Nezodpovední a stále nedospelí tridsiatnici Danny (Paul Rudd) a Wheeler (Seann William Scott) dokázali počas divokej žúrky zdemolovať služobný nákladiak plný energetických nápojov. Po zatknutí im dáva sudca na výber z dvoch možností. Ísť do väzenia ani jeden z nich nechce a obaja si radšej odpracujú 150 hodín ako vedúci v tábore pre problémové deti bez domova. Po jedinom dni strávenom v detskom programe sa im ale už ale väzenie nezdá až tak strašné... Riaditeľka centra (Jane Lynchová) im však nekompromisne priloží nôž na krk svojím ultimátom a Danny s Wheelerom musia prispôsobiť svoje nedospelé správanie sa jej striktným podmienkam. A práve títo dvaja hrozní chlapi nakoniec dokážu, že odstrašujúce príklady niekedy pomôžu pri výchove detí viac než akákoľvek snaha či sofistikované metódy prísnych učiteľov. (TV JOJ)

Popluh

Těžko hledat podařenější party film. Perfektní herecké obsazení s univerzálním sympaťákem Paulem Ruddem, Stiflerem a McLovinem, sem tam neotřelými nápady a hlavně vtipem, který z mého pohledu ani jednou nesklouzl k trapnosti. Velkým bonusem pro mě byla vedlejší postava Jane Lynch z Glee, která prostě potvrzuje, že tyhle maniákalní záporné postavy se světlými chvilkami zvládá jako málokdo. Finální bitva je pak prostě něco na co se jen tak nezapomíná a myslím, že se k Velkým bratrům ještě párkrát podívám. Z hlediska současné americké komedie je to prostě totální nadprůměr. 80 % ()

swed

Bavil jsem se, to ano, ale na druhou stranu občas i nudil (zejména v poslední třetině filmu, kde se vyprávění zvrtlo do krotké fantasy morality). "Velcí bratří" jsou postaveni hlavně na hláškách a herecké dvojce Scott-Rudd, která funguje překvapivě dobře a díky níž se film drží ve vodách solidního komediálního nadprůměru (o fous). 7/10 ()

Marze

Levná komedie za necelých třicet milionů dolarů si na sebe suverénně vydělala už v kinech, těšila se i z příznivých reakcí kritiků i diváků. Na komediální evergreen si tvůrci zadělali zápletkou o dvou flákajících se třicátnících, kteří odmítají zodpovědnost. Peníze vydělávají objížděním škol a pořádáním bizarních přednášek o škodlivosti drog, jež slouží jako zastírací manévr k prodeji energy drinků. Serióznější zaměstnání je nezajímá, stejně jako rodinný život. Tihle budižkničemové spáchají přestupek a jsou odsouzeni k veřejně prospěšným pracím - odmakat si je mají v programu Velký bratr, v němž dospělí suplují kamarády a životní vzory dětem. Popkulturní narážky jsou naprostou povinností, naopak obvyklé propriety teenagerských komedií, gagy s exkrementy a jinými fekálními proprietami, se nekonají. Vytěsňuje je funkční vulgarita a chytře napsaná (plus přesně zahraná) palba hlášek. Škoda jen, že film Davida Waina není vystavěn kdovíjak pečlivě a netočil ho výraznější režisér. Naplno nefungují romantické a "poučné" momentky, čímž se koneckonců liší od slavnějších žánrových souputníků. Nicméně nekompromisnost, s jakou je přisprostlý humor ládován i do mluvidel malých kluků, aniž ubíjí trapností, dělá z Velkých bratrů kvalitní oddychovku bavící líp než většina komedií z kinodistribuce. ()

Gereth

Takhle to opravdu vypadá na larpech?.o) Smál jsem se často a smál jsem se dost. Až mi bylo líto, že se postava Paul Rudda nakonec polepšila. Ty jeho cynické hlášky byly na filmu tím nejlepším. S.W.Scott zahrál svýho průměrnýho Stifflera a ani představitele dětí to nějak výrazně nekazili. Není tu nic moc, na co byste si po nějakém čase po zkouknutí vzpomněli, ale když už vám to běží před očima, běží to rychle a bez zbytečných záseků. 65% ()

TheEvilTwin

Od Stifflera, AntMana a Christopher Mintz-Plasse (tenhle týpek je bůh a jeho postavy v komediích zbožňuju!) jsem čekal možná větší úlet a víc cringe humor, ale i tak jsou Velcí Bratři fajn komedií akorát tak na dokonalé zasmání. Scének je zde víc než dost, postavy i celkový koncept 2 dospělí + 2 divné děti jsou víc než dobré a k tomu navíc fajn tempo dělá z tohohle neznámého filmu nadstandartní komedii. Výrazněji sice nestrhne, ale rozhodně pobaví. ()

• Film obsahuje jednu potitulkovú scénu navyše. (Arsenal83)
  • V jeden natáčací deň sa na jednej improvizovanej Paul Rudd začal tak smiať, že si pocikal nohavice. (Arsenal83)
  • Když Danny (Paul Rudd) a Wheeler (Seann William Scott) na začátku filmu vykonávají potřebu, tak Danny prohlásí, že to je jako když čůrá Shrek, což je odkaz na stejnojmennou filmovou sérii. (Zix.)