Prvním ze tří duchařských komedií je film Topper z roku 1937. Marion (Constance Bennett) a George (Cary Grant) Kerbyovi jsou mladí manželé. Jdou z jednoho večírku do druhého, pijí, flámují, o nic se nestarají, a pak jedné noci po divokém večírku se zabijí v autě. Ovšem do nebe je nemohou přijmout, pokud neudělají nějaký dobrý skutek. Oba manželé se sledem okolností zaměří na bankéře Cosmo Toppera (Roland Young), kterému jejich pokusy o „dobré skutky“ přinášejí jen pohromu a nedorozumění s jeho drahou polovičkou Clarou (Billie Burke). (marťan)

Hwaelos

Jedna z prvních Grantových hlavních rolí už ukázala jeho neobyčejný komediální talent. Topper vlastně předjímá Grantovu nejvděčnější polohu roztomilého poplety (Leopardí žena) a příležitostného zhýralce (Příběh z Filadelfie). Constance Bennettová je jako sparing poměrně dobrou volbou a dovedu si představit, že její nakřáplý hlas uměl uvést chlapy do varu... Film je navíc na svou dobu poměrně odvážným příspěvkem k dějinám frivolity v éře Heyesova kodexu (scéna s dámským spodním prádlem na plátně mě upřímně překvapila). Spoustu skvělých gagů (jako nadhazování psů v hotelové recepci) byla bohužel projekcí na LFŠ trochu zabita zoufalými českými titulky, které byly součástí originální kopie filmu. ()

r007

První film v Caryho kariéře, kdy byl uveden v titulcích na prvním místě. A jeho hrdina byl také prvním v řadě bohatých úspěšných gentlemanů, kteří umí bojovat za svou lásku.Jsou sebevědomí, užívají si života a milují své ženy... Jako komedie je film vynikající, spousta malých drobných žertíků člověku unikne při prvním shlédnutí. A nenudíte se ani podruhé. Některé scény jsou samozřejmě dpst přehnané ( přeměna Cosmovy manželky ), ale to už tak v komediích bývá. ()

StanislachKo

Že sme Caryho pol filmu nevideli a všetko to ostalo na pleciach mne absolútne neznámemu Rolandovi Mladému a ani som sa nesmial ako pri týchto drblých 30´s komédiách zvyknem, to vychádza na 3, ALE! Opäť som sa aspoň v niečom priučil... Predpokladám, že ide o prvý film, v ktorom "duchovia" riešia veci... takže inštrumenty na výmenu kolesa pracujú samé, kreslá sa hýbu samé a prenasledujú svoje obete, psi sa znenazdania samé vyhadzujú do dvojmetrovej výšky... Že sa z toho stane kolíska početných lacných komédií vtedy nikto nemohol tušiť, holt... ()

Chegi

Začátek je svižný a zábavný. Paradoxně poté, co manželský pár zemře a promění se v duchy, jejichž jedinou snahou by mělo být vykonat dobrý skutek, zábava upadá a klesá k podprůměrné taškařici. Přestože jsou nápad a technické provedení na svou dobu velmi příjemné, poslední zmatečná a unylá půlhodinka film sráží na konečné 3 hvězdy. ()

kaylin

Je docela zajímavé, že se mi tyhle staré duchařské filmy líbí hlavně proto, jaké jsou zde použity klasické triky, jako prolínání scén, levitace předmětů a podobně. I když je to staré osmdesát let, funguje to krásně. A ano, pak je zde i celkem dobrý příběh s velmi příjemnými herci, kdy Cary Grant je zde ještě za rebela. ()

• Film byl natočen podle stejnojmenného románu Thorna Smithe. (Hans.)
  • Jedná se o první film, který Cary Grant natočil jako nezávislý herec (neměl podepsanou žádnou dlouhodobou smlouvu s jakýmkoliv studiem). (Pavlínka9)
  • Film získal dvě nominace na Oscara – za hl. roli Cosmo Toppera – R.Young, a za zvukové efekty – Elmer Raguse. (marťan)