Seriál pojednává o pěti různých lidech, z různých částí Británie. David Sowerbutts, masovými vrahy posedlý muž, který stále bydlí u své matky Maureen. Mr. Jelly, jednoruký klaun. Oscar Lomax, slepý milionář, který nadevše miluje svoji sbírku plyšových zvířátek. Joy Aston, porodní sestra, která žije v představě, že jedna z nácvikových panenek je skutečné dítě, a Robert Greenspan, lilipután, jeden ze sedmi trpaslíků v divadelní hře, který je zamilovaný do Sněhurky a věří, že ovládá telekinezi. Jednoho dne tyto lidi spojí záhadný vyděrač, který všem pošle dopis se stejným textem "Vím, co jsi udělal". (dr.block)

ybuko

Serial (respektive zatim sedmidilna miniserie, ale uvidime co bude dal) za kterym stoji Reece Shearsmith a Steve Pemberton, polovina ctyrclenne skupiny zodpovedne za vyborny podobne ujety pocin League of Gentlemen http://www.csfd.cz/film/195203-league-of-gentlemen-the. Psychoville je taky dost nedefinovatelny zanrovy mix komedie s hororovymi a bizarnimi prvky a ma podobnou strukturu jako treti serie Ligy - prolinajici se cernohumorne pribehy nekolika podivnych existenci, ktere pak spoji dohromady ramcovy straslive tajemny pribeh, tykajici se davneho zlocinu, jez se jich vsech nejak tyka. Podobne jako Liga mne to chytlo az po nekolika (cca trech) dilech. U ctvrte epizody citujici Hitchcockuv klasicky thriller http://www.csfd.cz/film/4390-provaz-rope/ jsem uz ale byl plne lapen. Tresnicka nacerpana z wikipedie: serial se jmenuje podle japonskeho a korejskeho prekladu nazvu, pod kterym tam byla uvedena Liga gentlemanu. ()

B!shop

Hodne prijemny prekvapeni. Bohuzel jen sedmidilnej serial na pomezi mezi uchylnym cernym humorem a hororem, to spojeny paradnim tajemnym pribehem, kde se postupne odhalujou osudy jednotlivejch postav, jejich minulost, co je vsechny spojuje a o co tu vlastne jde. A ze to jsou hodne zajimavy postavy, zenska myslici, ze jeji panenka je zivy dite, sprostej jednorukej klaun, slepec sbirajici plysaky, trpaslik s superschopnostma a retardak obdivujici masovy vrahy a pak vedlejsi postavy, ktery nejsou o moc normalnejsi. No a navic vsichni vypadaj radne nechutne, hnusne a postizene. Tvurci si taky tak trochu zadelali na dalsi serii, takze se sice v zaveru vse vysvetli, ale zaroven to pusobi trochu useklym dojmem. Takze ja jsem maximalne spokojenej, 7 atmosferickejch dilu se zajimavejma, uchylnejma postava a paradni cernej humor, jasnejch 5*. ()

hous.enka

Liliputí porno? Slepej sběratel plyšových zvířátek? Porodní asistentka kojící panenku? Celé je to šílené, ale nakonec se ukáže, že je to dobře promyšlený seriál. Občas je to přihlouplé (sestry), ale líbí se mi odkazy na kultovní horory (Carrie, Psycho, Přelet nad kukaččím hnízdem, It, Jack the Ripper atd.), jednotlivé postavy a hlavně britský - byť v tomto případě poněkud netypicky britský - humor. Jdu na druhou sérii :-) ()

Pítrs85

Úchylárna z Británie a hlavně něco úplně jiného, než jsem původně očekával. Psychoville má docela slabší rozjezd, kdy jsem to po úvodních dvou epizodách odložil na pár týdnů k ledu, pak se k tomu vrátil a... rozhodně nelituju, protože jestli je první řada správně ulítlá, je to hlavně řada druhá, která mě zase jednou dostala. Černej zvrácenej humor (máte tu fakt všechno- klauny (Mr.Jelly je pro mě v tomhle obludáriu nejlepší postava), retardovaný synky s vražednýma matkama, trpaslíky, co maj schopnosti jak Kingova Carrie, vyšinutý knihovníky (a jejich alter-ega - Mlčoch :-D), oživlý(?) panenky anebo prodavače hraček, co maj sklep plnej nacistických uniforem- a já jsem zase jednou rád, že Velká Británie ukázala, že má koule na to, natočit něco takhle... takhle... Psycho :-) 1.řada: 80%, 2.řada: 90%. ()

KoRniky

Na mě je tohle až moc divný a úchylný. Nepříjde mi to ani jako komedie ani jako horor. Je to prostě psycho pakárna. Skoro ze všech postav je mi šoufl, hlavně teda dvojice David a jeho matka, to je vrchol nechutnosti. Celkem mě zaujal slepec Oscar a jeho "komodity", jenže abych se na to dívala dál jen kvůli němu, tak až takhle dobrej teda není. Na druhou sérii mě už nikdo nenaláká. ()

• Slepý Lomax v 7. díle 1. série pronese: "Co tady dělá ten klaun," přestože se o klaunovi nikdo nezmiňuje a on jej poznat nemůže. (Megalomaniac)
  • Sami tvůrci seriálu Reece Shearsmith a Steve Pemberton zde hrají několik postav. Reece Shearsmith zde ztvárnil celkem pět postav (Mr. Jelly, Jeremy, Maureen, Phil, Silent Singer). Steve Pemberton si zahrál postavy celkem čtyři (David, George, Hattie, Lomax). (bublajsa)
  • Na svém autě má klaun Jolly (Adrian Scarborough) webovou adresu jollyparties.co.uk, která skutečně existuje. (Lisabellla)