Rozvedený, osamelý a starnúci Američan Harvey Shine (Dustin Hoffman) skladá hudbu k reklamám, ale cíti, že ho šéf chce vymeniť za niekoho mladšieho. Harvey odcestuje na víkend do Londýna na svadbu svojej jedinej dcéry. Telefonicky sa dozvie, že v práci s ním už nerátajú. Preto sa rozhodne z Londýna čo najskôr odletieť, aby stihol schôdzku so šéfom. Keď zistí, že dcéru k oltáru nepovedie on, ale jej nevlastný otec, je zdrvený z toho, že nie je vítaný, a radšej odíde ešte pred hostinou. Svoj let do New Yorku zmešká, a tak príde o prácu, lebo nestihne stretnutie so šéfom. To bola posledná kvapka a Harvey nevie, ako ďalej. Svoju mizernú situáciu sa rozhodne utopiť v alkohole v letiskovom bare. Nebolo toho utrpenia už dosť? V bare sa dá do rečí so zamestnankyňou Kate Walkerovou (Emma Thompsonová). Kate sa cíti podobne ako on. Žije sama a uteká pred telefonátmi svojej matky, ktorá ju ustavične kontroluje. Osamelí ľudia sa spriatelia, prežijú spolu krásne chvíle, ktoré ich očaria natoľko, že ich prinútia prehodnotiť svoj doterajší život... (TV JOJ)

kolemjdouc

film u kterého je to ze začátku chvílemi na usnutí.Ale na druhou stranu - nelze očekávat víc od rodícího se nového vztahu dvou stárnoucích lidí,to zkrátka nejde.V jejich věku se lidé déle oťukávají jsou zkrátka obezřetnější.Zvlášť po tom ,co už od života utržili nějakou tu ťafku.Takže žádné skákání po hlavě do nového vztahu se nemůže konat.proto ta zdánlivá zbytečná zdlouhavost scén.U mě dobrý. ()

neneka

Po přečtení ostatních komentářů si tak říkám, proč chtějí (chcete) neokoukané, nevídané, neslýchané, vždyť ono se v životě hodně věci opakuje a se setkáním dvou lidí to taky hodně často nebývá tak, že se dva potkají, jiskry lítají a mají jasno... takže pro mě hodně milý a snad to nevyzní příliš pateticky ale taky nadějeplný film. ()

emma53

Emma a Dustin byla nesmírně příjemná a milá dvojice. Dlouho jsem neviděla nic tak jemného a citlivého, co se dotklo i mého vnitřního já. A i když jsem věděla jak to skončí, tak jsem s nimi chodila po nábřeží, čekala u knihovny, byla jsem na svatbě, lítala jsem za mamkou, abych jí ujistila, že je všechno Ok a bylo mně fajn. Pro mě to byl krásný příběh dvou obyčejných lidí, který mě zahřál na duši. ()

teutates

Dustin Hoffman síce je klasik, avšak v takomto príbehu to proste sám neuhrá... dejová línia obohratá ako stará platňa s rôznorodým klišé, romantický nátlak v plnom zbroji, "lacinné" prostredie... proste klasika - romantická sra*ka. Trochu rýchlejšie tempo, pár vážne vtipných scén a mohlo to byť o triedu lepšie Dušan... 5/10 ()

Olík

Rozvedený hudební skladatel Harvey (D. Hoffman) přijíždí do Londýna na svatbu své dcery. Na letišti se setkává s také nezadanou o pár let mladší Kate (E. Thompson). Tato událost rozehrává několikadenní honbu za možná poslední šanci na lásku dvou stárnoucích lidí. Dustina už jsme všichni viděli v mnohem povedenějších dílech, ale díky jeho spojení se šaramantní Emmou Thompson nechává zapomenout na utahaný a jednotvárný děj. Hodnocení ČSFD pohybující se mezi 60 a 70% je celkem spravedlivé vyjádření této podzimní romance. ()

• Holčičku na svatební hostině, která řekne Harveymu (Dustin Hoffman) a Kate (Emma Thompson): "A víte, že tohle je dětský stůl?" hrála Gaia Wise, dcera Emmy Thompson. Dcera režiséra filmu Joela Hopkinse seděla u stolu také. (PogoJoe)
  • Emmě Thompson a Dustinu Hoffmanovi to spolu po herecké stránce tak klapalo v Horší to už nebude (2006), že spolu chtěli natočit další film, a tak se oba zapojili do tohoto projektu. (HappySmile)