Módny fotograf Sean Brantley sa poháda so svojou obchodnou partnerkou a zároveň milenkou Dian Hunterovou, s ktorou vlastní prosperujúci časopis pre mužov Bachelor´s World. Dian chce predať svoj majoritný podiel, čo pre Seana znamená koniec kariéry aj rozmarného života. Po ich hádke Dian odletí dojednávať predaj časopisu do Londýna - lenže tam na letisku záhadne zmizne. Poručík Columbo podľa rôznych stôp usúdi, že v Los Angeles namiesto Dian nastúpila do lietadla jej dvojníčka, zatiaľ čo skutočnú Dian niekto zavraždil. Podozrenie padá na Seana, ale Columbove závery sú tentoraz trocha predčasné... (TV JOJ)

Colonist

Hodnocení této epizody jsou poměrně nízká, ale já osobně musím dát plnou palbu. Je to sice trochu netradiční díl, ale takových je u těch nových Columbů více. Columbo zde honí falešnou stopu (protože ji honit má), "vrah" z něj se svou milenkou dělá vola, ale když se z něj stane skutečný vrah, brilantně ho dostane. Epizoda trochu připomíná díl "Vražda podle plánu" (rozkopávání zahrady při hledání mrtvoly, problémy s nadřízenými a novináři kvůli špatné stopě) a také se zde objevuje zmínka o superintendantovi Durkovi ze Scottland Yardu, se kterým se Columbo setkal v dílu "S dýkou v mysli". ()

Hammond

Náš oblíbený detektiv s poctivostí sobě vlastní prověřuje všechny stopy i nejmenší nesrovnalosti, kterých by si jiní detektivové ani nevšimli - ale je všechno skutečně tak, jak se zdá? - Jistě nejpřekvapivější epizoda Columba, která se v mnohém vymyká klasickému Columbovkému scénáři. Vyzdvihuji i povedené obsazení a hudbu. ()

MM_Ramone

Poručík los angeleskej polície Columbo nie je naivný, pomotaný, blabotajúci detektív, tak ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Sú to jeho mimikry za ktorými sa ukrýva inteligentný, všímavý, systematický a neúnavný vyšetrovateľ, čo dokáže zo zdanlivo nesúvisiacich úlomkov poskladať mozaiku zločinu a ňou usvedčí páchateľa. Tento krát úspešne vyriešil mimoriadne zapeklitý, komplikovaný prípad, ktorý by sa dal charakterizovať ako ostrá vražda na druhý pokus. *** ()

Godhaj

,,Čím lepší doutník, tím lepší myšlení.“ Tenhle díl byl vyložená zrada, a to jak vůči Columbovi, tak i vůči divákovi. Sledovat tři čtvrtě stopáže něco, co je potom zcela zbytečné, vyznívá jako ztráta času. Když se konečně začne ke konci něco pořádného dít, je veškeré vyšetřování provedeno v několika minutách. Celé to prostředí jak z Playboye na mě působilo hrozně nepřirozeně, hlavně v každém záběru banda vychechtaných slepic co se neustále kroutí, jak když je někdo fotí. Rozhodně je toto jeden z nejhorších Columbových dílů. ()

donkocicak

Můj nejoblíbenější díl, dávám tedy plný počet. Musím se přiznat, že mám slabost právě pro novější díly z columbovské série. Příběh o zmizení slečny Diany byl pro mě velmi napínavý a vzrušující, když jsem ho zhlédl poprvé. A výborná hudba, zvlášť úvodní písnička She Drives Me Crazy. No a ten závěr - A mám tě :) ()

• Ve filmu nepřímo účinkuje postava superintendanta William Durka ze Scottland Yardu, se kterým už Columbo (Peter Falk) spolupracoval ve filmu Columbo: S dýkou v mysli (1972). (Pepinec)