Proti temnote

• Česko Poslední noc (viac)

Velitel Tao (Steven Seagal) vede speciální vojenskou jednotku složenou z bývalých členů civilní stráže na krvavou misi, jejichž cílem jsou krvežízniví upíři. Na planetě přežilo jen několik málo lidí, kteří jsou však infikováni a uvězněni v nemocnici. Tao je jejich jedinou nadějí. On však také ví, že jediným lékem na jejich záchranu je jejich smrt. Nastává čas postavit se proti krvežíznivým stvůrám. (videofil)

Wacoslav1 odpad!

Každej upir co uvidí vyžranýho Seagala k němu musí mít maximální respekt, protože on dokázal tímhle definitivním pohřbem svojí kariéry vysát z fanoušků nejenom krev ale i filmovou energii a iluzi, že by snad ještě někdy natočil něco co neskončí totalním proserem. Vím, že speciálně u Steva se to jeho pomyslný dno hledá těžko. No já mam jasno. Tohle nemá z filmem co dělat. Na druhej pokus absolvovat tuhle sračku jsem musel dát sledování předčasnou eutanázii. Už nikdy víc.0% ()

-bad-mad-wolf- odpad!

Skupinka přeživších v průběhu jakési upírsko-infekční apokalypsy běhá po nemocnici, žvatlá nesmysly a čeká na vyžraného Stevena Seagala, aby všechny nakažené neřády naporcoval mačetou. Skupinka se opakovaně spojuje a rozděluje, dlouhé hodiny bloudí a hrozí jí, že se jediný únikový východ (!) nemocnice po výpadku proudu zavře navždy. Ehm. Jednotliví přeživší mají rozum poplatný podobnému braku: Když osamocené děvče uprostřed nepřátelského prostoru najde polštář s dekou, lehne si a usne, přičemž má ještě tu drzost, že nezhebne. Seagal a jeho bijci pronášejí zhruba tyto dialogy: Seagal: "Čeká nás ještě mnoho práce." Randomní spolubijec: "Musím tu ještě něco vyčistit." Seagal: "Rychle, nemáme mnoho času!" Jindy se celá banda na útěku zastaví, jeden z pitomců pronese něco jako "on tam umřel" a poté zase pokračuje v běhu. Logika existence lovců a nakažených, kteří se střídavě chovají jako obyčejná zvěř a nadřazená superrasa, mi taky unikla. Když na to přijde, Poslední noc má docela slušné triky a je natočena rutinně dobře, ale je natolik bezkrevnou hovadinou, že bohužel nesplnila ani tu jedinou věc, co jsem od ní chtěl - být zábavně debilním béčkem. ()

Jino

Seagal a horor? Sním či bdím? No koneckonců, nedá se říct, že jsem plně nespokojen, protože nějaký ten akční spád tento film má ... možná i víc než v posledních pěti Stevenových filmech dohromady. Na druhou stranu jsou tyto sekvence v mnohém stereotypní a po chvíli začnou nudit. Stejně tak jako výstupy samotného Seagala, i když jich je tady poskrovnu a navíc ve značné míře je zabírán tento akční hrdina dávných let v tmavých místech, s čímž také souvisí celková časová stopáž při níž se herec objevuje na obrazovce - není to příliš mnoho (snad okolo 20 minut maximálně), tudíž jeho hlavní roli bych označil spíše do uvozovek. Objeví se totiž vždycky v ten nejpotřebnější moment aby zachránil nemohoucí a přiblblé hlavní postavy z průšvihu, skrývajícího se za nakaženými lidmi (něco mezi zombies a upíry). Jako horor to za moc nestojí, ale jsou zde světlejší momenty jako pár dobrých make-upů a několik dobře vypadajících rozežraných lidských těl.... Nic víc k hodnocení na tomto snímku není. Co bude příště Stevene? Romantický film? :-)) :-)) ........ 25% ()

Karamanlis

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou... 150 kilogramový akčný sumec Steven Seagal si to namieril do hororových vôd. Po dvadsiatych rokoch jednostranného sústavného otĺkania teroristov, gangstrov, priekupníkov so zbraňami či skorumpovaných agentov tentokrát "mrštnosť" niekdajšej akčnej hviezdy na vlastnej koži pocítili zombíci (teda infikovaní upíro-mutanti), vo filme doslova prešpikovanom nelogickosťmi. ()

honajz odpad!

Kdyby v tomhle filmu vážně hrál Steve Seagal, možná by šlo o zajímavý akční horor. Ale když se tu objeví všehovšudy na deset minut? BACHA, MOŽNÉ SPOILERY!!! "Pane Seagal, že budete tak hodný a projdete se nám tady tou tmavou chodbou? Můžete u toho švihat samurajským mečem? Výborně! Můžete říct i pár slov? Třeba: Neboj se. Najdeme cestu.? Děkujeme. Další." Asi takhle nějak si představuji natáčení tohoto rádoby akčního hororu. Celé je to totiž o tom, jak nějací lidé v noci procházejí nějakou nemocnicí, protože východ je kdovíproč někde na druhé straně, a ne tam, kudy dovnitř vlezli. Cestou sem tam potkají normální lidi, sem tam nakažené lidi. Ti se chovají stejně jako v 28 dnů poté. A teď pozor! Tahle skupinka nemá zbraně a NENÍ v ní Steven Seagal! Přesto má tahle skupinka hlavní slovo v celém filmu, okupuje 90 % celkového času. V tom zbytku budovou kdovíproč prochází skupinka vycvičených zabijáků nakažených lidí. Tu vede Steven, ale v akci ho uvidíme asi dvakrát, když máchne tím samurajským mečem. Jinak se mydlej hlavně jeho kolegové. Na konci se tyhle dvě skupinky sejdou, pár z nich samozřejmě cestou odpadne, ale nakonec cestu k východu najdou. Aby to snad bylo napínavější, má být město vybombardováno za ranního úsvitu... Ne, příběh to nemá. Seagal tu podle mého názoru nehraje. Jako film je to nudná kravina. Celá recenze ()

• Pracovní název: The Last Night. (Stocki)
  • Natáčeno od 21.ledna 2008 a během měsíce února. (Stocki)