V mysteriózním thrilleru z dílny debutujícího režiséra Michaela Landera, který je současně i spoluautorem scénáře, hlavní hrdina John (Cillian Murphy) vytváří kolem svojí postavy podivnou fantasmagorii - on sám i obyvatelé nebraského městečka Peacock sledují osudy muže a jeho manželky, netuše, že se jedná o jednoho člověka. Příchod ženy z jeho minulosti (Ellen Page) po nehodě vlaku v Johnově zahradě jenom rozvíří temné vody jeho podvědomí... (Morien)

Malarkey

Já kolikrát dělám, že přepnu a koukám. Takhle mě zaujal i tenhle film, o kterým jsem nevěděl nic a pak bum...stojí před obrazovkou Cillian Murphy a je oblečenej jak ženská. Měl jsem z toho trošku šok, ale když jsem si přečet obsah, tak jsem všecko pochopil. Proto, právě u tohoto filmu doporučuju nejdřív přečíst obsah. Ať víte do čeho jdete. Já to nevěděl, a pak jsem čuměl jak puk. Kromě toho film není horor ani mysteriózní. Hlavně je ale dost zajímavý, tak na tři hvězdy. Kde právě nápad sežral všechny tři hvězdičky. ()

Remedy

Upřímně jsem byl "namlsán" trailerem i hereckým obsazením, takže očekávání byla nemalá. Je fakt, že Peacock má místy dost slušnou ( i když dost nepříjemnou) atmosféru - zejména při zobrazení psychiky hlavního hrdiny/"hrdinky". Herecky opravdu velmi sympatické, námět poměrně originální, scénář na slušné úrovni, režie dobrá, ale prostě jsem nedostal, co jsem očekával, navíc potenciál, který Peacock má (měl) zůstal mnohonásobně nevyužit.... Trochu více tajemna, které by filmu dodalo příchuť mysteriózního thrilleru, by dle mého fungovalo mnohem lépe... Takhle to je "jen" slušné komorní psychologické drama. 70% ()

Radiq

Oproti Otíkovi z Vesničky mé střediskové má John malou naději, ale ten zase neměl dvě identity. Tohle je rozehrané poměrně solidně a čmuchám kolem, jak to celý dopadne, protože to je fakt zajímavý. Mám tip, že nakonec všichni přijdou na to, jak to s nima dvouma je, ale že to nikomu nebude vadit... Cillian Murphy podává svůj životní výkon i příkon a po dlouhé době mě fakticky naplno zaujal, protože tady to není jenom pěkná tvářička, ale herectví. I ten konec dopadl jinak, než jsem čekal, takže ke spokojenosti mi chybí už jenom trocha krve a sexu, který tam nebylo ani jedno, chch. ()

MartinezZ

Ne, ne a ne. Na tohle přistoupit prostě nehodlám. Scénárista se TAK snažil vytvořit něco psychologického a mrazivého, že zapomněl na to, že lidé, tedy všechny ostatní postavy, nejsou úplná slepá hovada. Hlavní postava je skutečně případ pro psychouše a snad i ústavní "léčbu", ale že jsou všichni ostatní ve městečku tak blbý, že nevidí abnormální chování postavy ani naprosto do očí bijící vzhled "ženy", to prostě neberu. U Supermana je to pochopitelné, tak jsou všichni pitomí, protože je to komiks, tady jsou všichni pitomí, protože scénárista. Přepsat, přetočit. ()

genetique

Murphy rozšíril portfólio svojich atypických rolí o ďalšiu postavu (postavy). Tento herec neuveriteľne všestranný, čo najviac potvrdzujú podobné úlohy. Fanúšikovia žánru nech sa nedajú pomýliť horrorovým zaradením a pripravia sa na psychologickú jazdu po vnútrajšku rozpoltenej osobnosti, ktorá síce svoj výstup zakončila mrazením na chrbte, ale inak ide viac o nervydrásajúcu drámu so smutnou pointou, než o prvoplánové krviprelievanie. A to sa cení, rovnako ako sa cení aj práca režiséra, od ktorého by som takýto výkon naozaj nečakal, keďže sa jednalo o jeho filmovú prvotinu. Kamera na výbornú, hudba trošku v úzadí. 80%. ()

• Film se natáčel od 6. května do 9. června 2008. (poeta)

Ti dva jsou vlastně jeden

Ti dva jsou vlastně jeden

19.02.2008

O tom, že je Ellen Page po úspěchu Juno zasypaná nabídkami, jsme psali minulý týden v souvislosti s jejím účinkováním v Raimiho hororu Drag Me to Hell. A Ellen nelení, popadla příležitost za pačesy a… (viac)