Príbeh stroskotancov života, ktorí hrajú podľa tvrdých pravidiel, ale majú tak ako iní skryté túžby. Nicolas Cage získal za svoj herecký výkon Oscara. Scenáristu Bena opustila manželka a jeho postavenie v Hollywoode je tiež ohrozené a tak snaží nájsť zabudnutie v pozlátkovom svete Las Vegas a alkohole. Atraktívna Sera, ktorá s ním prežije noc sa ho snaží dostať z alkoholickej závislosti. (STV)

nascendi

Niečo som si o filme prečítal a iba to zvýšilo moju predpojatosť. Nemám rád Nicolasa Cagea a filmy o alkoholikoch a prostitútkach ma nedokážu zaujať. Výnimočne nemôžem Mikulášovi Klietkovi nič vyčítať. Lepšie by jeho úlohu zahral iba Braňo Mojsej, ale ten by nemusel hrať. Elisabeth Shue je príťažlivá žena, čo je v prípade jej postavy skôr priťažujúca okolnosť. Moja najväčšia výčitka voči tomuto filmu spočíva v tom, že bol málo desivý, málo odpudivý a príliš ohľaduplný voči americkým divákom. Taký trochu prettywomanovský. ()

Fiftis

Neviem či sa to niekedy stane, že si niekto prečíta tento komentár, kto už videl seriál The Boys (2019) a bol rovnako ako ja hotový zo sexi Elisabeth Shue, ale ak áno, tak táto snímka je pre neho povinnosť. Je tu s ňou jedna poriadne horúca scéna. Inak musím napísať, že snímka mala jeden poriadny handicap ale zvládla ho. Mám na mysli, že nieje 2x príjemné dívať sa 111 minút na nechutného alkoholika, ktorému z ľútosti prajete rýchlu smrť a tiež nemáte chuť sledovať život šlapky i keď pekelne sexi šlapky. Treba ale uznať, že im fandíte a že im to celkom pristane. Na druhej strane vám ale navodia dosť depresívnu náladu. Keď sa nad tým ale zamyslíte, tak ak vám snímka navodí takýto pocit, tak asi na nej niečo je. Asi je to úspech, ak sa vám snímka vryje pod kožu. ()

mysicka

baví mě tyhle snímečky, kdy zpomínám, že "někdo něco hraje".. baví a bolí mě koukat na bena, na jeho sebedestrukci, na jeho potěšení dostat se na dno láhve čehokoliv, hlavně zapomenout a nebýt sám se sebou.. ano, nicolas cage nehraje, on prostě je.. i když být ani nechce.. být někdy prostě kurevsky bolí.. ()

larelay

Tento film mozem pozerat dookola a vzdy sa po nom citim rozbita na marne kusky, nie som schopna popadnut aspon hodinu dych a musim sa asi tri dni non stop dozadovat akychkolvek foriem lasky od svojich blizkych :D Inak by som sa od zufalstva asi zblaznila. Neuveritelne existencialny film, ktory aj ked nepijete, aj ked nemate chut spachat samovrazdu, tak budete mat po jeho vzhliadnuti pocit, ako by ste boli alkoholik a mali samovrazedne sklony. Tak neuveritelne silny snimok to je. A ja mu tlieskam, tak ako tlieskam Elisabeth a Nicolasovi. ()

Boss321

Jeden z filmů, který je psychicky trošku náročnější(alespoň tedy pro mě). Nicolas Cage tu naprosto neuvěřitelným způsobem zahrál alkoholika, který se jel do Las Vegas prostě uchlastat. Výkon Elisabeth Shue se mi též velmi líbil, škoda, že už poté nenatočila žádný výrazně úspěšnější snímek. Co se týče Oscara pro Cage podle mého naprosto zasloužený, a možná bych ještě přidal Oscara za scénář. Pět hvězdiček za tenhle skvost. ()

• Mike Figgis nejen že složil hudbu k filmu, ale také nahrál trumpetu a klavír na soundtrack. (CliffLee)
  • Ve scéně, kdy si Ben (Nicolas Cage) balí kufry, aby odešel k Seře (Elisabeth Shue) domů, má vedle sebe skleničku, kterou si dolije. Obsah skleničky je ale v každém po sobě jdoucím záběru jiný. Nejprve je sklenička lehce zaplněná, ve chvíli, kdy ji Ben dolívá, je téměř prázdná. O pár záběrů dále je zničehonic najednou zase plná. (poz3n)
  • Ve dvou scénách s taxíky je vidět reklama "Red Mullet" - ve skutečnosti je to jméno produkční firmy režiséra s jeho tváří. (Satan)

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007

Nelekejte se, nejúspěšnější černošský herec současnosti si nevzal příklad z Owena Wilsona a nepokusil se o sebevraždu. Ačkoli jeho nový projekt má s touhle nedávnou náplní bulvárního zpravodajství… (viac)