Film V lepší společnosti byl inspirován nejznámějším nevyřešeným případem pohřešované osoby v newyorské historii. Je to příběh lásky i záhadné vraždy, jež se odehrála v osmdesátých letech na pozadí mocné dynastie obchodující s nemovitostmi. Tento psychologický thriller, jež produkoval a natočil Andrew Jarecki, byl inspirován zmizením Kathie McCormack, manželky dědice impéria s nemovitostmi, Roberta Dursta. Kathie v roce 1982 záhadně zmizela a nikdy ji nenašli. Pan Durst byl podezřelý z její vraždy, ovšem před soudem nikdy nestanul. (oficiálny text distribútora)

eccola

Film s atmosférou, která mě totálně pohltila. Je úplně jedno, jestli scénář vznikl podle skutečné události, pro mne to bylo působivé zpracování příběhu nejen jednoho psychicky narušeného člověka, ale i prostředí, ve kterém vyrůstal. To, že občas si člověk musel něco domyslet, protože nedostal vše na podnose, považuji za velké plus filmu. A nevadí mi, že obě hlavní postavy se někdy chovají neočekávaně a zejména role Kirsten Dunst připomíná můru letoucí do ohně. Vůbec se nedivím, že Ryan Gosling považuje film za temný a nechce se ke své roli vracet, hrát přesvědčivě takového psychopata a neodnést to psychicky, muselo být hodně náročné. ()

castor

Když někdo usne patnáct minut před koncem, o nic moc zásadního nepřijde.. Někdy vážně až týrání diváka dost nezáživným příběhem, kterého sráží mimo jiné minimum napětí. Vyjma tria Gosling-Dunst-Langella není prakticky nic, čeho by se mohl divák chytnout. Z lásky jako trám zbylo jen torzo, tvůrci nijak zvlášť budované odcizení prostě přijde mezi nás i ústřední pár, posilují ho hrdinovy známky schizofrenie, samomluvy a posléze výjevy, kdy chytne svou milou za pačesy a prostě ji vytáhne z oslavy. Jestli to bylo nebo nebylo dle skutečné události, je divákovi i s ohledem na impotentní atmosféru, docela jedno, pohromadě to nedrží a jen se tu slušně plýtvá talentem výše zmíněné trojice. ()

adriane9

To je tak když se ve filmu sejde v hlavních rolích pro mě jeden výborný a druhý tragický herec. Já tu Dunst prostě nemůžu takže jsem silně v rozpacích, protože Gosling je top herec a tahle role mu sedla, jeho psychopatické oči byly docela pravdivé a scéna kdy tahá Dunst za vlasy mě dojala ačkoliv v jiném smyslu než bylo míněno :)..Ale zpět k ději, takže slušně natočený snímek dle skutečné události, reálně ztvárněno to, co je v dnešním světě téměř běžné.. že magoři ze všeho vyjdou bez viny. // a upřímně.. budiž ti lehká zem skutečná Kathie.. ()

Tomyfrok

Psychicky narušená osobnost dokáže narušit víc než pouze svůj život a filmařsky jde o vděčné téma. Tohle se pokusil předvést poslední dobou čím dál častěji obsazovaný Ryan Gosling. A nešlo mu to nejhůř, jenže nezazářil. Film bohužel trpí značnou nevyrovnaností, která tak proniká mimo hlavu hlavního protagonisty. První půle si hraje na drama, ve druhé snímek sklouzne k poměrně ucházejícímu thrilleru. Jenže časté vyprávěcí vstupy, které mají odkazovat k onomu nevyřešenému případu vraždy a v závěru se snad stupňují, kompaktnost a průběh filmu ještě více narušují. Dá se říci, že nejlépe se představila manželka hlavní postavy v podání Kirsten Dunst. Ostatní z plátna v mysli asi neutkvějí déle jak do konečných titulků. Ač tedy nejde o nějak extra špatný film, mohl autor se slušným námětem naložit lépe. (55 %) ()

viperblade

Už podle prvních ohlasů jsem nečekal nic extra, ale že to bude až tak špatné… to jsem ani já nečekal. All Good Things začíná skvěle, prvních dvacet minut jsem si myslel, že konečně po dlouhé době uvidím dobrý "based on true story" film. Ale potom to začalo upadat a poslední půlhodinu jsem jen tupě zíral na obrazovku doufaje, že ta nuda už brzo skončí. Přitom potenciál (minimálně herecký) to mělo. Kirsten je skvělá herečka a tady se konečně i trochu odhalila, Ryan je taky dobrý herec, ale co naplat, když příběh je nudný a všechny zvraty, co se filmu stanou, očekáváte už dobrou půlhodinu předem? Zkrátka a dobře, tohle si umím představit na obrazovce TV Barrandov, která se specializuje na filmy "based on true story" a bohužel, kvalitou to taky zapadá k těmto snímkům (mluvím o kvalitě filmu, ne herců, kterých je na tohle jednoduše škoda. Zvláště Kirsten). 40 %. ()

• Kirsten Dunst natočila film krátko po tom, čo sa vrátila z rehabilitácie, kde sa liečila z depresie. (U_S_O)
  • Na hudbe k filmu sa podieľal aj Pražský komorný filharmonický orchester. (U_S_O)

Zachraňte agenta Ryana!

Zachraňte agenta Ryana!

29.01.2008

Tak zní nařízení studia Paramount, které se rozhodlo vzkřísit sérii špionážních thrillerů inspirovaných bestsellery Toma Clancyho. Není se čemu divit. Agent Jack Ryan se dočkal solidního komerčního… (viac)