Noc s Andělem

Česko, 1999, 90 min

Scenár:

Lucie Konečná

Účinkujú:

Pavel Anděl, Jan Kratochvíl, Kryštof Michal, Tonya Graves, Jiří Grygar, Bořivoj Navrátil, Ester Kočičková, Martin Dejdar, Břetislav Pojar, Ester Geislerová, Juraj Jakubisko, David Kraus (viac)

Unikátní noční přímé přenosy na ČT2 ze soboty na neděli od cca 23:00 do 07:00 hod. (oficiálny text distribútora)

dehlie

reláciu som kedysi sledoval, ale je pravda že v poslednej dobe mi už pán anděl tak liezol na nervy, že by ma to nezaujalo ani keby prišiel barack obama. tie jeho omielané klíše (držte víka a kanál, to je hustý), príšerné otázky kladené hosťom. myslím, že môže byť šťastný, že vydržal 10 rokov na obrazovke. je to vlastne zázrak. chce to vážne zmenu. ()

spacylemon

Solidní pořad pro lidi, jejichž představa o alternativě začíná i končí u Vypsané fiXy... Takže už ji zrušili? Po těch posledních letech, kdy Noc vyloženě umírala na úbytě, je to asi dobře... On Anděl samozřejmě nemůže za to, že je špatný moderátor, ale ti nahoře neměli dopustit situaci, kdy skoro veškerou hudbu v ČT řídil člověk, který neúnavně propagoval tak špatné kapely jako Eastpark nebo Space Junkie, to se fakt nemělo stát... Přitom zpočátku nebylo o velká jména nouze; pak jména došla a tak došlo na tyhle hovadiny nebo superstars (jaksi proti původní filosofii Noci)... Podobně to dopadlo s následujícím klipovým blokem (Velká noční hudba) - od pořadu, na který se jeden mohl dívat celou noc, po naprosté sračky a zrušení ještě před Nocí... Ale jestli na některé díly vzpomínám rád a se slzou v oku, tak to na ten s Mejlou Hlavsou a ten s Mariem Feinbergem - takové perzóny, že se nenechaly zatlačit do průměrnosti. ()

blixadovan

Pořad, který má určitě co nabídnout, jak svým rozsahem, tak i dramaturgií. Bohužel Pavel Anděl je tak zoufalý moderátor, který se jen tak nevidí. Udivující je, že je téměř vždy absolutně nepřipraven a omezuje se na stupidní instantní dotazy typu "na jakém boku spíte?" Třešničkou na dortu je pán nechávající na sebe volat "četař" nebo "chatař" nebo jak? To je opravdu úkrok vedle, ale myslím hodně vedle vedle! Je velká škoda, že když je v pořadu host, který má co říct, je decimován hloupými dotazy páně Anděla. ()

Shaqualyck

Chtěl-li se člověk čas od od času vyhnout pohledům na zmalované 16tileté holčičky zvracející pestrobarevnou pálenku Pushkin na zánovní bílé tenisky svých nagelovaných boyfriendů a strávit pozdní sobotní večer u televize, byla tahle záležitost ve své době hodně zajímavou alternativou k softpornu na TV (hov)nova. Pavla Anděla a lidi kolem něj jejich práce evidentně bavila, hudbě rozuměli a přitom si nikdy nehráli na samozvané experty a většinou si k sobě zvali jedince, kteří skutečně měli co říct, zahrát či ukázat, aniž by si u toho člověk připadal jako na pouťové estrádě s cukrovou vatou, řetízkovým kolotočem a mediální obludou Leošem "víš, kolik mám prachů, pičo?!" Marešem, který pro nás neúnavně stále hledá další a další Superškvár... Chybíš mi, Anděli, fňuk! A 'Velká noční hudba' jakbysmet:( Já vím, pláču hezky, ale na špatným hrobě. ()

Dlubal David

■ Pro noční tvory jako já přímo stvořené. ■ Nejvíc se mi líbily první tři roky. V době, kdy jsem se ještě díval na české TV programy, tak to byl můj bezkonkurenční favorit. Když jsem Pavla náhodou nestihl, i to se občas stalo, třeba když jsem byl někde na fesťáku nebo na koncertě, tak jsem následně sledoval na nahrávky z daného dne, které si pravidelně každý týden dělala známá ze vzdělávacího ústavu... ■ Samozřejmě některé epizody byly slabší, ať už to bylo způsobeno únavou moderátora nebo kapelou/hostem, co mě moc nebrali anebo se mi prostě nějak ten den ta či ona vlna hudby moc nelíbila nebo občas nebyla ta správná nálada. Pravdou však zůstává, že i přesto, že s ubíhajícími léty, tento TV pořad šel mírně dolů, tak jeho kvalita byla stále na vysoké úrovni. ■ EDIT (28/12/2012): Když jsem tak na tím nedávno přemýšlel, tak tento pořad, společně ještě s Uvolněte se, prosím, byly poslední dva české pořady, které jsem sledoval, než jsem na televizi přestal koukat úplně... ■ [80-100/100] ()

• Ani jednou nepřikročila ČT k programové změně, každý díl se dokonce odehrál v jiném prostředí (a také v exteriérech). (cariada)
  • První vydání Noci s Andělem jsme mohli zhlédnout 1.září 1999 a jeho hosty byli Richard Miller, Petr Hapka a Bára Štěpánová. (cariada)
  • Pořad navštívilo celkem 2 500 hostů. (cariada)