Afro Samurai: Resurrection

(TV film)
  • USA Afro Samurai: Resurrection

Hlava Afrova otce je ukradena z hrobu a sám Afro Samuraj (Samuel L. Jackson) je poražen a přichází o svou “pásku číslo 1." Opět musí bojovat proti nepříteli, ale ještě než vyzve svého protivníka a pustí se do boje se svou nejhorší noční můrou, potřebuje znovu získat „pásku číslo 2“... (Suzie05)

papaguy

Bejt mi 15, asi se z toho počůrám blahem. Ale jelikož už tomu dávno bylo, hodnotím jako lehký nadprůměr. Poněvadž se pod pozlátkem efektózní kůl úchylný podivnosti na niga-japonský způsob přeci jen ukrývá něco hodnotného, má smysl tenhle bizard shlédnout. První půlka mě nebavila, protože příliš dominovaly prvky, které na mě působily samoúčelně (ale jak už jsem uvedl, bejt mi 15...). Ale druhá půlka filmu mě celkem nadchla. Atmosféra a příběh a jeho temný rozměr se trošku rozvinul. A ty kyber atrakce by tam v podstatě ani nemusely být. P.S.: Podotýkám, že seroš jsem viděl až po filmu. ()

Dexter1

Prekonať Afro Samurai sa len tak ľahko nedá a tento film je iba toho dôkazom. Animácia je opäť výborná, ale miesto hustej akcie, ktorú mi nepretržite podsúvali v originálnom seriáli opadla. Afrovi sa už moc nechce bojovať, zato všetkým ostatným hej. Takže som sa len pozeral na plno cyborgov a prsia Sio, a sem-tam nejaký ten súboj. Avšak súboje oproti seriálu sa mi zdali byť mierne odfláknuté. ()

darkreider

Vidieť seriál je dosť podstatné na poriadne podchytenie dejového pozadia, inak Vás bude stále žrať otázka "Prečo?". Manga anime, litre krvi, odseknuté biotech končatiny a hudobný feel-the-beat soundtrack. Well, nie som fanúšik žánru, takže mi to moc nedalo. K záveru sa dej zvrtol na veľké precitnutie všetkých postáv a to ma sklamalo. Taký klišoidný koniec som od tohoto undergroundového počinu nečakal. Inak bola Sio nakreslená veľmi elegantne :) ()

Xatrix

Přestože se nese pokračování Afra ve velmi podobném duchu jako stejnojmenný seriál, není to zkrátka ono. Zůstal zajímavý mix středověkého Japonska, hip-hop muzika, roztodivná protivníci i rotační kulomety, celé dohromady to však nemá patříčný drajf jako série. Diváka už zkrátka načrtnutý koncept podruhé neoslní a přeplácaný příběh, který některé postavy ukazuje v odlišném světle prostě nebere. Ačkoli je grafika stejně impozantní jako minule, nedisponuje toliko zajímavými záběry a i akční scény ve filmové stopáži vyzní poněkud chudě. Pro fandy seriálu (kam se ostatně řadím) je to zajisté povinné shlédnutí, avšak příliš neočekávejte. 6/10 ()

kaylin

Musím říct, že seriál se mi zamlouval mnohem více. Ono to pořád má svoje kouzlo, ten nápad s Afro Samurajem je sám o sobě prostě skvělý, ale nic to nemění na tom, že seriál měl mnohem lepší zápletku, která byla skvěle vystavěna. Pro ty, co se jim líbil seriál, je tohle fajn, ale osobně prostě nemůžu smazat pachuť, která mi po tomhle snímku zůstala. Seriál u mě vždycky bude hrát prim. ()

• Hudbu znovu vytvořil RZA. (Kryton)