Opravdová láska je dalším pokračováním volného cyklu o nejprve dívce, nyní mladé ženě, Renatě Soukupové. V prvním díle, který se jmenoval Pubescentka, nehrála ještě hrdinku Tatiana Vilhelmová, ale v následujícím pokračování příběhu "Můj otec a ostatní muži" známé herečce už roli režisérka a autorka scénáře Andrea Sedláčková svěřila. V televizním filmu "Krásný čas" prožila Renata rozporuplnou a bolestnou lásku a také se vyrovnala se stigmatem, které pro ni znamenala role jejího otce v systému bývalého komunistického režimu. "Opravdová láska" vypráví o tom, jak Renata, žijící momentálně v Paříži, podnikne další návrat do Čech: přijede si pro ni muž, jemuž se rozhodne dát lásku i důvěru. Známe ho z předchozích dílů, je to bývalý disident Holý a vždycky se navzájem s Renatou přitahovali. Renata si uvědomí, že je to konečně člověk, se kterým by chtěla mít rodinu. Ale Holý děti nechce. Renata dále pátrá po minulých osudech svého zemřelého otce a chce o svém prožitém dětství a otcově životě napsat knihu. Její pátrání ji zvláštním způsobem posílí v touze po mateřství a tak se narýsuje další kapitola ze života moderní emancipované ženy. (oficiálny text distribútora)

Schuldiner

V půlce filmu jsem si řekl, že to je zkrátka ztráta času. A s přibývajícím dějem jsem názor nezměnil. I když se zde vyskytují mí oblíbení herci Vilhelmová a Trojan, film je to prostě slabý, nudný, s nedůvěryhodnými postavami, s dějem, situacemi a nevěrohodnými událostmi, které jsou prostě vycucané z prstu. Dorazila mě věta: ´´Udělala jsem to dítě za jeho zády´´! Takže oceňuji pouze nahotu Tatiany Vilhelmové. Jedna hvězdička je spravedlivá. ()

Radek99

Komorní televizní film se zajímavými morálními nuancemi, takové malé bilancování s vlastní totalitní minulostí, nutno dodat hodně smířlivé a nostalgické... Předešlé části volného cyklu Andrey Sedláčkové jsem bohužel neviděl, ale tohle setkání s její aktuální částí bylo velmi příjemné... Civilní, rozjímavé, přemýšlivé, trochu bolestné a s mírným sklonem k patosu a romantizujícímu pohledu (zvláště ty cyklické rozchody Renaty a Holého, o samém konci nemluvě...). Přesto mi ale zamotaný víceúhelník vztahů připadal uvěřitelný, herecké výkony a vůbec celý casting neobyčejně povedený a impresionistický hudební klavírní doprovod jako největší pozitivum tohoto nadprůměrného televizního filmu... ()

Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Hudba 5/10 Efekty 3/10/// +sympatická hudba, herci Vojta Kotek a Ivan Trojan -zvláštní námět, děj není příliš poutavý, herci Tatiana Vilhelmová a Oldřich Kaiser/// Tak tenhle film se řadí mezi ty filmy, které me svojí látkou nemohou oslovit. Psychologické filmy jdou mimo mě. Tady mě jen zaujal Vojta Kotek a dobrá hudba, to je víceméně všchno a to je dost málo. Když řeknu, že poslední dobou se mi české filmy začínají líbit, tak je to pravda, tenhle však patří mezi ty slabší./// Celkem 36%/// ()

Martin741

Zase lacne zmykanie emocii a riesenie vsetkych moznych medziludskych vztahov ......pod tymto sa vo filme rozumie "dej" : a to je vysledok prace Sedlackovej ako reziserky. Tento film je len dalsim z radu podpriemernych filmov, ktore mozu o vysinach takeho Kladiva na Carodejnice len snivat. Takychto filmov tu vznika tolko, ze sa daju kludne lopatami prehadzovat. 5 % ()

bubun odpad!

Krom toho, že to bylo debilní, mě to taky nudilo, pořád jsem koukala, kolik ještě zbejvá minut. To se mi zas tak často nestává. A taky musím souhlasit s uživatelem insurgentes, postava Vilhelmové se chová jako totální pí*a. Pomstychtivá, závistivá, žárlivá kráva. Oni se tam teda chovaj jak kreténi všichni, ale Vilhelmová jim kraluje. ()