Walking Dead - Série 1

(séria)

První řada seriálu přivádí na scénu postavu zástupce šerifa Ricka Grimmese (Andrew Lincoln), který se za probíhající epidemie, jež postupně mění obyvatelstvo v nemrtvé, snaží najít svou ženu Lori (Sarah Wayne Callies) a syna Carla (Chandler Riggs) a později se ujme vedení skupiny přeživších, s nimiž se snaží najít bezpečné místo k životu a jakoukoli možnost k zastavení nákazy. (Necrotongue)

camper

Seriál mám rád koukám na něj, hororový ale příliš není - zombíci jsou vlastně pořádně akorát v prvním díle.... A když už se mihnou, je to trochu očekávané a leckdy i vtipné (ano i vtipné momenty jsem tam objevil). Ten seriál, když se to vezme kolem a kolem je vlastně taková RPG hra, kterou za vás už odehráli filmaři a vy jen koukáte jak si s ní poradili. ()

tynusxxx_

Práce maskérů je brilantní, někteří zombie vypadají opravdu nechutně! Nějak ale nemůžu přijít tomuto seriálu na chuť, první sérii jsem dokoukala tak nějak z povinnosti. Momentálně sleduji druhou, ale mám nutkání přestat, i když je znatelně lepší než ta předešlá. Zombie apokalypsa je tak profláklé téma... čekala jsem, že tak populární seriál se bude aspoň něčím lišit od jiných zombie filmů a seriálů, ale neliší. ()

PKD

Předlohu jsem nečetl (a ani se nechystám),takže jsem k tomuto mohl přistoupit s jasnou myslí. A i když je tato 1.s.dle mého stále super (viděl jsem ji celkem 3x),tak jsem přesto dál už nepokračoval (částečně díky důr.nedoporučení od známých),ale i díky lenosti a faktu,že jsem na to časem prostě zapoměl. Tak a je to venku. :) ()

tron

Veľa tomu dávajú masky, (post)apokylaptická atmosféra a dobrí herci, ktorí hrajú nič moc postavy, ale práve vďaka presvedčivým hercom sa postavám dajú držať palce. Povedal by som, že za to to, že prvá séria je taká relatívne dobrá, môžeme ďakovať hlavne nízkemu počtu dielov. Akonáhle sa to v neskorších sériách začalo naťahovať na viac epizód, už to stratilo drajv a zaujímavosť. ()

morepower

Postapo námět dobrej, masky jsou perfektní, ale jinak jsem to dokoukal spíš ze zvědavosti, jestli jsem se při sledování prvního dílu nespletl. No, tak nespletl. Chování postav nelogický a nesmyslný. Dramatický mezilidský scény jsou jak z nějaký telenovely, postavy přehrávají. Je to předvídatelný a o ničem. Poslední tři díly jsem v některých scénách dokonce projel zrychleně. Slabý. ()

• Budova, ktorá predstavuje CDC, je v skutočnosti Cobb Energy Performing Arts Centre. Rovnako ako skutočné CDC sa nachádza mimo Atlanty v štáte Georgia, ale nenachádzajú sa v nej žiadne infekčné choroby. Natáčalo sa v tejto oblasti, keďže všetky budovy v okolí Cobb Energy Performing Arts Centre sú tam, kde majú byť, a zdá sa, že pre scény z haly CDC použili aj vstupnú halu centra. (molcan2)
  • V epizodě se objevují odkazy na filmovou sérii Indiana Jones (od r. 1981). Poprvé, když Glenn (Steven Yeun) bere tašku se zbraněmi a vrací se ještě pro klobouk, a podruhé po únosu Glenna, když se pro klobouk vrací Rick (Andrew Lincoln). (A7X92)
  • Stavebná spoločnosť, ktorej Rick (Andrew Lincoln) a Glenn (Steven Yeun) ukradnú nákladné auto, aby dostali ostatných preživších z Atlanty, sa volá "Ferenc Builders". Ferenc je rodné krstné meno tvorcu seriálu a scenáristu Franka Darabonta. (molcan2)