Pokojný a bezstarostný život tínedžerky Bethany Hamiltonovej (AnnaSophia Robb) s rodinou na prekrásnom Havaji je v podstate úplne podriadený jej najväčšej vášni a srdcovej záležitosti od chvíle, čo začala chodiť – surfovaniu. Má obrovský talent a obrovskú šancu stať sa veľkou hviezdou profesionálneho sveta surfingu. Teda, vlastne mala, do toho osudného októbrového dňa v roku 2003, keď ju počas tréningu napadol žralok tigrovaný. Bethany totiž síce jeho útok prežila, no prišla o ľavú ruku! Z obrovského šoku z prežitej traumy a zničených snov sa jej vďaka obdivuhodnej odvahe a sile, ale tiež láske a podpore jej rodičov Toma (Dennis Quaid) a Cheri (Helen Hunt), našťastie predsa len podarí vrátiť sa späť do života... I na surfovaciu dosku! A nielen to, jej bojovná povaha, nezlomnosť a silná vôľa jej totiž umožnia dych vyrážajúci návrat medzi surferskú elitu, čím dokáže svoj krutý osud zmeniť na výnimočné posolstvo nádeje pre iných, ktorých život sa z toho-ktorého dôvodu ocitol v troskách! (TV Markíza)

Renton

Scénář: Sean McNamara, Deborah Schwartz, Douglas Schwartz, Michael Berk .. We spent more time wet than we did dry. _ Ideální letní film. Zahřeje. Malebnost havajského prostředí a síla příběhu převažují režisérskou průměrnost, která ovšem z pohledu amerického publika předvádí vysoce standardizovanou práci. Bolest, nezlomnost jedince, podpora rodiny, náboženské a humanitární podtóny - prostě je tam všechno, co (nejen jejich) život přináší. K tomu jsou ty surfařské záběry skutečně zdařile natočeny a doprovází je sympatický kukuč AnnaSophia Robb. ()

Arsenal83

Veľmi pekný film, ktorý svojim spracovaním aj hereckými výkonmi je dobrým priemerom, no posolstvo to dáva hore a že sa tu objavia aj kresťanské vsuvky, no a čo? To už chceme aj toto zakazovať, už vo filmoch nemôže byť ani veriaca postava a keď sa tak stane potom hodnotením film ponoríme? Bethany Hamilton je nasledovaniahodný príklad pre mnohých ľudí s ťažkým osudom a skutočné zábery pri záverečných titulkoch boli osvedčením myšlienky, že vždy sa oplatí žiť. ()

