Dorian Gray

Dorian Gray (Ben Barnes) bol mladý anglický aristokrat, ktorému v živote nič nechýbalo. Mal krásnu tvár, peniaze a vedel, ako na ženy. Mal však obrovský strach zo starnutia. Až sa jedného dňa rozhodol, že si nechá urobiť portrét a vysloví tajné želanie – chce aby zaňho starol obraz. Jeho želanie sa začne plniť. Dorianovi zostáva tvár nevinného mládenca, zatiaľ čo obraz nesie stopy času a všetkých hriechov, ktorých sa dopustil. Žiadne tajomstvo sa však nedá ukrývať naveky a minulosť ho po rokoch doháňa v podobe Basila Hallwarda a brata dievčaťa, ktorej smrť kedysi spôsobil. (TV JOJ)

predators

Abych řekl pravdu, tak jsem se dost nudil a měl jsem co dělat, abych oka nezamhouřil. Ačkoliv to vypadá, že si Dorian užíval života plnými doušky, v podání režie Olivera Parkera se zmohl akorát na postelové hrátky s holkama, někdy teda i s klukama, jak bylo možno vidět (teda né uplně, naštěstí a i tak to stačilo) a na hrátky s čertem. :-) Přitom se mohlo jednat o slušnou děsivou! podívanou. Takto jenom nuda, děs, běs... 35% ()

Slartibarkfast

Docela zevrudné převyprávění Wildeovy novely, kde mladý a krásný muž ukryje svou smrtelnost do obrazu a ten stárne a strádá místo něj, zatímco on zůstává mladým. Notoricky známý příběh anglického spisovatele, který je vskutku originální. Nemyslím si, že by scénář sám byl nějak silný, ale dosti zajímavý. Nicméně průměrné podání už tak známého díla z něj dělá slabší snímek, který se nedočkal většího ohlasu, i když herecké obsazení není až tak neznámé. Na kostru původního díla je namontováno něco navíc a ze samotného Doriana dělá jen požitkáře, který by ojel vskutku cokoliv, co se hýbe a vykouřil i smotanou ponožku. Znehodnocení postavy ale ani tak neubírá moc, a tak hodnotím lepším průměrem za výborný výkon Firtha. Příjemné pokoukání, ale nic geniálního. 65% ()

Arachneuss

Dorian Gray má problém - je věčně mladý, ale duši mu trhá na kusy samotný ďábel ve formě obrazu. Já mám také problém - Doriana Graye. Ač jsem četl předlohu, tak se ve filmu ztrácím, nechápu samo účelově intelektuální dialogy či nutnost natočit grandiózní finále v "hollywoodském" stylu. Z Wildeovy knižní klasiky zbyl jen přebal a základní kostra děje, zbytek budiž překopán a pozměněn, aby vyhovoval nárokům konzumního diváka. A právě proto snímek nezachrání ani vynikající obsazení a místy opravdu nervy drásající atmosféra. Vidět, užít a zapomenout.. ()

xxmartinxx

V Obrazu Doriana Graye se píše, že není větší hřích než vulgarita. Tenhle film je velmi vulgární. Vulgární na úrovni, že obraz musí na diváky doslova bafnout, aby se lekli, a vydávat chrčivé zvuky, aby bylo jasné, že s ním není něco v pořádku. A nevadilo by mi, že je o něčem úplně jiném, než byla předloha - že Wildeovu filozofii úplně vynechává a nabízí místo ní něco jiného, jednoduššího a povrchnějšího (třeba úplně chápu, že se soustředí na téma nestárnutí coby cesty k nesmrtelnosti, které je v knize na posledním bodě zájmu). Ale nahradit komplexní témata motivací typu "v dětství ho týrali" je prostě líné. Problém taky je, když se obsadí do hlavní role takové poleno bez charismatu, že šarmantnost Graye pro ostatní nedává smysl. Nebo že kvůli efektnosti musí nakonec vypuknout oheň, což v podstatě bere smysl celému závěru. Přijde mi podivné, že tak filmový příběh zřejmě zatím nikdy nebyl dobře zfilmován a částečně z toho vidím podceňování publika - třeba to, jak moc filmaři posunují konflikt okolo Sibyl Vane, protože se zřejmě bojí, že by diváci nepochopili, k čemu vlastně došlo. Škoda. ()

B!shop

Ze zacatku se nic moc nedeje a ani me to nebralo, ale jakmile se Dorian po namalovani obrazu "zkazi" tak to zacne bejt aspon docela zabavny. Pozdejs jeste film prida nejaky ty hororovy prvky, ale nejaka strasidelna atmosfera se i pres tech par zabiti bohuzel nekona. Konec uz je pak zase trochu otravnej a zbytecne natahovanej, ale tady sem tam ta hororva atmosfera probleskne. Co se tyce hercu, Barnes ukazuje, ze neni jen ta pekna drzka Kaspian, ale umi i docela slusne hrat, i kdyz o tridu ho prehrava paradni Firth. Po vsech smerech prumer a prumer je za 3*. ()

• Dorian Gray (Ben Barnes) hrá v scéne s klavírom jazzovú pieseň "The Crave" od Jelly Roll Mortona, ktorá bola prvýkrát nahraná v roku 1939 aj napriek tomu, že dej filmu sa odohráva okolo roku 1880. (mips_)
  • V knižnej predlohe má Dorian kučeravé blond vlasy. (Carol Pifková)