Zombi: Počiatok

• Česko Zombie: Začátek (viac)
všetky plagáty

Stylové rozloučení Bruna Metteie s hororovým žánrem. Sharon (Yvette Yzon), která jediná přežila hrůzy Ostrova smrti, se vrací na místo svých nejhorších nočních můr. Ale tentokrát už není sama. Doprovází ji perfektně vyzbrojené vojenské komando, odhodlané postavit se lidožravým nestvůrám. I přesto jde o nerovný boj. Skupina vojáků proti obrovské přesile nemrtvých zrůd nemá příliš šancí, a tak se z průzkumné mise stává boj o holé přežití. Boj, během kterého hrdinové postupně zjišťují, jak vlastně všechny ty hrůzy začaly. (Řitka video)

Ondrew odpad!

Skvele, zvladol som toto "pokracovanie" uspesne dopozerat az do konca. Problem je v tom, ze B. Mattei sa ani na sklonku zivota vobec nepoucil, ba co viac... tento odpad vskutku kopiruje Aliens priam s nezdravou preciznostou. Uz to samo o sebe je proste scenaristicky a rezisersky preslap par excellence. Napriek tomu som rad, ze som tuto frasku mal moznost vidiet. Vdaka tomu mi azda ostatne "becka" a "cecka" uz nikdy nebudu pripadat az take ubohe... Mozno ;). ()

HAUY odpad!

Odpad !! ešte horšie než odpad !!! Ďalšia paródia na stil votrelec presne napodobnili votrelca 2 že dej je úplné taký istý tam by bola 100% zhoda na tom že to napodobnili upne dokonale len zmenili postaví aj také iste rozhovorí presne– všetko text presne to je ................ to iste dobre že tam nedali tie iste postavy dobre že tam nedali ešte AI a tank atd .... aj zbroj–- zbroj tam ešte napodobnili aj veci akože tento film ma nasral doslova len namiesto toho dievčatka tam čo bolo na začiatku tak tam dali tu potvoru dobre že na tu starú dodavku čo mala vipadat ako "tank" nedali guľomet Tento film by mal byt filmom roku 2007 total odpad zabil som nim 91 min svojho života ()

Deimos

DVD/// Obsazení 1/10 Děj 1/10 Hudba 3/10 Efekty 3/10/// PLUS: řekl bych že alespoň v maskách se snažili a občas to má atmosféru, díky tomu film není úplný odpad MÍNUS: vše ostatní už ovšem patří do odpadu, herci jsou příšerní, režie a scénář totálně stupidní, chování postav nelogické, postavy přehrávají, vše je amatérské/// Shrnutí: Italský horor se za poslední třicet let nikam neposunul, nebo možná posunul, ale na tomto filmu to není znát./// Celkem 17%/// ()

Azrael515 odpad!

Toto bol terror... vykradacka nechutna .... je to vykradnuty Aliens a Hudson si toto nezasluzil ... v originali najzabavnejsi charakter sa tuna zmenil na dementa... ked zomrel bl som rad ... a ta devka ..Rypleyova si toto tiez nezasluzila ... :D Jediny vykon "podal" vo filme Viggo Mortensen ktory sa bol do filmu nastrihnuty :D ()

destroy83

Zombie: Začátek je přímé pokračování Zombie: Ostrov Smrti. Jediná přeživší masakru na "Ostrově Smrti" doktorka Sharon se po hrůzném zážitku uchýlí do kláštera, kde ji zanedlouho navštíví zástupce vědecké společnosti a nabídne jí dobře placené místo u firmy, ovšem pod podmínkou, že se Sharon vrátí s komandem vojáků na ostrov, kam byly převezené vzorky samotných zombies. Údajná záchraná mise se mění opět v zombie masakr. Děj je oproti Zombie: Ostrov Smrti mnohem svižnější a zábavnější. Herecké výkony jsou taktéž mnohem přirozenější i u hlavní role Sharon v podání Yvette Yzon. Masky zombies a gore efekty jsou také povedené. Ale opět mě dostalo pár zombie nezvyklostí, například oko v tykadle na hlavě jedné zombie. Samozřejmě je tu podobnost s Vetřelci, ale to mi vůbec nevadilo, až na mluvící mozek. Celkově vzato Zombie: Začátek je o třídu lepší než jeho předchůdce. Takže u mě za tři hvězdy. ()

• V závěrečných titulkách je chybně uvedeno "Zombie: The Beginnig", namísto "Beginning". (D3NJI)
  • Režisér Bruno Mattei několik měsíců po dokončení filmu zemřel. (Terva)