TheDarKnig

Když se chce, všechno jde. Na to jsem myslel skoro celou délku filmu. McNamara se totiž vzepjal k výkonu, který by od něho sotva někdo čekal. Ale stalo se. A znovu se potvrdilo to, že když je silný scénář (v tomhle případě k tomu ještě založený na silné skutečné události), jde náhle i všechno ostatní a dějí se divy. Stejné divy, které dokáže silná vůle a nezlomnost ducha, síla nevzdat se i v nejtemnějších okamžicích života, kdy je nepřízeň osudu cítit nejvíce, třeba v podobě nepříliš chytrého charchardon charchariase až s příliš nepříjemnými zuby. Opravdu musím Bethany obdivovat. Jak s klidem, bez jakýchkoliv těžších traumat a zhroucení překonala tento, jak se ji určitě zpočátku zdálo, konec normálního života a taky jejího velkého snu a díky tomu vlastně nic neskončilo. Soul Surfer tak působí na člověka jako hřejivý balzám na pošramocenou duši a uklidní, dojme a probudí mnoho emocí a citů ve většině normálních lidí. V téhle uspěchané, nervní době se to opravdu cení. Tohle vše (tedy vlastně příběh) by ale nefungovalo tak docela úplně nebýt dalších aspektů, kvůli kterým máme filmy tak rádi - Beltramiho magické domorodé hudby, samotného nádherného prostředí státu Hawaii a samozřejmě celkové skladbě filmu, kterou McNamara zvládl na jedničku - ať už kamerová práce, která je v surfovacích scénách opravdu parádní a napínavé, nebo střih či zpracování příběhové linky - vše je tak, jak se na dobrý rodinný film s hodnotami patří. A i dost kýčovitá pomlouvaná scéna v Thajsku na mně silně zapůsobila. Jemné odbočky k náboženství a jeho hodnotám jsou spíše takovým bonusem, nijak se necpou do popředí, působí to jako další lákadlo pro americké publikum, ale nakonec také dávají podklad pro směrování příběhu. A herci? Kdo by to řekl, že Herkules Sorbo nakonec bude takový sympatický tatík a člověk.. A odehraje všechno velmi slušně. Dennis Quaid je pak zase velmi fajn, stejně jako Hunt a na dost surfařek je na vlnách radost pohledět. Samozřejmě vysoce nad všemi ční Bethany - aneb moje AnnaSophia. (to moje si nemusíte všímat, mám na ni asi takový nárok, jako všichni ostatní :)) Nicméně, nic nezmění to, že mně ta holka (nebo je to anděl? ehm..) systematicky ničí. Nechci se opakovat, ale opakovat se budu - She's perfect. Ztělesnění dokonalosti v reálu a to ve všech směrech. Úžasně sympatická, úžasně krásná (ty úsměvy) a dokonalý herecký talent. pro Bethany prostě nemohli vybrat lepší herečku, protože si vím představit, že by ji Anna povahově mohla i překonat. Prostě víc takových filmů a Hollywoode, přestaň být slepý, máš před svým nápisem jednu z nejslibnějších zástupkyň herecké omladiny a takhle ji přehlížíš. Zatím doufám, že se naší malé mořské panně povede i dál stejně dobře, i v osobním životě. Shrnutí: Ideální rodinný film s krásnou hudbou, krásnou Hawaii, krásně natočeným surfováním a hlavně s krásným příběhem. 4/5 + po připočtení osobních sympatií 7/5 (mám rád číslo 7) PS: ach jo, tohle se mi stává jen u komentů k filmům Robb.. Nic si z toho nedělejte :)) Stejnak vím, že zamilovaných je nás tu víc () (menej) (viac)

hellstruck

Citová ždímačka o tom, že s vírou, trpělivostí a vytrvalostí se dá zvládnout i téměř nemožné. Skoro po celý film jsem měla na krajíčku, ale to mi vůbec nevadilo, příběh byl dojemný a motivující zároveň. Surfařské scény mě už tolik nebraly, holt jsem opravdu antisportovec ve všech směrech.A u Carrie Underwoodové bylo znát,že se jedná o její první roli (příšerně přehrávala..) Ale AnnaSophia odvedla výbornou práci a skutečné Bethany držím palce :) ()

DwayneJohnson

Film, natočený podle skutečné události, ani zdaleka nesplnil moje očekávání. Pravdivý příběh o surfařce, které žralok ukousne celou ruku, je sám o sobě skvělým námětem na zfilmovaní, ale tady se to očividně moc nepovedlo. Už jenom atrapa žraloka ve mně vyvolala spíše smích a to nemluvím o strašné spoustě klišé, která se táhla skoro celým filmem.Možná je na světě nějaká taková ideální rodinka, kde se manželé po dvaceti pěti letech stále milují jako za mlada, mají tři vzorné děti, ale já osobně žádnou takovou neznám. Ale abych film jen nehanil, líbila se mi hudba, to rozhodně a představitelka hlavní role Anna Sophia Robb podává myslím slušný výkon. A naprosto musím souhlasit s uživatelem Flipperem, že asi dvou minutový dokument po skončení filmu se mi líbil mnohem víc než celý samotný snímek, což je určitě obrovská škoda. ()

• Ve filmu se objevilo několik příbuzných Bethany Hamilton včetně jí samotné. Ve scéně v kostele její rodiče sedí za Tomem Hamiltonem (Dennis Quaid) a Cheri Hamiltonovou (Helen Hunt), její sestra zpívá v kostelním sboru. Bethany se pak objeví jako dívka držící krabici ve scéně v Thajsku, kdy AnnaSophia Robb dává jídlo obětem tsunami. (Fugas.cz)
  • Bethany Hamilton se účastnila střihu filmu. Podle ní byl útok žraloka ve filmu moc intenzivní a vyzvala filmaře k tomu, aby jej zmírnili. Prozradila, že během samotného incidentu byli všichni klidní. (Michi88)
  • AnnaSophia Robb nosila při natáčení na levé paži zelený rukáv, který byl posléze digitálně odstraněn. (hellstruck)

01.01.2012

01.01.2011