Za dávných časů vládl zemi české kníže Krok, který měl tři dcery obdařené nadpřirozenými schopnostmi. Nejstarší Kazi měla schopnosti léčitelky, Teta dokázala promlouvat s duchy a nejmladší Libuše viděla do budoucnosti. Po smrti otce převzala vládu na jeho přání právě nejmladší dcera Libuše. Ačkoliv byla Libuše moudrá a spravedlivá vládkyně, muži jí pohrdali. Libuše se tedy rozhodla provdat za Přemysla Oráče ze Stadic, aby s jeho pomocí dosáhla uznání mezi svými podřízenými. Společně se usídlí na hradě Libušín, odkud Libuše předpověděla i založení a slávu města Prahy, které se později stalo sídlem královského rodu Přemyslovců. Po smrti Libuše přebírá vládu její manžel Přemysl, s končícím matriarchátem však stoupá nespokojenost žen, které nakonec vyvolají Dívčí válku. Příběh kněžny Libuše je tentokrát nahlížen nejen z pohledu Jiráskových Starých pověstí českých, ale opírá se i o divadelní hry Franze Grillparzera a Clemense Brentana. (oficiálny text distribútora)

honajz2

Neskutečně nudný film. První půl hodinu mě to i nějak bavilo, ale pak už vůbec. Samozřejmě je to nádherný film (ironie), která je naprosto historicky přesný (ironie), a nabízí pár scén, které jsou tak blbé až jsou vtipné (třeba ten drsný souboj mezi Vlastou a Přemyslem Oráčem), ale upřímně víc to v sobě nemělo. Teda takhle, nepřipadalo mi to až tak strašné, jak to tady podle hodnocení vypadá, třeba Vašut a Kříž tady mluví a hrají anglicky celkem obstojně. Zpátky ale k negativům, celé mi to přišlo divně a místy snad i nahodile sestříhané, protože děj v jednotlivých scénách třeba navazoval, ale úplně divně a taky nechápu, proč celý film pobíhají jenom po lesích. To pořád spali v jeskyních? Vždyť tam je hned několik scén z vnitřku nějakého domu, jestli jsem si dobře všiml. Před stažením tohohle filmu mě vyděsil plakát, který vypadá jako plakáty filmů "významného" "českého" režiséra Simandla, naštěstí až tak špatně to nedopadlo, ale i tak mě ten film přišel stupidní, včetně feministického finále (ono to ale není jenom ve finále, nějak před koncem to tam už začíná). Jo, btw, možná mi to uniklo, když jsem se u toho tak nudil, ale kam zmizel Vašut? On se vypařil nebo ho tam někde zabili a mě to uniklo? Nebo přežil? 2* ()

zdepapepa odpad!

Hardcore trash. Uwe Boll hadr. Kiddo už to napsala. Film jednoznačně dostál své pověsti, veselo je vskutku při každé scéně. Když už se nebudete bavit u KřížoVašutovo čengliš, při Libušéééé na konci anglické věty od angličana, při wtf konverzačních scénkách, při pověstné Kazi scéně s hadem, krtkem a vypelichaným sokolem (a liškou), můžete si aspoň užívat několikero souloží a jednoho třísekundového orálu. ()

Adam_Musil

Lidé, vzpamatujte se, vždyť to není vůbec špatné zpracování. Tady jde vidět, že po několika negativních hodnoceních hodnotí další uživatelé úplně stejně, jen aby se náhodou nelišili a nevyjádřili k tomuto nízkému hodnocení svůj nesouhlas. Není to nic světoborného, ale rovných 50% si snímek zaslouží. ()

Billie777 odpad!

Tehdy jsem na tom byla na premiéře v kině a to upozorňuju, že nedobrovolně a to se školou. Už od začátku mi bylo jasné, že tohle bude pěkná kravina a dobrovolně bych na to nikdy nešla. Ukázalo se, že jsem měla pravdu a že to byla jen ztráta času a škoda peněz. Prostě ukázkově špatný film. Tady se někdo musí obracet v hrobě. Tenhle film neměl vůbec vzniknout. Zostuzení české mytologie. Tohle je prostě příšernost, nuda, šíleně laciný béčko se špatnými herci, příšernou režií, scénářem, kamerou a vůbec vším. Já se musela někdy i smát, jak je to až tak smutně špatný. Už vícekrát nechci vidět. ()

Sabrewulf odpad!

Ten typ špatného filmu, který svou špatností zábavný moc není. Jistě pamatujete scény na videokazetách z filmu Slunce, seno... , na které kouká Lábus s Kretschmerovou ("ó Díío"). Tak to je přesně tohle. Perfektně to vystihl kamarád, když pronesl: "Připomíná mi to takové ty biblické filmy na čt2, co točili křesťané". Nuda a utrpení. Ale zase abych nekřivdil - je poměrně zábavné koukat na vzpouru, kdy deset lidí máchá rozčileně rukama a dva lidi s vidlemi je zadržují, nebo když je Ctiradova družina napadena čtyřmi ženami s luky. ()

• Snímek podle všeho čerpá námět z divadelních her Franze Grillparzera, Clemense Brentana a próz Aloise Jiráska. (Zdroj: kinobox.cz) (dinamit_1)
  • Natáčení probíhalo kromě lokací v Praze i v Adršpachu, Uherském Hradišti, Brdech, v okolí Berounky a Dobříše. Pro obydlí byly využity slovanské skanzeny se zrekonstruovanými stavbami. (Zdroj: kinobox.cz, cs.wikipedia.org) (dinamit_1)
  • Snímek byl kritiky hodnocen veskrze negativně. Je srovnáván s nepovedeným domácím videem nebo italským soft-pornem 80. let 20. století. Je kritizován za smíšení historického filmu s ekologicko-feministickými poselstvími, levnou výpravou, špatnou kamerou, chabé herecké výkony či špatnou angličtinu některých herců. (Zdroj: cs.wikipedia.org) (dinamit_1)