Manželstvo Phila a Clary Fosterovcov začína byť plné stereotypov. Nechcú, aby ich vzťah stratil šťavu, a tak raz do týždňa majú večer rande. Phil sa rozhodne , že vezme manželku na fantastické rande. Ako miesto vyberie vychytenú reštauráciu uprostred Manhattanu, kde sa však rezervácie musia robiť mesiace dopredu. Phil je rozhodnutý večer si užiť a neuvážene si privlastní cudziu rezerváciu. Nanešťastie sa však ukáže, že stôl si pôvodne rezervovala dvojica zlodejov. Nevinná zámena však roztočí kolotoč bláznivých nedorozumení. Obyčajný manželský pár sa ocitne uprostred divokej naháňačky a prežije dobrodružstvo ktoré sa len tak neskončí. Phil a Clara si zrazu spomenú, prečo sa do seba zaľúbili a znovu zistia, ako perfektne sa dopĺňajú, čo im pomôže prekonať bezškrupulóznych gangstrov, skorumpovaných policajtov i bláznivého taxikára. Na toto radne rozhodne nezabudnú a ak sa im podarí prežiť bláznivú noc a možno znovu objavia aj vášeň vytrácajúcu sa z ich manželstva... (TV JOJ)

F.man

Tina Fey a Steve Carell v jednom filmu? Holly shit to bude pecka, ne? Bohužel... Což o to, ti dva si sedí parádně a jejich gagy a situace jsou mnohdy hodně dobré ( a nevěřím že je psal Klausner, ale spíše na místě vymíšleli oni - viz. titulkové nepovedené scény ), ale to je tak všechno co u Date Night stojí za řeč. Všechny vtipné momenty jsou totiž postavené na hodně vyčpělé zápletce, které navíc trvá pěknou řádku minut, než se pořádně rozjede. Až později začne i ona trochu fungovat, ale za moc to vážně nestojí. Přesto, jak už bylo zmíněno, Fey a Carell šlapou, takže zajména díky nic tři hvězdy. Ale čekal jsem teda a hodně větší pecku a Night Date je tak solidní zklamání. Oh my God! The bald and crazy gay couple date. Shit my pants, we forgot our gay couple dinner. ()

Matty

Na základě předchozího virtuálního oťukávání čekáte příjemný večer s milým, vtipným a inteligentním člověkem… jenže hned od prvních minut to mezi vámi začne drhnout. Nu což, nepřeskočila příslovečná jiskra, noc je ještě mladá, nic není ztracené. S blížícím se rozloučením ovšem sílí vaše tušení, že daná osoba není tou vyvolenou. Její humor je přízemní, povědomí o populární kultuře omezené a nikdy přesně nevíte, na čem u ní jste. Myslí tuhle poznámku vážně? Ne? Tak proč se tváří jako kdyby šlo o život? A pokud vám chce naopak sdělit něco závažného o životních rolích, do nichž se dobrovolně uvězňujeme, třeba těch vtipů na téma vyměšování? Jen v duchu odpočítáváte vteřiny a nakonec rádi zamručíte vlažné „ahoj“ a nastoupíte do svého metra. Shawne Levy, zkazils mi večer, nemám tě rád. 40% ()

lesumir

Tina Fey je vtipná a sexy! Smrtíci kombinace, "jedu po ní jako blázen" :-) Steve jaksi za posledních pár let na sobě nevymyslel nic nového a stále předvádí svého Carelovského ňoumu, který je většinu filmu těžce otravný. Tady byl svojí hereckou manželkou totálně zastíněn, ještě že tak. Nic nového, nic moc vtipného ani zábavného. ()

MartinezZ

27.9.2010 ~ Neúmyslně záměrná záměna totožnosti, zapředení se do půtky mezi politikou a mafiány, boj o holý život, pokus o komedii a thriller a Steve Carell jako třešnička. ~ Musím uznat, že jsem čekal mnohem, ale mnohem větší průser, namísto něho se mi dostalo jen průměrného a po čase lehce zapomenutelného snímku, a ač se to nezdá, je to poklona. ~ Steve a jeho manželka vedou průměrný normální rodinný zaběhnutý život, občas si někam vyjdou, ale spíš jen tak ze zvyku a oba to tak nějak považují za rutinu. Jednou se ale rozhodnou udělat něco trochu jinak. Vydají se na noční večeři do nóbl restaurace, ale protože je plno, není pro ně místo. Tedy nebylo by, kdyby se číšnice nesháněla po páru jakých si lidí, kteří se ke svým místům nehlásí. Steve tak využije situace a za tento pár se vydává. Netuší, co tím zažehne. ~ Onen pár zde totiž měl domluvenou schůzku s vydíranými mafiány a ti nemají moc velký zájem nechávat ze sebe dělat blbce. Náš pár tak musí utíkat a mezi tím i zjišťovat, o co tu vlastně jde, kdo a proč po nich jde, kdo je s kým a kdo jim pomůže. Schválně, podaří se jim přežít noc a všechno napravit? ~ Tinu Fey neznám, pokud jsem ji někdy někde viděl, nezapůsobila na mě a tudíž si ji nepamatuji. Za to si pamatuji Marka Wahlberga, který tu v roli bývalého přítele Tiny běhá bez trička a ukazuje muskulaturu, protože jako herec je tu zbytečný. Víc než jeho si ovšem ještě pamatuji právě Stevea Carella a to už je průšvih. Jeho jméno ve spojitosti s podprůměrnými komediemi a dokonce i totální sračkou Božský Evan totiž dopředu hlásal, jaké kvality tenhle komediální snímek bude mít a i proto jsem po jeho zhlédnutí vůbec nijak neprahl. Světe div se, stanul přesto přede mnou a já to přežil. Steve tu nedělá tak moc ksichtů, nesnaží se být třeskutě vtipný, scénárista tak zřejmě použil až dokonce možná celou polovinu svého mozku. Příběh i situace jsem značně přitažené za vlasy s místy až pitomými nápady, ale kupodivu se na to dalo koukat. Prostě průměrná americká komedie, kde to zase dvojka "civilů" natře zkorumpovaným politikům a místním mafiánům. Rozhodně bych na tom ale nestavěl celý večerní program. ()

NinadeL

Ze všech těch filmů, které jsem viděla kvůli/díky Gal Gadot, je tohle největší omyl. Slabá akční žánrovka s klasickou komediální formulkou na téma, jak je to veselé, když se civilisti omylem připletou mezi tajné agenty, zkorumpované policisty atd. Takže to celé stojí a padá na (ne)oblibě Steva Carella a Tiny Fey čili žádný timing, žádný pořádný vtip, jen nuda, nuda, šeď. ()

• Jméno klubu Peppermint Hippo je odkazem na epizodu 706 seriálu South Park, kde hlavní postavy hrají mladé detektivy. (HellFire)
  • Napriek tomu, že Mark Wahlberg je počas celého svojho účinkovania minimálne oblečený, v titulkoch sa objavuje meno človeka, ktorý sa staral o jeho šatník. (erapo)
  • Keďže Mark Wahlberg je vo všetkých scénach od pol pása nahý, museli byť natočené veľmi starostlivo, aby nebolo vidno jeho tetovanie Boba Marleyho na ľavom ramene. (erapo)