Portrét manželského svazku začíná v okamžiku, kdy se student práv na Harvardu Oliver Rose, seznámí na aukci uměleckých předmětů se studentkou tělocviku Barbarou. Je z toho velká láska a později téměř ideální manželství. Počáteční zamilovanost se však v běhu všedních dnů a v honbě za kariérou a penězi vytrácí a po sedmnácti letech dospěje do stádia, kdy má Barbara pocit, že pokaždé když vidí svého muže, má chuť ho praštit do obličeje. Není divu, že se rozhodne řešit situaci rozvodem. A protože se ne vždy dokáže ovládnout, stává se rozvodové řízení nesmyslným bojem na život a na smrt. Jejich prostorný dům se stává bitevním polem, kde neplatí žádná pravidla. (oficiálny text distribútora)

gudaulin

Jsou filmy, u kterých si řeknete: ztráta času. Jiná skupina vyvolá pocit: fajn, ale jednou stačilo. Do třetí kategorie spadají snímky, ke kterým se můžete vracet opakovaně a nikdy nezklamou. Navíc, jak sami stárnete, sbíráte zkušenosti a vaše životní role se postupně mění, můžete nacházet nové úhly pohledu na aktéry téhle černočerné komedie a nejspíš se aspoň částečně změní i vaše sym(anti)patie k nim. Nemálo hlasů praví, že Válku Roseových by měli povinně shlédnout všichni v rámci předmanželské přípravy. Obávám se, že aplikace této rady by vedla k radikálnímu snížení už beztak nízkého počtu uzavíraných sňatků, a proto doporučuji, aby snímek shlédli až po svatbě, kdy už nejde tak snadno vycouvat. Opravdu to ale může pomoci vyhnout se trpkým koncům. Dovolím si připomenout, že tmelem manželství a polštářem, který tlumí konflikty, bývají děti. Takže pokud se rozhodnete pro sňatek, a to vám doporučuji, ať mi má kdo platit důchod, množte se. Celkový dojem: 90 %. ()

Madison

Sarkastický príbeh postavený najmä na vynikajúcich hereckých výkonoch diabolskej Kathleen Turner a naivného Michaela Douglasa... a samozrejme na tom ironickom monológu zábavného Danny DeVita. Film o tom, ako môže skončiť manželstvo po takmer dvadsiatich rokoch, sprevádzaný trochu neuveriteľnými, komickými situáciami a doplnený atraktívnou dávkou bizarnosti. 5* aj za ten nečakaný a prekvapujúci koniec, ktorým ma DeVito úplne dostal a vďaka ktorému sa táto snímka povzniesla nad obyčajné románikové trápnosti. ()

Wacoslav1

Černohumorná pecka která umně balancuje na hranici mezi thrillerem a hodně nekorektní komedií. DeVito jako vypravěč uvede do příběhu a dvojice Douglas, Turnerová může rozehrát svoje ať už srdce nebo kule rvoucí herecký koncerty. Něco je samozřejmě nadsázka něco je, ale zase tak smrtelně vážný až to není pěkný. Každopádně konec je tak nějak očekávatelnej, ono to totiž za týhle konstelace asi ani jinak dopadnout nemůže. Tak jako tak je to další až nepříjemně uvěřitelnej film na téma : nežeňte se!90% ()

FrodoF

Hustě černá komedie, která je ale podle mě moc přehnaná na to, aby byla uvěřitelná. Proto dávám "jen" slabší 4*, protože přeci jenom klady převažují, Douglasovi a Kathleen Turner to před kamerou skvěle klape, režie (koneckonců i herecký výkon) Dannyho DeVita je skvěle zvládnutá. Největší problém bych tedy viděl v nedotaženém scénáři, který původní skvělý skvělý námět rozdrobil na řadu více či méně komických situací boje mezi pohlavími. ()

Djkoma

Zajímavý film o dvojici, která se ideálně seznámí, prožije ideální vztah, který však jednoho dne musí narazit. Dvojice Douglas Turner je perfektní v domácích hádkách a naschválech. Všechno začne u jedné malé porcelánové sošky a také to u ní skončí (když nepočítám lustr :)). Vyprávění Dannyho DeVita, který si střihnul nejen jednu z roliček, ale také režii je chytlavé a přesně nám nastiňuje atmosféru v rodině Roseových. Taková malá studie vztahu dvou lidí, který jednou skončí prakticky vzájemnou nesnášenlivostí. Na tom nic nezmění ani to, že ona je v posteli dobrá ... když to je bývala tělocvikářka :)) ()

• Hrubý sestřih filmu měl 184 minut. Finální sestřih má 116 minut. (don corleone)
  • V nemecky hovoriacich krajinách sa ujal výraz "Rosenkrieg" ako označenie neľútostného súperenia o majetok a používajú ho dokonca i tí, ktorí film nikdy nevideli. (gogo76)
  • Oliverův (Michael Douglas) Morgan Plus 4 z roku 1960 byl původně zanedbaný polovrak, zvenčí nastříkaný, aby působil dojmem zachovalého vozu. Pro scénu, kdy ho Barbara (Kathleen Turner) rozdrtí svým autem, filmaři přivařili pod jeho zadní nápravu malý železniční podvozek a postavili vůz na malé koleje, aby zajistili, že po nárazu druhého auta Morgan pojede trávníkem rovně, dokud nenarazí do zdi. (Stejšn)

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (viac)