Dva vykutálení pánové Burke a Hare se chtějí dát na vysoce výdělečný byznys, který spočívá v poskytování mrtvol lékařské škole v Edinburghu, tehdejšího centra lékařského výzkumu. Jediné, co jim chybí, jsou těla. Film je inspirován skutečnými událostmi. (JayZak)

Genero

Prodej vlastnoručně vyrobených mrtvol je ve starém Edinburghu velice výhodná živnost, zvlášť proto, že vás nebude paní Kostohryzová z Obchodní inspekce pranýřovat v médiích kvůli nadměrnému množství vody v panu Donaldovi, na společenském žebříčku se rázem vyšvihnete těsně nad žebráky, socky, hochštaplery a cikány, nejedna šlapka vám jde na ruku a když sáhnete hluboko do měšce, možná i těsně před vaší popravou ukáže kozy. Film balancuje na hraně mezi černočernou komedií a dementní píčovinou, pan Pegg si po celou dobu drží svůj neochvějný výraz retarda z irské knajpy a Glum si dokonce kvůli roli nechal narůst vlasy. Zbytek ansáblu občas pobaví, občas vyloudí nakyslý výraz a jistě vás příjemně překvapí, že je Ray Harryhausen stále naživu. Já osobně půl hodiny po projekci bez většího zájmu tápu, o čem to vlastně bylo a jestli jsem se zasmál jednou nebo dokonce dvakrát. ()

Zyne

Hudba: Joby Talbot... obrovske prekvapeni! skutecny pribeh panu Burkea a Harea je mi velmi dobre znam a od tohoto snimku jsem cekal neco kvalitniho, ze to ale dopadne az takto dobre, to jsem ale necekal. predevsim, jde o cernohumornou romantickou komedii, kterou tahne jista rezie, velkolepa vyprava a prakticky vsichni herci, kteri ve svych rolich exceluji, at uz jde o ustredni dvojici nebo mensi steky. vyborna atmosfera, ktera asi vladla na place, se velmi dobre prenesla i na platno. panuje tu obdobna uvolnena a velmi prijemne plynouci atmosfera jako napr. u Zamilovaneho Shakespeare - skvela vyprava, vtipy, divadlo, laska, sex, umrti, nejake to dramicko... jeden ze skvostu mezi snimky, ktere maji pobavit a kterym se to dari od zacatku do konce (byt je to diky naproste ignoraci, toho, jak to bylo ve skutecnosti, tam to tak k popukani nebylo a Burke se na opratku dostal uplne jinak, ale to by nebylo do komedialne ladeneho snimku...) ()

burina

Z mojej strany sklamanie, ten námet bol totiž tak sľubný! Od čiernej komédie so Simonom som veru čakala viac...vtipu? Počas tých 90-tich minút ním dosť šetria a potom mi prídu najvtipnejšie úvodný a záverečný preslov Billa Bayileho. PS. John Cleese tam alebo nie je alebo mal tak nenápadné cameo, že som si ho nevšimla. ()

SarumanKo

Perfektná britská čiernohumorná komédia, ktorá popri hŕstke výborných vtipov a hlášok úspešne zabŕda aj do vážnejších polôh, ale permanentne ma udržiavala v povznesenej nálade. Čo je pri filme o smrti, mŕtvolách, pitvách a zločinoch tak trochu unikát a vyžaduje si obdivuhodný nadhľad. Snímka Burke and Hare je vskutku nadštandardná - má veľmi originálny a vtipný príbeh, výbornú réžiu, dokonalú výpravu a dobovú atmosféru, lahodný škótsky soundtrack a v neposlednom rade mimoriadne zábavné herecké obsadenie. Práve herci (a to nielen ústredná dvojka, ale aj väčšina drobných vedľajších postáv) jednoznačne potvrdzujú, ako sa celý štáb pri natáčaní tohto skoro-skutočného príbehu dobre bavil. (80%) ()

terunka003

Vtipné, morbidní, zajímavé, vychytralé, lékařské. Já jsem se bavila. A moc. Takové typy filmů mám moc ráda. Navíc když v něm hraje Simon Pegg a Andy Serkis, odolejte. Děj má smysl, sice to mohlo být trochu svižnější, ale mně to stačilo. Lehce mi tam vadila slečna Ginny a její herecké hrůzy v divadle. Film na udržení úsměvu. ..teda občas to bylo dost nechutné, jen škoda toho portfolia.. ()

• Skutečný William Hare svědčil u soudu proti Williamu Burkemu a zatímco Hare dál kradl mrtvá těla, Burke byl odsouzen, popraven a prodán univerzitě na pitevní stůl. (korbitch22)
  • Jména v názvu filmu patřila dvěma skutečným skotským zlodějům v 19. století. Jejich specializace byla velmi zajímavá - kradli mrtvoly a prodávali je univerzitě v Edinburghu na výzkum. (Sfinkter)