Casey Beldonová (Odette Yustman) je vysokoškolačka v rozpuku, kterou trápí snad jen dávná vzpomínka na matčinu sebevraždu. Záhy se kolem ní ale začnou dít podivné věci, které nabývají čím dál zlověstnější charakter. Sny se prolínají s realitou, Casey se začne měnit barva očí, zdánlivě bez příčiny umírá kojenec, kterého hlídala… Na konci děsivé spirály, která ji přivede na samou hranici šílenství, Casey pochopí, proč její matka spáchala sebevraždu. Na rozdíl od ní se ale nepoddá a rozhodne se s temnými silami, které ji chtějí ovládnout, svést nerovný souboj. Pomáhat jí budou přátelé a hlavně židovský rabín Sendak (Gary Oldman), který jako jediný ví, jak dybuka zastavit. Nebo se tak alespoň tváří. (Bontonfilm)

luka4615

Naprosto zbytečná a nudná záležitost. Předvídatelné rádoby "lekačky", zcela rozsypaný děj a sice pěkná, ale nesympatická hlavní postava, Při posledních cca 20 minutách filmu jsem jen neveřícně kroutil hlavou. Nedokázal jsem totiž pochopit, jaké myšlenkové pochody se honili v hlavách Garyho Oldmana a Idrise Elby, když se rozhodli, že v této slátanině budou hrát. ()

tron

„Dá sa to zabiť?“ – „Ale ono to už JE mŕtve.“ I keď NENARODENÍ z traileru vo mne vyvolali pocit, že by sa radi stali modernou satanskou klasikou typu VYHÁŇAČA DIABLA, po prvých desiatich minútach im i mne došlo, aká je to naivná predstava. Hoci počítačové triky v hororoch nemám rád, práve tých zopár pixelov je paradoxne tým najlepším, čo mizerná vymetačská snímka z produkcie Michaela Baya ponúka (dôchodca-pavúk). Inak bieda, rutina, klišé, strata času, trápne ľakačky, žiadny štýl, žiadna duša, žiadne srdiečko, ani milimeter snahy urobiť to trocha inak, po svojom, provokatívne, dráždivo, zaujímavo, originálne, kontroverzne, pôsobivo. Pokiaľ ste videli staré satanské okultné kulty a máte ich radi, určite sa vám to nebude páčiť (a Gary Oldman sa objaví až 20 minút pred koncom). ()

Marsik

Je jasné, že kdyby v hlavní roli hrála nějaká neznámá pidlovoká zrzavá vošklivá brejlatá Douchová a ne sexy Odette Annable, nejspíš by Unborn neměl ani současných 47%. Já si naopak myslím, že pokud jste fanouškem duchařin a už jste jich tedy x desítek viděli, musíte uznat, že Nenarození by byl i bez atraktivní herečky v hlavní roli povedený horor. Nejvíce bych ocenil fakt, že jako v jednom z mála hororů se pořádně dozvíme, kde se to zlo (duch) vzal, proč tedy hlavní postavu pronásleduje. Dále pár dobrých lekaček, přijatelná délka a na věc se jde opravdu od prvních vteřin. Pro mě velmi příjemné překvapení, kdy mohu po dlouhé době ohodnotit horor 4 hvězdičkami. 72% ()

kajda.l

"Jumby se chce narodit"..ne ne jen hezky Jumby zůstaň kde jsi. Tím narážím na úplný konec filmu,kde si tvůrci nechali pootevřená vrátka pro případné pokračování (má rada zní-zapomeňte!). Pač toto se opravdu moc nepovedlo, dlouho jsem přemýšlel i po omrknutí zdejšího hodnocení a shlédnutí traileru, jestli na to mám zajít a jelikož mám vlastní hlavu a jsem navíc nadmíru zvědavý a moc jsem nechápal zdejší (nízké) hodnocení tak jsem vyrazil. No chybička se vloudila, asi jsem se nechal unést plakátem, protože pohled na útlou prdelku Odette Yustman v sexy bílých gaťkách je vážně k sežrání a trailer rovněž nevypadal zle(možná lepší než celý film)..Pro mě první horové zklamání roku 2009 a tajně doufám, že nás tento rok čekají (hlavně v kině) povedenější kousky tohoto žánru. Toto dle mého názoru mělo šupajdit rovnou na DVD.. ()

genetique

Ďalší prírastok k absolútne zbytočným horrorovým pokusom, ktorý neprináša naozaj nič nové. Keby som naň zašiel do kina, tak by ma možno párkrát aj trhlo, no ľakačky sú naozaj primitívne a lacné, atmosféra je tak hlboko pod bodom mrazu, že aj Eskimáci by mali problém a herci tiež nestoja za zmienku. A keď sa na scéne objavil Oldman, mal som sto chutí to vypnúť. 15%. ()

• Během natáčení jedné scény zastihlo šokovaný štáb menší zemětřesení. Jelikož je to v Chicagu velmi výjimečný jev, nemohli se filmaři ubránit myšlence, jestli to byla matka příroda, speciální efekty nebo zásah nadpřirozené síly. (venus)
  • Kvůli scéně, ve které běží Eli po čytřech s obrácenou hlavou, si Goyer zavolal na pomoc hadího muže, kterému byla pomocí speciálních efektů "nasazena" Eliho tvář. (venus)

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger

05.02.2014

Producent, scenárista a režisér David S. Goyer v současnosti patří mezi nejžádanější hollywoodské tvůrce. Připravoval Batmany Christophera Nolana nebo Muže z oceli Zacka Snydera, sám potom natočil… (viac)