, ale o to lepší thriller. Čaká vás veľa zvratov, ktoré nie sú samoúčelné, prekvapia a navnadia pozerať film ešte viac. A niekoho navnadí i Gemma Arterton, ktorá dokonca aj v tomto žánri ukáže niečo, čo pohladí mužské oko. Záver už šiel očakávaným smerom, ale dve tretiny filmu sú kľudne aj za 5 hviezd. Sám som bol veľmi milo prekvapený. ()

larelay

az na ten prehypeovany a da sa povedat ocakavany zaver to bolo takmer dokonale. Vyborna atmosfera, ziadne zbytocne tlachy a ten zaciatok... no jo, to bol tzv majstrstuk, ako by povedal sam velky Aldo Raine :) Nizkorozpoctak o troch hercoch, krasnom lese, vytunenej malebnej izbietke, jednej starej garazi uchvatne doplnala brilantna hudba, ktora isla neskonale pod kozu... A ako zlatu ceresnicku na torte beriem skutocnost, ze vzdy ma nesmierne potesi, ked mozem vo filme, ci seriale fandit tym zlym a ta/ti dobri mi idu neuveritelnym sposobom na nervy :) ()

Courtemanche

Existuje jen několik málo filmů, který umí donutit diváka hned v prvních minutách k otázce ,,-Jak to sakra končí?,, Perfektní první třetina. Další už malinko roztahaný, v poslední části chybí taky víc nápadů. Velmi zvláštní film s celkově ale dobrým režisérem a vynikajícím výkonem Eddieho Marsana. 3,5/5 ()

J*A*S*M

Jak často říkám - kdybych snad měl někdy spáchat zločin, tak pouze takový, při jehož provedení se obejdu bez kompliců. Tohle je další zfilmovaný důvod, proč to tvrdím. Britům se po docela dlouhé době opět podařilo natočit zajímavý komorní žánrový film, v němž si vystačili se třemi herci, jednou místností, lesem, chajdou a několika dalšími drobnými rekvizitami. Scénář zpočátku šikovně pracuje s diváckým očekáváním, po dvou překvapivých zvratech se naštěstí dosti zklidní (další kotrmelec by ta konstrukce imho nevydržela) a finiš se mu daří vybalancovat ku spokojenosti všech (většiny). Pro tento typ thrillerů mám slabost, nadprůměrné hodnocení je tedy samozřejmostí. ()

• Název filmu se poprvé objeví až před závěrečnými titulky. (vojacekr)
  • Přestože se jedná o britský film, lze v něm spatřit pouze auta od americké automobilky Ford, konkrétně modely Ford Transit a Ford Mondeo. (Stanley619)

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Festival Fresh Film Fest, který proběhne v Praze od 25. do 29. srpna, zahájí předpremiérová projekce filmu Scott Pilgrim proti celému světu v kině Aero. Jde o adaptaci komiksové série Bryana Lee O… (viac)