Walking Dead - Série 9

(séria)
USA, (2018–2019), 12 h 22 min (Minutáž: 40–58 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Hudba:

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Norman Reedus, Lauren Cohan, Melissa McBride, Danai Gurira, Alanna Masterson, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam (viac)

Minulá série Živých mrtvých skončila dramatickým soubojem Ricka (Andrew Lincoln) a Negana (Jeffrey Dean Morgan). Charismatičtí vůdci dvou znepřátelených stran se střetli muž proti muži, a málem to nepřežil ani jeden z nich. Těžce zraněný Rick držel Neganův život ve svých rukou. Na tom, jak se rozhodne, záviselo, jestli se mu podaří udržet si vlastní charakter. Rick nakonec vyslyšel poslední přání zesnulého syna, že nekonečné zabíjení musí přestat, a nechal Negana žít. Tím si ale zadělal na mnoho budoucích problémů a konfliktů, dokonce i mezi svými nejbližšími přáteli. Devátá série začíná rok a půl po konci otevřené války s nebezpečnými Spasiteli. Spojené komunity se pod Rickovým vedením snaží společnými silami vydobýt aspoň trochu ze ztracené civilizace a zajistit si lepší budoucnost. Jenže svět, který znali, se rychle mění. Všechno, co předtím člověk postavil, se nezadržitelně drolí a rozpadá, příroda přebírá vládu nad okolím, svět se mění a přeživší musejí čelit novým problémům. Jak plyne čas, hrdinové bojují s nečekanými překážkami, novými nebezpečími a samozřejmě i všudypřítomnými nemrtvými chodci. Ale nic z toho je nemůže připravit na setkání s novým smrtícím protivníkem, který ohrožuje samotnou myšlenku vybudovat civilizaci, o niž tolik usilují. (TV Prima)

Fr

„MUSÍME OCHRÁNIT LIDI, KTERÉ MÁME RÁDI…“ /// Dal jsem si od týhle série trochu odpočinek a celkem mi to prospělo. Opět se podařilo vymyslet perfektní záporáky (celkem slušně narušujou moji klidovou zónu…), nebojej se nechat zhebnout oblíbený postavy a malá Judith, dávající věci do pohybu, je ozdobou série. Stejně jako ono pověstný – zabít – nezabít. Vzbuzuje totiž emoce a vo tom to je! Jedna z nejlepších sezón! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Moje nejoblíbenější hračky jsou mečíček a bouchačka. 2.) Poté, co jsem zabila asi 10 dětí, jsem byla smutná. 3.) Hledám matku roku. 4.)Thx za titule „Xavik6“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

Toren

9/10. Po dvou fakt slabých řadách tu máme návrat na vrchol. Změna showrunnera jde cítit z každé epizody a Walking Dead prošlo výraznou evolucí. Kotel emocí, fantastické hudební ozvučení, návrat k horrorové atmosféře, soustřeďěnost na důležité příběhové linky, přemíra zvratů a pořádná porce zábavy. Ne, tahle show nikdy nebyla v tak skvělé kondici. Šeptači naprosto famózní! ()

DJ_bart

"When it finally goes to shit, and it will, make sure you come back and you tell me all about that day, too." ________ Aneb nejpřekvapivější comeback/soft-reboot v seriálových dějinách. Plnohodnotnej návrat do starejch dobrejch kolejí, totální zmrtvýchvstání, kulervoucí jízda která své napětí šponuje do takových extrémů až z toho bere dech, nefalšovaná hororová podívaná, a v neposlední řadě emoční výpal do stratosféry, který mě v mnoha ohledech poslal do kolen. Je fakt obdivuhodný, že i po 9 letech od uvedení na obrazovky (přestože zažil i své krušnější slabé chvíle) tenhle seriál dokáže i po takové době neustále překvapovat, bavit, šokovat a dojímat. TWD ještě nikdy nebylo v tak výtečný kondici. Společně s 1., 3. a 6. řadou vrchol celého seriálu. ()

TheEvilTwin

9. Série TWD vyšoupla seriál zpět do sedla a ukazuje, že pořád je na co se dívat. Negan a Daryl, jednoznačně nejsilnější charaktery celého seriálu, zejména Daryl je prostě tak přirozený a uvěřitelný, prostě skvělé. Celkově série docela posunula vývoj děje seriálu vpřed skrze Šeptače a neskutečně se těším na další sérii. ()

DragonnCZ

9/10. - Po slabý 8 sezóně si AMC asi řeklo, že se opět navrátí ke kořenům seriálů a začne opět umírající TWD tlačit novým kvalitnějším stylem a prostě 9 série je obrovská kvalita sama o sobě. Změna showrunnera je tu kvalitně vyzobrazena a samotnýmu Darylovi se už začlo konečně dávat mnohem víc prostoru, protože od 4 série byl totálně upozaďovaný a v 8 sezóně už pomalu nebyl vůbec. Celkem je sad co udělali s Neganem celýho ho změkčili už to není ten baddass týpek. Objevila se zde opět nová skupina vedená Alphou, která pro naše hlavní postavy je novou hrozbou. Mega je miluju. Hrozní magoři. Zároveň jsme dostali nádherné nové intro, super atmosféra a kotel zábavy, spicy brutalita, krásné hudební ozvučení atd. Sice se za mě TWD už asi nevrátí k horrorové atmošce z prvních 3 sezón, ale mě to prostě nevadí. TWD je prostě kvalitní akční drámo třískající se s Thrillerem a takhle to může jít dál. No prostě jo bylo to super!! ()

• V intru tohoto dílu má logo jinou barvu než normálně, je zde bílé. Což značí to, že v tomto díle bude sníh a zima. (Simex_)