Filmová komedie "Vy nám taky, šéfe!" vypráví příběh podnikatele, který chce nechat svoji firmu "poctivým" způsobem zkrachovat. Aby měl jistotu, že všechno proběhne nenápadně, přijme do ní záměrně takové lidi, o nichž je přesvědčen, že jsou pro svoji práci zcela a naprosto neschopní. Ukazuje se, že to byl geniální tah. Avšak bohužel jen do doby, než začnou mít úspěch. A tak začíná vysilující boj s blbcem… Ovšem kdo je kdo? (oficiálny text distribútora)

rikitiki

Hodně bezradný snímek, který nijak zvlášť novátorský námět nejenomže nedokáže zajímavě rozvinout, ale navíc ho neumí ani pořádně vyprávět. Působí chaoticky a lacině, spíš jako by byl natočený na vlně nevtipných komedií o podnikání, jaké byly v módě v začátcích 90.tých let. Ve vtíravém proudu product placementu se odehrávají nezajímavé epizodky o lidech s podivným zmatečným jednáním i pocity. /3. 8. 12./ ()

duklak2

Šéfové jsou nejen našimi nadřízenými, ale už se dostali i do názvu filmu. Asi se tedy začnu vzdělávat, aby ze mě jednoho dne byl taky nějaký šéf nějaké reklamní agentury. Nedávno mě už začalo doslova hrabat z reklamních upoutávek na tento film. Nejprve jsem si myslel, že NOVA poutá na sobotní megafilm, ale když jsem zjistil, že to je nový český film, který jde do kina, tak jsem doslova a do písmene strnul hrůzou. Ale nebyl bych to já, aby jsem nebyl zvědavý, jak se film povedl a po pár týdnech jsem se tedy vypravil do kina, ale s velikými obavami, protože jak jistě všichni moc dobře víme, tak česká kinematografie je na velikém ústupu. Nejsou prostě herci typu Menšíka, Sováka a dalších. Příběh vypadá na první pohled zajímavě. Vydra si najme partu blbců, aby mu zničili firmu. Herecké výkony jsou v tomto snímku absurdní. Je to míchanice dobrých herců (Vydra, Langmajer, Krbová) s těmi velmi špatnými (Nováková, Kadlčková, Novotný). K některým dialogům je zbytečné se vyjadřovat. To bych musel použít snůšku sprostých slov. Dále je pro mě veliké překvapení, že zde hraje herečka Janžurová, divím se jí, že se do toho nechala přemluvit. Kazí si tím pověst a myslím si, že u některých diváků klesla. Budí to dojem, že jde jen po penězích. Ale to mi u této skvělé herečky s výrazným projevem nesedí. Langoš zde mohl vyniknout, ale dostal malý prostor. Scénář je tak bezduchý až to bolí. Pak bych chtěl upozornit na hloupost českého národa, protože skoro všichni diváci, kteří seděli se mnou v sále, se asi dobře bavili, jelikož se skoro celou stopáž smáli a já pořád přemýšlel čemu. Já se akorát pobavil, jak Marek Vašut dělá reklamu na XBOX. Tenhle film se podle mě nikdy neměl dostat do kina a tahat z lidí prachy. Já teď přátelé naštván odcházím na hokej a doufám, že aspoň ta Dukla něco předvede. Tento film ode mě získává 15%, a kdo ho ještě neviděl, tak si může zatleskat. ()

Master19

Jendou jsem se zasmál ("flek" na košili), takže jedna hvězdička, ale jsem zklamán. Mizerné herecké výkony (herci za to nemůžou, prostě nebylo co hrát), odfláklý střih, děj vystavěný na product placementu... Když jsem u předchozího filmu Martina Kotíka věřil ve vzrůstající tendenci jeho filmů, musím přiznat, že jsem vsadil špatně. Celkově hodně slabé a z toho jejich "radostného trojčení" mě je zle ještě teď... ()

eraserhead666

"Strejdo, to jsou looseři, ne blbci!" Tenhle film na mě spadl takřka z čistého nebe, vůbec jsem nevěděl, že existuje a možná proto jsem byl i mírně překvapen. Jít na to do kina, asi bych byl hodně zklamanej, ale takhle se na to oddychově kouknout doma, to zas tak špatný není. I jsem se párkrát zasmál, sice herecky nic moc, ale zase mě těšilo dívat se na neokoukané tváře. Abych tomu filmu moc nekřivdil, nebojím se prohlásit, že je to zcela srovnatelné s některými posledními kousky režiséra Hřebejka (samozřejmě za méně peněz, ale zápletkově, dějově, či humoristicky/komediálně to srovnatelný je - a bez profláklých skoro pořád stejných hereckých ksichtů). ()

kingik

Stokrát raději se podívám na český film ze žhavé současnosti, než na český film z dob cara Klacka, první republiky nebo z dob bolševika. Film Martina Kotíka není ani tak komedií, ale spíše pokusem poukázat na pokrytectví v naší společnosti, akorát tady se na to jde přes reklamní agenturu. Jan Zadražil v hlavní roli je typický loser jménem Leo, snící o herecké kariéře až v Hollywoodu, který od svého strýce (Jan Vydra) a vlivného podnikatele kandidujícího do evropského parlamentu, přijme vedoucí místo v reklamní agentuře, která najímá neschopné zaměstnance, aby firma co nejdříve zkrachovala. A právě rozvádějící se hamižný zbohatlík z toho mohl, jak jinak, než profitovat. O těchto záludných praktikách ve firmě ví pouze Leo, a je jen na něm, jak se k celé záležitosti postaví, protože i tak budou nepoctivé záměry jeho strýčka brzy odhaleny. Je škoda, že film nevyužil svůj počáteční potenciál podložený dávkou originality za vydatné režisérovi pestrobarevné stylizace a spoléhal se jen na úvodní rozehrání partie neschopní zaměstnanci versus podrazácký a vychytralý šéf, která sice vycházela, ale v závěru přišla s dost nevěrohodnými aspekty v ději. Střídání milenek bylo dosti chabé rozuzlení zápletky, která mě do té doby bavila a raději bych přijal tu variantu s vydíráním podnikatele mafií, než tu s rozvodem, zvláště když na place byla viděna pěkná přehlídka neschopných exotů ve firmě. Nápad nechat ve filmu jít události opačným směrem, kdy úspěch ve firmě byl nepřípustný a naopak za neúspěch se sklízela pochvala, považuji za neotřelý, ale zde poněkud nedotažený, vzhledem k nepříliš přesvědčivému vyznění filmu. Dobrá herecká sestava však film spolehlivě táhla a hlavně v první polovině měl film slušné tempo, ale pak ho chytla křeč ve scénáři. 50% ()

• V závěru filmu, kdy zaměstnanci oslavují výhru nad Mrázem, má Tereza (Sandra Nováková) rasta copánky a na sobě tričko a džíny. V předchozím a následujícím záběru copánky nemá a oblečení má také jiné. (Rutt)
  • Václav Vydra, který ve snímku hraje kandidáta do Evropského parlamentu, obléká ve filmu módní značku Blažek. Ta shodou okolností nedávno zvítězila ve výběrovém řízení, po kterém se stala hlavním dodavatelem kravat a šátků v Radě EU v době českého předsednictví. (suicide)
  • Herečky Bočanová a Kadlčková od narození trpí klaustrofobií a scéna ve výtahu byla zpočátku ohrožena. (ČSFD)