Obľúbený stredoškolský učiteľ Will Gerard (Nicolas Cage) je šťastne ženatý muž a jeho život je pokojný ako stojatá voda. Všetko sa ale razom zmení, keď jeho krásnu ženu, hudobníčku Lauru (January Jonesová), na ceste z práce brutálne prepadnú. Kým Will čaká v nemocnici na správy o stave svojej ženy, osloví ho neznámy muž Simon (Guy Pearce) s veľmi zaujímavou ponukou. Simon zariadi, aby útočník dostal, čo si zaslúži a za to mu Will v blízkej budúcnosti preukáže láskavosť. Will, rozrušený a trpiaci žiaľom, súhlasí s dohodou, netuší však, že sa nechal vtiahnuť do nebezpečnej hry civilnej stráže z podsvetia. Kým sa snaží uchrániť svoju manželku od pravdy, rýchlo si uvedomuje, že jeho usilovanie o spravodlivosť by mohlo mať desivé a možno aj smrtiace následky. (TV JOJ)

liskam

NO co si budeme povídat. Žádná sláva.. ale ani nijak extrémní propadák. Kdo je zvyklej na Cageho a jeho "mývalí oči" nebude překvapenej. Ani zbytek herců ze sebe moc nevydá. Ale nápad a zápletka je docela solidní, štávu to taky mělo. Navíc je dobrý vědět že až pojedete do Ameriky tak je potřeba se vyhnout New Orleans, protože je to tam samá ryba co skáče a velkej bratr vás vidí. Snadno tam z vás natotata udělájí nekrofilního pedofila a to jsou v New Orleansu v podstatě chodící mrtvoly. Za mě 60% ()

O´Neill

Tak nějak si myslím, že i kdyby byl v poslední době Nicolas nominovaný na Oscara, většina by jeho výkon odsoudila. 90% komentářů co tady totiž čtu už nemají s objektivnosti naprosto nic společného. Seeking Justice má poměrně zajímavý námět, nedá se však říci, že je to nějaká novinka, spíše směřuje ke klišé. Celkově to zní sice pěkně, ale celý běh filmu je pak už stejný, jako ve většině akčních filmů. Hudba je perfektní, a atmosféra se rozhodně nedá považovat za špatnou. Nic předvádí slušný výkon, a nemám k němu výtky. Ostatní herci jdou v jeho šlápějích, a vidíme zde jak více známe, tak i známe tváře. Verdikt? Seeking Justice je průměrná, 60% záležitost, která měla na to, být mnohem lepší. Měla k tomu zázemí, ale chybělo tomu více akčnosti. ()

korbitch22

Hladový Nicolas skáče.....z filmu do filmu a divák jen žasne,nad tím ubíjejícím počtem bezvýznamných béček.Seeking Justice je film na provařené téma samozvaných ´´ochránců´´ spravedlnosti,akorát pojaté spíše z té negativní stránky této organizace.Začátek filmu má co říct a je napínavý,Nicolas si hraje svoji stravitelnou rutinu,problém je ovšem že film je strašně obyčejný a zoufale průměrný a jak moc je průměrný,snaží se rádoby efektivními zvraty v příběhu vymanit z té škatulky a pokoušet o vysoce napínavý áčkový thriller.Tahle snaha schazuje film ještě o třídu níž,jelikož ty momentky a zvraty sou průhledné jak plexisklo a vytváří tak prostor pro tuny dialogového pekla,nelogických scénáristických chyb a tuny klišé.V několika komentářích sem četl,že Guye Pearce je na takové filmy škoda,ne není.Tenhle australský vomastek se přesně do takových průměrných filmů a vedlejších roliček hodí,za to Nikkiho je víc než škoda.Protože ve filmu několikrát dokazuje ( když zrovna neběhá :D ) že hrá pořád umí výborně.Další mínus je nulové herecké napětí mezi Caegovou postavou a jeho ženou.Když kdysi Nicolas zabil 3 tejpky aby ochránil milovanou ženu v Con Air,tak jste mu až skoro věřili že tu herečku šuká i ve skutečnosti,jenže tady ňufikuje nějakou bezvýznamnou komparzistku a evidentně si to s ní Nikky nerozdal ani na záchodě,protože spolu na plátně vytvářejí dokonalý herecký blok.Víc už se asi rozepisovat nemá cenu,ve všech ohledech průměrný film,který se zoufale snažil být něčím větším a režisér se pokusil natočit veliké konspirační drámo.Natočil ale jen hodně obyčejnou vykradačskou kriminálku se zajímavými menšími či většími roličkami pro známějších tváří.New Orleans je navíc příšerná lokace na točení filmů,když máte totiž o trošku víc peněz v produkci,aby ste všichni nemuseli letět točit do Bulharska nebo Rumunska,jedete točit právě do Orleans :) Další bezvýznamný zářez do Cageovi filmografie,který na hoďku a půl zabaví,neurazí, ani nenadche a za týden si vzpomenete leda,že v tom hrála Dextrova sestra :D o trochu lepší než Nicův poslední Tresspass. 55% ()

Beastmaster4

Nicolas Cage je pro mě dneska známkou propadáku, každý z jeho posledních filmů byla jedna šílenost za druhou. Postupně mě přesvědčuje o tom, že vůbec neumí hrát. Je absurdní, že většinou to u herců bývá naopak. SEEKING JUSTICE je průměrný thriller, který nemá absolutně co nabídnout. Všechno tu už bylo 100x a mnohdy o dost lepší. Podobný filmy by se měly dávat dopoledne v TV místo seriálů. Z námětu bych byl překvapený tak před 15 lety a herecky to bylo taky kus pod laťkou průměrnosti. ()

Anderton

V tej "brakovej" fáze Cageovej kariéry dosť možno jeho najuchádzajúcejší film. Jeho prítomnosťou to síce až tak nie je, viac vás zaujme Pearce, ale Ronaldson skrátka vie točiť a gradovať príbeh. Nech je aj v zajatí všemožných klišé. Odsýpa to, akcia je slušná, nechýba scéna na plnom štadióne a kto by pochyboval, či sa bude unášať a na poslednú chvíľu zachraňovať žena, ten asi nič podobné ešte nevidel. Hrá sa na istotu, ale takýto námet so skupinou "spravodlivých" ma vždy poteší. ()

• Natáčení probíhalo ve městě New Orleans v ulici Superdome - 1500 Poydras Street a ve francouzské čtvrti. (willy1)

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (viac)