Profesionálny zabijak Chev Chelios (Jason Statham) spozná život na baterky! Keď Chelios prežije pád z helikoptéry, čínski mafiáni mu vyoperujú unikátne, takmer nezničiteľné srdce a nahradia ho umelým strojčekom, ktorý sa musí pravidelne dobíjať elektrickým prúdom, inak sa zastaví. Chelios sa rozhodne získať svoje pôvodné srdce späť za každú cenu a pomstiť sa darebákom. A tak sa začína šialená naháňačka ulicami Los Angeles, počas ktorej Chelios likviduje každého, kto sa mu postaví do cesty. (TV JOJ)

Zeck

SOLIDNÍ NÁŘEZ! Jednička mě ani tak nechytla, ale dvojka si absolutně na nic nehraje. Vše je totální pochcávka, nadsázka a ironie. To jste vážně nepoznali, že to tvůrci nemyslí vážně? Dvojka obsahuje to nejlepší z prvního dílu a přidává další porci sraček a akce, tohle jsem letos ještě neviděl a dost mi to scházelo. Perfektně nabušený film, který vrhá jednu hlášku za druhou a já při prvních 30 minutách nemohl dělat nic jiného, než se stupidně tlemit. Perfektní výmaz, který tady dlouho nebyl! 80% 04.12. 2010 ()

3DD!3

První CRANK na druhou a proto možná u mě o trošičku slabší. Chybí tomu to prvotní překvapení, které Taylor a Neveldine nacpali do něčeho co jsem si myslel, že bude tradiční akčňárna. HIGH VOLTAGE bere stejný koncept a dovádí ho až na okraj útesu. Vlastně často dokonce až za něj. Originálními nápady se tu nešetří a i když je většinou o úplné úchylnosti vsadím se o co chcete, že jste je nikde jinde neviděli. P.S: Jsem docela zvědav co řeknou typičtí fanoušci (vlastně spíš fanynky) Linkin Park, když uvidí Chestera Benningtona v takovémhle filmu. Úplně vidím ty protáhlé obličeje. Che che. ()

Rex Mundi

Hehehe, teda, prvú časť som ešte nevidela, ale toto bola taká šialenosť, že si 4 hviezdy zaslúži. Pokiaľ ide o štylizáciu, kameru, strih a podobné filmárske sračičky, odviazali sa tvorcovia viac než pri hociktorom komiksáku. A pokiaľ ide o dej, bolo to akčné, originálne ale hlavne zábavné! Priateľ mi hovoril, že prvá časť sa ešte snažila tváriť vážne, ale toto je brutálna komédia. A práve to je na Cranku 2 asi to najlepšie. Lebo keby sa takýto film chcel brať po druhýkrát vážne, určite by to neustál. Lenže takto je to nenormálne uletená oddychovka :-) ()

Aluska88

Myslím, že tento film zcela dostál svému názvu. A dokonce jej i o "nějaké" to množství elektrických výbojů převýšil. Crank 2 je ultra hyper dynamicky adrenalinová ulítlá šílenost. Děj doslova jiskří od začátku do konce a za pomoci "zfetované" kamery přispívá k nezastavitelném tempu. Páni režiséři si zřejmě frčí na nějaké hodně stimulující droze, Jason Statham se nejspíš zbláznil, hází do sebe jeden elektrošok za druhým a Amy Smart s ním provozuje "hardcore porno" uprostřed dostihové dráhy, před tribunou plnou výskajících diváků, kteří byli jejich výstupem nadšeni. Aneb "Chev Chelios: Animal Trainer High Voltage - Do me in the middle of wild horses.":) A nechápu, kde se v tomto ujetém, bizarním nářezu vzal Chester Bennington:) "Na kolena, synu", "Ty jsi ten nejzvrácenější zmrd, co dostal jinýho zvrácenýho zmrda." ()

Gilmour93

„Who´s got my fucking strawberry tart?“ Víte jakou střihovou exhibicí končí Ritchieho Snatch (položený telefon, dveře od taxíku, kopnutý panák, letadlo a razítko do pasu)? Tak přesně v tomto duchu se odvíjí celý vysoko voltážní Crank 2.. Neposeda Chev je stejně nezničitelný jako jeho jmenovec z NHL a v krutě xenofobním videoklipu pobíhá skrz WTF scény (soulož na dostizích, čínská Gamera contra Chelios) sem a tam hledajíc svou pumpu z pouti v moci triády. Můj počáteční odpor byl překonán, neboť to mělo náboj, solidní napětí okořeněné patřičně neliberálním třením a nad tím vším nukleární výkon nabitého Stathama, jehož život mohli ukončit jedině tak, že by ho poslali strojem času k panu Voltovi do roku 1800, týden před tím, než vynalezne první elektrický článek na světě. I když Chev by mu za pomoci maziva a kulovnice zřejmě neváhal pomoci s urychlením vývoje.. ()

• Umělé srdce ve filmu je skutečné, od firmy Abiomed, model AbioCor. Srdce dokáže bez dobíjení fungovat až 4 hodiny, avšak nezahrnuje akumulátorovou schránku jak je ukázáno ve filmu. (TomikZlesa)
  • Ve scéně, kdy chce Chev Chelios (Jason Statham) zabít muže na podlaze a zjistí, že má prázdný zásobník, řekne: "You lucky bastard!" Ve stejné situaci řekla postava Jasona Stathama stejnou repliku i ve filmu Podfu(c)k (2000). (Folky)
  • Tvůrcům během prací na předchozím snímku Zastav a nepřežiješ (2006) nevyhovovaly drahé digitální kamery. S požadavkem na maximální svobodu pohybu tak tentokrát použili běžně dostupné malé HD kamery od Canonu (poloprofesionální XH-A1 a amatérskou HF 10), s nimiž se pohybovali v těsné blízkosti akce. Efektivitu ještě vystupňovali použitím držáků, umožňujících hladkou manipulaci, a natáčením na kolečkových bruslích... což mělo na následek desítky zničených kamer. (vilusinska)

Blonďaté posily

Blonďaté posily

05.07.2009

Filmoví hrdinové mají radši blondýnky. Amy Adams, Amy Smart, Jessica Biel a Piper Perabo se připojily k obsazení několika drsných a drsnějších chlapských filmů (a jednoho seriálu), v nichž nebude… (viac)

Statham nahradí Bronsona

Statham nahradí Bronsona

23.04.2009

Hádáte správně, chystá se další remake. Crank 2 se sice v amerických kinech zastavil a komerčně nepřežil, ale na statusu Jasona Stathama jako jednoho z nejdrsnějších chlápků v akčním žánru to šrám… (viac)